TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каков лудак, НФЛ ѕвезда се трка со бикови

Слободен Печат - 12.07.2019

Ѕвездата на НФЛ екипата Вашингтон редскинс, Џош Норман, слободното време одлучи да го помине во Памплона на познатата трка со бикови. Еден од најдобрите корнер-бекови во НФЛ лигата, Џош Норман е адреналински зависник и со последниот потег покажа ...

Адреналински зависник: Еден од најдобрите играчи во НФЛ се брка со бикови!

Sport 1 - 12.07.2019

Џош Норман е најплатениот корнер-бек во професионалната лига во американски фудбал (НФЛ) во САД и очигледно голем адреналински зависник, зашто дојде во шпанска Памплона за да се брка во бикови, на традиционалниот настан што секоја година се одржува ...

НФЛ ѕвездата Норман со неверојатен скок преку бик во Памплона (видео)

TopSport - 11.07.2019

Ѕвездата на НФЛ тимот Вашигтон редскинс, Џош Норман сподели лудо видео од неговата посета на Шпанија, каде што учествуваше на славната трка на биковите во Памплона, покажувајќи ги своите акробатски способности.

Во трката со бикови во Памплона повредени седуммина, едно лице прободено со рог во раката

+инфо - 11.07.2019

Седуммина се повредени во денешната трка со бикови во Памплона, од кои едно лице било прободено со рог во раката, соопшти Црвениот крст. Најсериозно е повреден токму прободениот 27-годишен маж од Валенсија.

Повредени седум лица во трка со бикови

Курир - 11.07.2019

Седуммина се повредени во денешната трка со бикови во Памплона, од кои едно лице било прободено со рог во раката, соопшти Црвениот крст. Најсериозно е повреден токму прободениот 27-годишен маж од Валенсија.

Повредени седум лица во трката со бикови во Памплона

Опсервер - 11.07.2019

Седуммина се повредени во денешната трка со бикови во Памплона, од кои едно лице било прободено со рог во раката, соопшти Црвениот крст. Најсериозно е повреден токму прободениот 27-годишен маж од Валенсија.

Повредени седум лица во трката со бикови во Памплона

А1 On - 11.07.2019

Седуммина се повредени во денешната трка со бикови во Памплона, од кои едно лице било прободено со рог во раката, соопшти Црвениот крст. Најсериозно е повреден токму прободениот 27-годишен маж од Валенсија.

Трки со бикови: Повредени 7 лица во Памплона

Денешен - 11.07.2019

Седуммина се повредени во денешната трка со бикови во Памплона, од кои едно лице било прободено со рог во раката, соопшти Црвениот крст. Најсериозно е повреден токму прободениот 27-годишен маж од Валенсија.

Повредени седум лица во трката со бикови во Памплона

MakPress - 11.07.2019

Седуммина се повредени во денешната трка со бикови во Памплона, од кои едно лице било прободено со рог во раката, соопшти Црвениот крст. Најсериозно е повреден токму прободениот 27-годишен маж од Валенсија.

Повредени седум лица во трката со бикови во Памплона

Сител - 11.07.2019

Седуммина се повредени во денешната трка со бикови во Памплона, од кои едно лице било прободено со рог во раката, соопшти Црвениот крст. Најсериозно е повреден токму прободениот 27-годишен маж од Валенсија.