TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Српски авион принудно слетал во Црна Гора: Видов искри под моите нозе!

Фокус - 16.08.2022

Авионот на компанијата Ер Србија, Ербас 319, кој летал на релација Тиват – Белград, попладнево принудно слетал поради дефект на моторот. Како што пренесуваат медиумите од Србија, во авионот имало и луѓе со мали деца кои веднаш почнале да плачат по ...

Авион на Ер Србија принудно слетал во Црна Гора

Макфакс - 16.08.2022

Авионот на компанијата Ер Србија, Ербас 319, кој летал на релација Тиват – Белград, во вторникот околу 15 часот и 45 минути морал принудно да слета поради дефект на моторот, јавува Нова.рс. – Тоа беше нешто како удар на гром.

Српски авион принудно слета во Црна Гора- му се расипал моторот, патниците во паника

Канал5 - 16.08.2022

Авионот на Ер Србија кој што полетал од црногорскиот град Тиват за Белград по 45 минути лет морал да се врати на стартниот аеродром поради дефект на моторот, пренесува Нова.рс. Патниците велат дека летот доцнел 45 минути и дека 5 минути по ...

Погледнете го моментот кога се слушна експлозијата во авионот на Ер Србија (видео)

Во Центар - 16.08.2022

Авионот на Ер Србија на релација Тиват-Белград, 45 минути по полетувањето од аеродромот во Тиват околу 15:45 часот, морал принудно да слета поради дефект на моторот. Порталот Нова.рс дошол до ексклузивна снимка од авионот, на која може да се слушне ...

Драма во авионот на „Ер Србија“ над Тиват

Независен - 16.08.2022

Авионот на „Ер Србија“, Ербас А 319, на релација Тиват-Белград морал принудно да слета поради дефект на моторот 45 минути по полетувањето од аеродромот во Тиват околу 15:45, пренесе регионалниот портал СЕЕбиз.

Српски авион полетал од Црна Гора, а потоа почнал ужасот: Се слушнала експлозија, од авионот почнал да извива чад

4NEWS - 16.08.2022

Српски авион полетал од Тиват во Црна Гора за Белград, но морал доста брзо да се врати на аеродромот, а во меѓувреме патниците биле сведоци на хоророт. Патниците кои полетаа со авионот на Ер Србија, кој денеска полета од Тиват за Белград, тешко дека ...

Српски авион принудно слета во Црна Гора, патниците во паника

Локално - 16.08.2022

Авионот на Ер Србија, Ербас 319 на релација Тиват-Белград, денеска се вратил на аеродромот во Тиват од кој полетал поради технички причини и мерки на претпазливост, потврдија за Танјуг од компанијата.

Драма во авионот на „Ер Србија“, принудно слета во Тиват

Нетпрес - 16.08.2022

Авионот на „Ер Србија“, Ербас А 319, на релација Тиват-Белград морал принудно да слета поради дефект на моторот 45 минути по полетувањето од аеродромот во Тиват околу 15:45, пренесе регионалниот портал СЕЕбиз.

Авион на „Ер Србија“ таман полетал од Тиват поради дефект морал итно да слета

А1 On - 16.08.2022

Авионот на „Ер Србија“, Ербас А-319 кој сообраќал на релација Тиват-Белград морал принудно да слета поради дефект на моторот 45 минути по полетувањето од аеродромот во Тиват околу 15:45. Читателите на Nova.rs кои биле во авионот раскажале дека летот ...

За малку избегната трагедија – Авион на Ер Србија принудно слетал со дефект на моторот

Вечер Прес - 16.08.2022

Вистинска драма денска се случувала во авионот на „Ер Србија“, Ербас А 319, на релација Тиват-Белград. Авионот морал принудно да слета поради дефект на моторот 45 минути по полетувањето од аеродромот во Тиват околу 15:45, пренесе Nova.rs.

Српски авион принудно слета во Црна Гора- му се расипал моторот, патниците во паника

Скопје24 - 16.08.2022

Авионот на Ер Србија кој што полетал од црногорскиот град Тиват за Белград по 45 минути лет морал да се врати на стартниот аеродром поради дефект на моторот, пренесува Нова.рс. Патниците велат дека летот доцнел 45 минути и дека 5 минути по ...

Српски авион принудно слета во Црна Гора, патниците во паника

Република - 16.08.2022

Авионот на Ер Србија, Ербас 319 на релација Тиват-Белград, денеска се вратил на аеродромот во Тиват од кој полетал поради технички причини и мерки на претпазливост, потврдија за Танјуг од компанијата.

Српски авион полетал од Црна Гора, а потоа почнал ужасот: Се слушнала експлозија, од авионот почнал да извива чад

Либертас - 16.08.2022

Ербас 319 мораше принудно да слета 45 минути по полетувањето од аеродромот во Тиват, околу 15:45 часот, поради дефект на моторот. Можеби некому ќе му се чинеше дека сè не оди добро, со оглед на тоа што летот доцнеше околу 45 минути, а потоа – едвај ...

Авион на Ер Србија принудно слетал во Црна Гора

MTM - 16.08.2022

Авионот на компанијата Ер Србија, Ербас 319, кој летал на релација Тиват – Белград, во вторникот околу 15 часот и 45 минути морал принудно да слета поради дефект на моторот, јавува Нова.рс. – Тоа беше нешто како удар на гром.

Авион на Ер Србија принудно слетал во Црна Гора

Точка - 16.08.2022

Авионот на компанијата Ер Србија, Ербас 319, кој летал на релација Тиват – Белград, во вторникот околу 15 часот и 45 минути морал принудно да слета поради дефект на моторот, јавува Нова.рс. – Тоа беше нешто како удар на гром.

Српски авион полетал од Црна Гора, а потоа почнал ужасот: „Се слушна тресок, видов искри под моите нозе“

Фактор - 17.08.2022

Српскиот авион полетал од Тиват во Црна Гора за Белград, но морал доста брзо да се врати на аеродромот, а во меѓувреме патниците биле сведоци на хоророт. Патниците кои полетаа со авионот на Ер Србија, кој вчера полетал од Тиват за Белград, тешко ...

Авион на Ер Србија принудно слетал во Црна Гора

Press24 - 17.08.2022

Авионот на компанијата Ер Србија, Ербас 319, кој летал на релација Тиват – Белград, во вторникот околу 15 часот и 45 минути морал принудно да слета поради дефект на моторот, јавува Нова.рс. – Тоа беше нешто како удар на гром.