TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Череп на диносаурус трицератопс на наддавање во Париз

Нетпрес - 17.11.2023

Черепот на трицератопс, стар 68 милиони години, диносаурус препознатлив по збрчканата глава со три рога, ќе биде понуден на наддавање на 21-ви ноември во аукциската куќа Christie’s во Париз.

Череп на трицератопс на аукција во Париз

Слободен Печат - 17.11.2023

Череп на трицератопс стар 68 милиони години, диносаурус препознатлив по збрчканата глава со три рога, ќе биде понуден во аукциската куќа Кристи во Париз на 21 ноември. Черепот на овој мирен тревојад бил пронајден во Јужна Дакота, САД во 1998 година, ...

Череп на диносаурус, стар 68 милиони години, ќе се најде на аукција во Париз

Канал5 - 17.11.2023

Череп на трицератопс стар 68 милиони години, диносаурус препознатлив по збрчканата глава со три рога, ќе биде понуден во аукциската куќа Кристи во Париз на 21 ноември. Черепот на овој мирен тревојад е пронајден во Јужна Дакота, САД во 1998 година, а ...