TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од утре почнува етапната исплата на јануарските пензии

+инфо - 25.01.2021

Подигнувањето на пензиите преку филијалите и експозитурите на банките за пензионерите кои не користат картички ќе се реализира во четири групи Министерството за труд и социјална политика информира дека од утре почнува етапната исплата на јануарските ...

Од утре почнува етапната исплата на јануарските пензии

А1 On - 25.01.2021

Oд утре 26.01.2021 година, (вторник) почнува етапната исплата на јануарските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во ...

Силк Роуд Банка од утре започнува со предвремена исплатата на пензиите за јануари

Фактор - 25.01.2021

Силк Роуд Банка АД Скопје ги известува сите приматели на пензија преку банката дека предвремената исплата на пензиите за месец јануари ќе се врши на 26.01.2021 година (вторник). Почнувајќи од 26.01.2021 година пензиите ќе може да се подигнат со ...

До кога ќе издржува буџетот: За пензии годинава над милијарда евра, во јули ново зголемување на пензиите

Фактор - 25.01.2021

Додека се прават некои новини во можностите за пензионирање, а и други се во најава, пензискиот фонд годината ја почнува со буџет во кој вкупните расходи се над 1,3 милијарди евра. Од сите овие пари за пензии треба да се потрошат милијарда и 20 ...

Силк Роуд Банка од утре започнува со предвремена исплатата на пензиите за јануари

Банкарство.мк - 25.01.2021

Силк Роуд Банка АД Скопје ги известува сите приматели на пензија преку банката дека предвремената исплата на пензиите за месец јануари ќе се врши на 26.01.2021 година (вторник). Почнувајќи од 26.01.2021 година пензиите ќе може да се подигнат со ...

МТСП: Од утре почнува етапната исплата на јануарските пензии

Бриф - 25.01.2021

„Oд утре 26.01.2021 година, (вторник) почнува етапната исплата на јануарските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите ...

Од утре почнува етапната исплата на јануарските пензии

Макфакс - 25.01.2021

Oд утре (26.01.2021 година) почнува етапната исплата на јануарските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во услови ...

МТСП: Од утре почнува етапната исплата на јануарските пензии

Независен - 25.01.2021

Oд утре 26.01.2021 година, (вторник) почнува етапната исплата на јануарските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во ...

МТСП: Од утре почнува етапната исплата на јануарските пензии

24Инфо - 25.01.2021

Oд утре 26.01.2021 година, (вторник) почнува етапната исплата на јануарските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во ...

Од утре почнува етапната исплата на јануарските пензии

Алсат-М - 25.01.2021

Oд утре почнува етапната исплата на јануарските пензии, информираат од Министерството за труд и социјална политика. ОД таму додаваат дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во ...

Од утре почнува етапната исплата на јануарските пензии во четири групи

МКД - 25.01.2021

Oд утре 26.01.2021 година, (вторник), почнува предвремена етапна исплата на јануарските пензии којашто ќе се реализира во четири групи според висината на пензијата, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од ...

Од утре почнува етапната исплата на јануарските пензии

Слободен Печат - 25.01.2021

Oд утре, 26.01.2021 година, почнува етапната исплата на јануарските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во услови ...

Од утре почнува етапната исплата на јануарските пензии

Точка - 25.01.2021

Oд утре (26.01.2021 година) почнува етапната исплата на јануарските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во услови ...

Од утре почнува етапната исплата на јануарските пензии

Република - 25.01.2021

Oд утре (26.01.2021 година) почнува етапната исплата на јануарските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во услови ...

Од утре почнува етапната исплата на јануарските пензии

Вечер - 25.01.2021

Oд утре (26.01.2021 година) почнува етапната исплата на јануарските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во услови ...

МТСП: Од утре започнува исплатата на јануарските пензии, еве по кој редослед ќе бидат

Локално - 25.01.2021

Oд утре 26.01.2021 година, (вторник) почнува етапната исплата на јануарските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во ...

МТСП: Од утре почнува етапната исплата на јануарските пензии

Бизнис Вести - 25.01.2021

Oд утре 26.01.2021 година, (вторник) почнува етапната исплата на јануарските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во ...

Од утре почнува исплатата на јануарските пензии

Фокус - 25.01.2021

Министерството за труд и социјална политика информира дека од утре почнува етапната исплата на јануарските пензии со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот.

Oд утре почнува етапната исплата на јануарските пензии

Frontline - 25.01.2021

Министерството за труд и социјална политика информира дека oд утре 26.01.2021 година, (вторник) почнува етапната исплата на јануарските пензии. Pензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во ...