TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Принцот Хари пишува мемоари: А, еве кој ќе му помогне во тоа

Женски магазин - 22.07.2021

Британскиот принц Хари реши да напише мемоари, во кој ќе ги опише неговите подеми и падови. Сепак, се поставува прашањето, кој ќе му помогне да го напише делото? Неговата дебитантска книга ќе ја објави издавачот „Penguin Random House“ малку подоцна ...

(ФОТО) НЕМА МИР ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО – ПРИНЦОТ ХАРИ СИ ЈА „ЗАЦЕМЕНТИРАЛ“ ИДНИНАТА: Таткото и братот бесни поради ...

Екран - 21.07.2021

Постоела одредена шанса дека принцот Хари ќе успее да го зачува она што преостанало од неговата врска со татко му и брат му, но неговата одлука да напише мемоари во кои ќе открие сè ја уништила последната шанса на надеж.

Меган Маркл го тера принцот Хари да оди на трансплатација: Опседната е со неговиот имиџ, му наметнува посебни барања

Хаштаг - 21.07.2021

Меган Маркл е опседната со имиџот и го тера принцот Хари да пресади коса, а оди толку далеку што не му дозволува да ја напушти куќата без капа која ќе ја сокрие неговата проќелавеност... Тие имаат шарм, стил и уште се принцови, но постои една ...

Принцот Хари ќе добие вртоглава сума за својата книга! Еве кој ќе му помогне да ја напише

Хитпортал - 21.07.2021

Британскиот принц Хари одлучил да напише мемоари во кои ќе ги опише своите подеми и падови. Во јавноста веднаш се постави прашањето кој ќе му помогне во пишувањето. Неговата книга првенец ќе биде објавена кон крајот на 2022 година од страна на ...

Бакингемската палата против објавувањето на мемоарите на принцот Хари

Независен - 21.07.2021

Англија – По вестите дека британскиот принц Хари ги пишува своите мемоари, Бакингемската палата излезе со свој коментар. Имено, претставник на палатата за „Пипл“ кажа дека принцот неодамна зборувал приватно со кралското семејство за објавување на ...

Бакингемската палата со коментар за мемоарите на принцот Хари

Курир - 21.07.2021

По вестите дека британскиот принц Хари ги пишува своите мемоари, Бакингемската палата излезе со свој коментар. Имено, претставник на палатата за „Пипл“ кажа дека принцот неодамна зборувал приватно со кралското семејство за објавување на книгата, ...

Бакингемската палата со коментар за мемоарите на принцот Хари

Либертас - 21.07.2021

– По вестите дека британскиот принц Хари ги пишува своите мемоари, Бакингемската палата излезе со свој коментар. Имено, претставник на палатата за „Пипл“ кажа дека принцот неодамна зборувал приватно со кралското семејство за објавување на книгата, ...

Бакингемската палата со коментар за мемоарите на принцот Хари

Опсервер - 21.07.2021

– По вестите дека британскиот принц Хари ги пишува своите мемоари, Бакингемската палата излезе со свој коментар. Имено, претставник на палатата за „Пипл“ кажа дека принцот неодамна зборувал приватно со кралското семејство за објавување на книгата, ...

Бакингемската палата со коментар за мемоарите на принцот Хари

MakPress - 21.07.2021

По вестите дека британскиот принц Хари ги пишува своите мемоари, Бакингемската палата излезе со свој коментар. Имено, претставник на палатата за „Пипл“ кажа дека принцот неодамна зборувал приватно со кралското семејство за објавување на книгата, ...

Бакингемската палата со коментар за мемоарите на принцот Хари

Вечер Прес - 21.07.2021

По вестите дека британскиот принц Хари ги пишува своите мемоари, Бакингемската палата излезе со свој коментар. Имено, претставник на палатата за „Пипл“ кажа дека принцот неодамна зборувал приватно со кралското семејство за објавување на книгата, ...

Принцот Хари се дружи со богаташи

MTM - 21.07.2021

Принцот Хари ги избегнува селебрити-личностите, повеќе сака да се дружи со многу богатата елита во Лос Анџелес, пишува британскиот магазин „ОК“ цитирајќи анонимен извор. Војводата од Сасекс, наводно се навикнал да „биде sвезда во собата“ додека е во ...

Се враќа ли Меган во Британија - таа и Хари имаат посебна желба за крштевката на Лили

Press24 - 21.07.2021

Принцот Хари и неговата сопруга Меган повторно се најдоа во центарот на вниманието на некои британски медиуми во врска со претстојното крштевање на нивната ќерка. Меган Маркл конечно би можела да се појави во Велика Британија, а причината за ова е ...

Се враќа ли Меган во Британија? Таа и Хари имаат посебна желба за крштевката на Лили

MTM - 21.07.2021

Принцот Хари и неговата сопруга Меган повторно се најдоа во центарот на вниманието на некои британски медиуми во врска со претстојното крштевање на нивната ќерка. Меган Маркл конечно би можела да се појави во Велика Британија, а причината за ова е ...

Што ќе открие принцот Хари во книгата за кралското семејство?

Локално - 21.07.2021

Јавноста вчера доби информација дека британскиот принц Хари пишува книга, во која тој ќе го опише својот живот од детството до денес. Принцот во бегство сега живее во Калифорнија со сопругата Меган и двете деца, додека Велика Британија, како и ...

Принцот Хари пишува мемоари за својот живот

4NEWS - 21.07.2021

Западните медиуми шпекулираат дека Принцот Хари пишува мемоари за неговиот живот во кралското семејство во Велика Британија. Според нив, Хари веќе една година работи на мемоарите и веќе издавачот е избран.

Хари и Меган смислија план – вака ќе се обидат да ја придобијат кралицата

4NEWS - 20.07.2021

Принцот Хари и Меган Маркл планираат крштевање на нивната ќерка Лилибет во Виндзор. Крштевката, според странските медиуми, ќе биде во присуство на кралицата Елизабета и останатите членови на кралското семејство.

Принцот Хари ги пишува своите мемоари

Вечер Прес - 20.07.2021

Принцот Хари ги пишува своите мемоари за неговиот живот во кралското семејство во Велика Британија и потоа, пренесуваат западните медуми. Според наводите, Хари работи на мемоарите веќе една година и издавачот е веќе избран.

Принцот Хари ги пишува своите мемоари

Независен - 20.07.2021

Англија – Принцот Хари ги пишува своите мемоари за неговиот живот во кралското семејство во Велика Британија и потоа, пренесуваат западните медуми. Според наводите, Хари работи на мемоарите веќе една година и издавачот е веќе избран.