TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лудило: Катарци го купуваат Манчестер Јунајтед за осум милијарди фунти!

Екипа - 08.02.2023

Манчестер Јунајтед во текот на следните триесетина дена би можел да добие нови сопственици откако катарски конзорциум најави дека е подготвен да издвои богатство за да го купи најтрофејниот англиски клуб од семејството Глејзер.

На Островот се најавува: Катарци го купуваат Јунајтед, Тен Хаг добива огромен буџет!

Спортски - 08.02.2023

Манчестер Јунајтед е ставен на продажба и семејството Глејзер објави рок за доставување на понуда. Засега најмногу се споменуваше Џим Ратклиф , најбогатиот човек во Британија кој јавно зборуваше дека е заинтересиран да го купи англискиот гигант.

Катарци нудат неверојатни 8 милијарди фунти за да го купат Манчестер Јунајтед

TopSport - 08.02.2023

Групација на мултимилијардери од Катар ќе достави понуда за купување на Манчестер Јунајтед во наредните денови. Тие се убедени дека тоа ќе биде најголемата понуда од сите што ќе пристигнат на „Олд Трафорд“, а веќе имаат огромни планови со тимот за ...

Катарци го купуваат Манчестер јунајтед и ќе му обезбедат огромен трансфер буџет на Ерик тен Хаг?!

24Фудбал - 08.02.2023

Дејли Мејл пренесува дека во следните денови ќе пристигне понуда од Катар за превземање на Манчестер јунајтед, доколку зделката се реализира, Ерик тен Хаг ќе доби огромен трансфер буџет за засилувања.

Шеици за осум милијарди евра сакаат да го купат Манчестер јунајтед

СуперСпорт - 08.02.2023

Инвеститори од Катар планираат да испратат понуда за англискиот гигант Манчестер јунајтед, кој е во сопственост на семејството Глејзер. Глејзер бара шест милијарди евра за да го продаде премиерлигашот, а шеиците од Катар нудат осум милијарди евра, ...

Катарци најавиле за неколку дена мега-понуда за купување на Манчестер јунајтед

Sport 1 - 08.02.2023

Катарски инвеститори најавиле за неколку дена дека ќе испратат комплетна мега-понуда за да го купат најтрофејниот англиски премиерлигаш Манчестер јунајтед, кој е во сопственост на семејството Глејзер и според најавите во април или мај ќе дојде до ...

Луда понуда за Манчестер Јунајтед: Катарци нудат 8 милијарди фунти за да газдуваат на „Олд Трафорд“

МакФудбал - 08.02.2023

Катар нема да застане на организација на Светското првенство. Целта е купување на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед од групација инвеститори, но јасно е дека зад сѐ стои емирот на Катар.

Она што се подготвува на „Олд Трафорд“ ќе го раздрма фудбалскиот свет!

SportMedia - 08.02.2023

Манчестер Јунајтед е гигант во светскиот фудбал. Сепак, 10 години и од заминувањето на Сер Алекс Фергусон, клубот не може да ја освои титулата шампион на Англија, а трофеи освојуваше само Жозе Мурињо.

Група богати луѓе од Катар со голема понуда за Ман. Јунајтед

Алсат-М - 08.02.2023

Навивачите на Јунајтед го обвинуваат семејството Глејзер за долгогодишниот неуспех. Нивната желба е да си заминат, а тоа најверојатно ќе се случи наскоро бидејќи американски бизнисмени решија да го продадат клубот.

Катарци нудат неверојатни 8 милијарди фунти за да го купат Манчестер Јунајтед

Макфакс - 08.02.2023

Групација на мултимилијардери од Катар ќе достави понуда за купување на Манчестер Јунајтед во наредните денови. Тие се убедени дека тоа ќе биде најголемата понуда од сите што ќе пристигнат на „Олд Трафорд“, а веќе имаат огромни планови со тимот за ...

Група богати луѓе од Катар со голема понуда за Ман. Јунајтед

Zoom - 08.02.2023

Навивачите на Јунајтед го обвинуваат семејството Глејзер за долгогодишниот неуспех. Нивната желба е да си заминат, а тоа најверојатно ќе се случи наскоро бидејќи американски бизнисмени решија да го продадат клубот.

Катарци нудат неверојатни 8 милијарди фунти за да го купат Манчестер Јунајтед

MTM - 08.02.2023

Групација на мултимилијардери од Катар ќе достави понуда за купување на Манчестер Јунајтед во наредните денови. Тие се убедени дека тоа ќе биде најголемата понуда од сите што ќе пристигнат на „Олд Трафорд“, а веќе имаат огромни планови со тимот за ...

Катарци нудат неверојатни 8 милијарди фунти за да го купат Манчестер Јунајтед

Точка - 08.02.2023

Групација на мултимилијардери од Катар ќе достави понуда за купување на Манчестер Јунајтед во наредните денови. Тие се убедени дека тоа ќе биде најголемата понуда од сите што ќе пристигнат на „Олд Трафорд“, а веќе имаат огромни планови со тимот за ...

Катарци го купуваат Манчестер јунајтед и ќе му обезбедат огромен трансфер буџет на Ерик тен Хаг?!

МКД - 08.02.2023

Дејли Мејл пренесува дека во следните денови ќе пристигне понуда од Катар за превземање на Манчестер јунајтед, доколку зделката се реализира, Ерик тен Хаг ќе доби огромен трансфер буџет за засилувања.