TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аргентина е вториот полуфиналист

Фокус - 09.12.2022

Аргентина вечерва преку пенал рулетот ја порази Холандија со што стана вториот полуфиналист на светското фудбалско првенство во Катар. По продолженијата, со изведување на пенали Аргентинците славеа над Холандија.

Аргентина ги достигна Франција и Бразил по број на полуфиналиња

Пулс24 - 10.12.2022

Аргентина со Лионел Меси обезбеди полуфинале на СП во Катар, второ за нив на трите последни Мундијали и дојде до своето петто во историјата откако се смени форматот на мечеви со класична нокаут рунда од 1986 година.

Аргентина во полуфиналето оди на Хрватска, ја победи Холандија на пенали

ТВ21 - 09.12.2022

ХРВАТСКА во полуфиналето на Мундијалот ќе игра против Аргентина која со подобар удар од белата точка ја елиминира Холандија. Хрватска и Аргентина ќе играат за финалето во вторник од 20 часот.

Ибрахимовиќ откри за кого стиска палци на СП во Катар

Макфакс - 08.12.2022

Златан Ибрахимовиќ откри за која селекција ќе навива до крајот на Мундијалот. „Сакам Аргентина да го освои пехарот поради Лионел Меси“, изјави напаѓачот на Милан. Јужноамериканците сега се во четврт-финалето, каде в петок навечер се соочуваат со ...