TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Машки хороскоп: Погледнете која е неговата жена од соништата

Скопје24 - 23.09.2020

За каква жена сонува секој од хороскопските знаци? Хороскопот ни дава одговор какви жени сакаат мажите. Овен Мажите родени во овој знак сакаат независна жена. Гламурозниот изглед и згодното тело им се помалку важни.

Жените родени во овој хороскопски знак најмногу ги плашат мажите – Тие се неверојатни силни!

Нане - 23.09.2020

Паметните, убави и успешни жени се опасност за многу мажи, па затоа на многумина од нив е тешко да се најде партнер кој може да ја трпи нивната доминација, а сè повеќе се зборува за жени од кои мажите се плашат.

Заљубена Девица: Сите предности и мани во врската со жена родена во овој хороскопски знак

Скопје инфо - 23.09.2020

Девицата е шестиот по ред хороскопски знак и се работи за пасивен земјен знак, кој има променлив, меланхоличен темперамент. Девицата е одговорна, грижлива и верува во вистинска љубов и во практична љубов.

Дневен хороскоп за 23.09.2020: Стрелци - ќе имате повод за прослава, Водолии - избегнувајте сериозни одлуки

Црнобело - 23.09.2020

Што да очекувате од денешниот ден? Кој треба да им се посвети на професионалните цели, а кој мора да најде време само за ...

3 машки хороскопски знаци кои паѓаат на раскошни жени кои имаат што да покажат

Фактор - 23.09.2020

Има мажи кои преферираат високи жени или девојки со манекенски стави, но според хороскопот има некои кои паѓаат на дами, кои дефинитивно имаат што да покажат. Еве кои се тие луѓе, за кои задникот и големото деколте се вистинска радост и уживање за ...

За пет хороскопски знаци октомври ќе донесе значајни промени: Збогум за проблемите!

ММС - 22.09.2020

Сонцето и Сатурн се најјаките есенски планети кои во вашиот живот ќе ги донесат промените што долго сте ги посакувале. Октомври за некои од знаците во Зодијакот ќе го означи крајот на сите компромиси на кои сте биле принудени, како и на сите ...

Ова се најпривлечните хороскопски знаци

Скопје24 - 22.09.2020

Некои луѓе веднаш ви оставаат впечаток, понекогаш толку силен што не ви е јасно што ви се случило. Не секој е неодолив за секого, но има некои хороскопски знаци кои имаат повеќе обожаватели од другите.

Слабостите на хороскопските знаци, што им пречат на другите

Вечер Прес - 22.09.2020

Понекогаш не знаеме ни самите што и зошто ни пречи, а уште помалку на другите. Но хороскопот, според некои карактеристики може да ги открие можните слабости или работи кои им пречат на луѓето во одреден хороскопски знак.

Три хороскопски знаци кои создаваат најуспешно семејство

Женски магазин - 22.09.2020

Семејството е највредната работа што можеме да ја постигнеме во нашите животи. Постојат 3 хороскопски знаци чии карактери се најпогодни за создавање долготрајни, среќни и посветени семејни врски.

Многу мажи се плашат од жените родени во овој хороскопски знак

Кајгана - 22.09.2020

Постојат жени од кои мажите се плашат и ретко влегуваат во љубовна врска, поради страв дека ќе останат инфериорни. Тие жени се паметни, убави и успешни и претставуваат опасност за мажите, па многу од нив тешко наоѓаат партнер кој може да ја издржи ...

Овие хороскопски знаци не можете да ги измамите

Кумановски м. - 23.09.2020

Од вашата енергија и поглед, овие хороскопски знаци точно ќе знаат како се чувствувате и што мислите. Иако првично ќе мислите дека претеруваат, подоцна ќе сфатите дека луѓето родени во овие знаци на Зодијакот ве читаат како отворена книга.

3 машки хороскопски знаци кои паѓаат на раскошни жени кои имаат што да покажат

Курир - 23.09.2020

Има мажи кои преферираат високи жени или девојки со манекенски стави, но според хороскопот има некои кои паѓаат на дами, кои дефинитивно имаат што да покажат. Еве кои се тие луѓе, за кои задникот и големото деколте се вистинска радост и уживање за ...

ИНДИСКИ ХОРОСКОП: Магични хороскопски знаци

Фактор - 22.09.2020

Повеќе од 1000 години, Индијците хороскопот традиционално го работат во таканаречената „Кундли“ форма, а таа игра клучна улога во одредувањето на името на новороденчето, но најмногу во сите важни животни чекори.

Овие хороскопски знаци не можете да ги измамите

Локално - 22.09.2020

Од вашата енергија и поглед, овие хороскопски знаци точно ќе знаат како се чувствувате и што мислите. Иако првично ќе мислите дека претеруваат, подоцна ќе сфатите дека луѓето родени во овие знаци на Зодијакот ве читаат како отворена книга.

Четири хороскопски знаци кои имаат најуспешни долги врски

Lady - 22.09.2020

Успешните односи бараат доверба, добра комуникација, трпение и способност да правиме компромиси во однос на партнерот. Решавањето сериозен однос е голема одговорност за двата партнера да бидат подготвени и одговорни.

Еве кои хороскопски знаци се најубави, кои се најопacни, а кои се најпаметни

Алфа - 22.09.2020

Секој хороскопски знак има свои предности и недостатоци. Недвосмислено и тешко да се каже под кое соѕвездие е подобро да бидете родени. Но, во зависност од квалитетите што ги цените, одреден хороскопски знак може да се покаже како најдобар и ...

Октовмри целосно ќе го промени животот на овој хороскопски знак – Го очекуваат многу успеси, особено финансиски!

Нане - 22.09.2020

Октомври ќе биде фантастичен период за многу нови можност за Вагите . Со многу малку труд, овој хороскопски знак ќе успее драстично да го промени неговиот живот. Целите и желбите кои до неодамна изгледаа далечни, сега конечно ќе станат реалност.

3-те најнетрпеливи хороскопски знаци (и 3-те на кои можете да им се „качите на глава“)

Црнобело - 22.09.2020

Кој хороскопски знак постојано е во акција, си го цени времето премногу и пука и при најмала искра, а кој буквално ќе ви дозволи да му скокате на глава и ќе ве толерира? Некои хороскопски знаци се палат и од искра и избувнуваат, додека други ќе ве ...

Дневен хороскоп (22.09.2020)

Kumanovo News - 22.09.2020

Дневен хороскоп Овен Во текот на овој ден ќе се чувствувате доста нервозни, а особено во попладневните часови. Ќе имате чувство како да нема да можете да издржите се'. Советот е да застанете за кратко, зашто ве очекува промена на ситуацијата.

Дневен хороскоп за 22.09.2020: Бикови - обрнете внимание на исхраната, Скорпии - разговарајте со близок пријател

Црнобело - 22.09.2020

Што предвидуваат ѕвездите за денес? Кој го очекува примамлива можност за напредок, а кој ќе треба да се фокусира на односот со ...

Припадниците на овие 3 хороскопски знаци ќе го изговорат судбоносното „да“ претстојната есен

Убавина и Здравје - 22.09.2020

Голем број венчавки се одложија поради пандемијата на ковид-19, но астролозите соопштуваат дека припадниците на овие три хороскопски знаци „ќе рипнат во авче“ претстојната есен. Водолија Последните неколку години врските на водолиите беа бурни.

Имаат „заразна“ енергија: Три хороскопски знаци од кои зрачи чист оптимизам

Скопје24 - 21.09.2020

Лицата родени во овие знаци не знаат што е омраза и љубомора. Тие во другите луѓе гледат само позитивни страни. Нив сите ги гледаат и омилени се во друштвото. Тие се радуваат и на туѓиот успeх без никакви сокриени намери.

Хороскопски знаци кои најчесто лажат во љубовните врски

Скопје24 - 21.09.2020

Луѓето лажат од разни причини. Некои тоа го прават за да избегнат конфликт, некои да не ги повредат другите, а некои за да се извлечат од некаква непријатна ситуација. Близнаци Близнаците многу често ги лажат своите партнери, а тоа најчесто го ...