TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Фото) Турски медиуми: Премиерот Груевски опуштен прошета во чаршијата во Бодрум

еМагазин - 14.08.2014

Одморот на премиерот Никола Груевски во Турција го разбуди интересот кај турските медиуми па истите пишуваат дека македонскиот премиер имал прилика да прошета во чаршијата во Бодрум и да посети некои ...

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Груевски во чаршијата во Бодрум

+инфо - 14.08.2014

Турските медиуми објавија фотографија на македонскиот премиер Никола Груевски при прошетка во чаршијата во Бодрум. Претходно со семејството го разгледувал и тамошното кале.

Еве каде се прошета Никола Груевски (ФОТО, ВИДЕО)

Sky - 14.08.2014

Македонскиот премиер Никола Груевски се прошета низ чаршијата во Бодрум, објавија турските медиуми. Груевски го посетил и калето во Бодрум. Тој на прошетка бил со сопругата Боркица и ќерките ...

ФОТО: Турските медиуми со интерес за одморот на Груевски во Турција

Курир - 14.08.2014

Турските медиуми со голем интерес објавуват дека македонскиот премиер Никола Груевски заедно со своето семејство се наоѓа на одмор во Турција. -Македонските премиер кој заедно со своето ...

ФОТО: Премиерот Груевски топ-тема во турските медиуми

Press24 - 14.08.2014

Турските медиуми деновиве со голем интерес објавуваат дека премиерот Никола Груевски е на одмор во Турција. -Македонските премиер кој заедно со своето семејство,односно сопругата Боркица и ќерките ...

Премиерот Груевски топ-тема во турските медиуми

Република - 14.08.2014

Турските медиуми со голем интерес објавуват дека македонскиот премиер Никола Груевски заедно со своето семејство се наоѓа на одмор во Турција. -Македонските премиер кој заедно со своето ...

(Фото)Груевски во чаршијата во Бодрум

Локално - 14.08.2014

Турските медиуми објавија фотографија на македонскиот премиер Никола Груевски при прошетка во чаршијата во Бодрум. Претходно со семејството го разгледувал и тамошното кале.

ФОТО: Турските медиуми со интерес за одморот на Груевски во Турција

Нетпрес - 14.08.2014

Турските медиуми со голем интерес објавуват дека македонскиот премиер Никола Груевски заедно со своето семејство се наоѓа на одмор во Турција. Одморот на Груевски во Турција го разбуди интересот кај ...

Турски медиуми: Груевски е воодушевен од Бодрум

Канал5 - 14.08.2014

Турските медиуми со голем интерес објавуваат дека македонскиот премиер Никола Груевски заедно со своето семејство се наоѓа на одмор во Турција. - Македонските премиер кој заедно со своето семејство, ...

ФОТО: Турските медиуми со интерес за одморот на Груевски во Турција

Вистина.мк - 14.08.2014

Турските медиуми со голем интерес објавуват дека македонскиот премиер Никола Груевски заедно со своето семејство се наоѓа на одмор во Турција. -Македонските премиер кој заедно со своето ...

Турските медиуми со интерес за одморот на Груевски во Турција

Точка - 14.08.2014

Турските медиуми со голем интерес објавуват дека македонскиот премиер Никола Груевски заедно со своето семејство се наоѓа на одмор во Турција. Одморот на Груевски во Турција го разбуди интересот кај ...

Фото: Турските медиуми со интерес за одморот на Груевски во Турција

Денешен - 14.08.2014

Со голем интерес турските медиуми објавуват дека македонскиот премиер Никола Груевски заедно со своето семејство се наоѓа на одмор во Турција. -Македонските премиер кој заедно со своето ...

Премиерот Груевски топ-тема во турските медиуми (ФОТО)

Скопје инфо - 14.08.2014

Турските медиуми со голем интерес објавуват дека македонскиот премиер Никола Груевски заедно со своето семејство се наоѓа на одмор во Турција. -Македонските премиер кој заедно со своето ...

ФОТО: Турските медиуми со интерес за одморот на Груевски во Турција

Сител - 14.08.2014

Турските медиуми со голем интерес објавуват дека македонскиот премиер Никола Груевски заедно со своето семејство се наоѓа на одмор во Турција. Одморот на Груевски во Турција го разбуди интересот кај ...

Голем интерес на турските медиуми за одморот на Груевски во Турција / Фото

Lider - 14.08.2014

Турските медиуми со голем интерес објавуват дека македонскиот премиер Никола Груевски заедно со своето семејство се наоѓа на одмор во Турција. -Македонските премиер кој заедно со своето ...

Хрватскиот премиер летува на Хвар, а Груевски во Турција!!! Зошто странците да дојдат во Охрид, кога не е добар ниту за ...

Бриф - 12.08.2014

Хрватскиот премиер Зоран Милановиќ и ова лето се одмора во вилата Ковач на островот Хвар, пишуваат хрватските медиуми. Тоа е редовна практика на хрватскиот премиер кој со својот пример испраќа и ...

Каде одат на одмор лидерите на политичките партии во Македонија

Press24 - 12.08.2014

Пет дена во Бодрум, пет дена во Фетије. Премиерот Груевски заедно со сопругата и ќерките и оваа година летува во Турција, информираат од неговиот кабинет.

Груевски на одмор во Турција - Заев на тајна локација која за медиумите објавуваат дека е во Грција

Сител - 12.08.2014

Пет дена во Бодрум, пет дена во Фетије. Премиерот Груевски заедно со сопругата и ќерките и оваа година летува во Турција, информираат од неговиот кабинет.

Груевски на одмор кај Ердоган

Утрински - 12.08.2014

Премиерот Никола Груевски, со сопругата и двете ќерки, го минува десетдневниот годишен одмор во Турција. Како што соопштија неговите најблиски соработници, претседателот на македонската Влада ќе мине ...

Заев на одмор во Грција, а премиерот Груевски...

Пулс24 - 12.08.2014

Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, заедно со своето семејство годишниот одмор го поминува во Турција. Лидерот, пак, на опозициската СДСМ, Зоран Заев заедно со своето семејство во ...

Груевски семејно на летување кај Ердоган

Либертас - 12.08.2014

Премиерот Никола Груевски со своето семејство се наоѓа на летен одмор во Република Турција, на покана на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган, а во времетраење од 10 дена, почнувајќи од 9 август, ...

На покана од Ердоган Груевски одмора во Турција

Телма - 12.08.2014

Премиерот Никола Груевски со своето семејство од 9 август се наоѓа на десетдневен летен одмор во Република Турција, на покана на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган.

Груевски со семејството на одмор во Турција, на покана на Ердоган

МРТ - 12.08.2014

Премиерот Никола Груевски со своето семејство од 9 август се наоѓа на десетдневен летен одмор во Република Турција, на покана на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган.

Груевски на летување со семејството: Дознајте каде се одмара премиерот

365 - 12.08.2014

Нашиот премиер, Никола Груевски заедно со семејството е на одмор. Кабинетот на премиерот информира дека тој во моментов се наоѓа во Турција, и тоа, по покана на тамошниот премиер Реџеп Таип Ердоган.

Груевски на одмор во Турција, Заев во Грција

МК News - 12.08.2014

Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, заедно со своето семејство годишниот одмор го поминува во Турција, пишува Нетпрес. Во истиот овој период и лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев ...

Премиерот Груевски со семејството на одмор во Турција

Телеграф - 12.08.2014

На покана на Реџеп Таип Ердоган, нашиот премиер ќе помине неколку дена на турските плажи Премиерот Никола Груевски со своето семејство од 9 август се наоѓа на десетдневен летен одмор во Република ...

Премиерот Груевски на одмор во Турција на покана на Ердоган

Пулс24 - 12.08.2014

Премиерот Никола Груевски со своето семејство се наоѓа на летен одмор во Република Турција, соопштуваат од Владата. Груевски со семејството е во Турција на покана на турскиот премиер Реџеп Таип ...

Премиерот Груевски со семејството на одмор во Турција, на покана на Ердоган

Lider - 12.08.2014

Премиерот Никола Груевски со своето семејство од 9 август се наоѓа на десетдневен летен одмор во Република Турција, на покана на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган.

Груевски на одмор во Турција на покана од Ердоган

Фокус - 12.08.2014

Одморот ќе го помине на две места, едното во близина на Бодрум, другото во близина на Фетије Премиерот Никола Груевски со своето семејство се наоѓа на летен одмор во Република Турција, на покана на ...

Премиерот Груевски со семејството на одмор во Турција

Утрински - 12.08.2014

Премиерот Никола Груевски со своето семејство од 9 август се наоѓа на десетдневен летен одмор во Република Турција, на покана на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган.

Груевски со семејството на одмор во Турција

А1 On - 12.08.2014

Премиерот Никола Груевски со своето семејство од 9 август се наоѓа на десетдневен летен одмор во Република Турција, на покана на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган.

Груевски со семејството е на одмор во Турција, на покана на Ердоган

Макфакс - 12.08.2014

Македонскиот премиер Никола Груевски со своето семејство се наоѓа на летен одмор во Република Турција, на покана на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган, соопшти во вторникот кабинетот на Груевски.

Груевски е на летување во Турција на покана на Ердоган

Канал5 - 12.08.2014

Премиерот Никола Груевски со своето семејство од 9 август се наоѓа на десетдневен летен одмор во Република Турција, на покана на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган.

Груевски на одмор во Турција на покана на Ердоган

Република - 12.08.2014

Премиерот Никола Груевски со своето семејство се наоѓа на летен одмор во Република Турција, соопштуваат од Владата. Груевски со семејството е во Турција на покана на турскиот премиер Реџеп Таип ...

Груевски на одмор во Турција на покана од Ердоган

Нова ТВ - 12.08.2014

Премиерот Никола Груевски со своето семејство се наоѓа на летен одмор во Република Турција, на покана на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган, а во времетраење од 10 дена, почнувајќи од 9 август, ...

Премиерот Груевски со семејството на одмор во Турција

Сител - 12.08.2014

Премиерот Никола Груевски со своето семејство од 9 август се наоѓа на десетдневен летен одмор во Република Турција, на покана на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган.

Груевски на одмор во Турција на покана на Ергодан

Курир - 12.08.2014

Премиерот Никола Груевски со своето семејство се наоѓа на летен одмор во Република Турција, соопштуваат од Владата. Груевски со семејството е во Турција на покана на турскиот премиер Реџеп Таип ...

Каде летува премиерот Груевски?

Скопје инфо - 12.08.2014

Пет дена во Бодрум и пет дена во Фетије. Вака ќе изгледа годишниот одмор на премиерот Никола Груевски, пренесува Прес24. Тој заедно со својето семејство, сопругата и ќерките на покана на турскиот ...

Груевски на покана на Ердоган одмара во Турција

24 Вести - 12.08.2014

Пет дена во Бодрум и пет дена во Фетије. Вака, како што соопштија од неговиот кабинет, ќе изгледа годишниот одмор на премиерот Никола Груевски. Тој заедно со својето семејство, сопругата и ќерките на ...

По покана на Ердоган премиерот фамилијарно на одмор во Турција

МКД - 12.08.2014

Премиерот Никола Груевски со своето семејство се наоѓа на летен одмор во Турција, на покана на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган, а во времетраење од 10 дена, почнувајќи од 9 август.

Груевски на покана на Ердоган летува во Бодрум и Фетије

еМагазин - 12.08.2014

Премиерот Никола Груевски е на одмор во Турција со своето семејство. Таму престојува на покана на претседателот Реџеп Таип Ердоган. „Премиерот Никола Груевски со своето семејство се наоѓа на летен ...

Влада: Груевски на покана на Ердоган одмара во Турција

Фактор - 12.08.2014

Премиерот Никола Груевски со своето семејство се наоѓа на летен одмор во Република Турција, соопшти денеска неговиот Кабинет. Според објавените информации, Груевски е на одмор во Турција на покана на ...

Груевски во Турција, Заев во Грција на одмор!

Сител - 12.08.2014

Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, заедно со своето семејство годишниот одмор го поминува во Турција, пишува Нетпрес. Лидерот, пак, на опозициската СДСМ, Зоран Заев заедно со своето ...