TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата го менува законот за Судски совет, Советот тактизира-нема да избере претседател на Апелација

Сведок - 13.03.2018

Последна информација што доаѓа од Судскиот совет е дека на седницата (закажана за среда 14 март) нема да биде избран претседтел на скопска апелација, судот кој има многу важна позиција во системот и ќее се оди со вд претседател иако на огласот има ...

Утре Судскиот совет ќе избира прв човек на скопска Апелација

Вечер - 13.03.2018

Судскиот совет утре на седница ќе избира прв човек на Апелациониот суд во Скопје, на местото на сегашната претседателка, Љиљана Ивановска-Шопова, која е пред пензија. На огласот се пријавиле 11 кандидати, од Апелациониот суд во Скопје и од Основниот ...

Судски совет утре ќе избира претседател на Апелација Скопје и ќе го разгледува извештајот за АКМИСот

Сведок - 13.03.2018

Судскиот совет на утрешната седница ќе избира претседател на Апелациониот суд во Скопје, на местото на Љиљана Ивановска Шопова, која поради заминување во пензија порано ја напушта претседателската функција.

Судијката Кацарска ќе им суди на Груевски и Јанкулоска и по завршување на работното време

МКД - 12.03.2018

Добрила Кацарска, судијката во случајот „Тенк", им најави на обвинетите Никола Груевски, Гордана Јанкулоска и Ѓоко Поповски дека денешното рочиште ќе трае до доцна попладнево, до 19 часот.

Нова скандалозна одлука на судот

Курир - 12.03.2018

Овој мобинг од страна на судот кон Никола Груевски е незабележан досега во историјата на македонското судство и се одвива паралелно со случајот за Поткуп на Заев каде рочиштата најчесто се закажуваат на околу 2 месеци, каде исто така еден од судиите ...

Утре Судскиот совет ќе избира прв човек на скопска Апелација

Макфакс - 13.03.2018

Судскиот совет утре на седница ќе избира прв човек на Апелациониот суд во Скопје, на местото на сегашната претседателка, Љиљана Ивановска-Шопова, која е пред пензија. На огласот се пријавиле 11 кандидати, од Апелациониот суд во Скопје и од Основниот ...

Судски совет утре ќе избира претседател на Апелација Скопје и ќе го разгледува извештајот за АКМИСот

Либертас - 13.03.2018

Судскиот совет на утрешната седница ќе избира претседател на Апелациониот суд во Скопје, на местото на Љиљана Ивановска Шопова, која поради заминување во пензија порано ја напушта претседателската функција, пишува Сведок .

Судскиот совет утре ќе избира претседател на скопска Апелација

Канал5 - 13.03.2018

Судскиот совет утре на седница ќе избира прв човек на Апелациониот суд во Скопје на местото на сегашната претседателка, Љиљана Ивановска-Шопова, која е пред пензија. На огласот се пријавиле 11 кандидати, од Апелациониот суд во Скопје и од Основниот ...