TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќе го биде: Болт со првите два гола за Сентрал Коуст Маринерс (Видео)

Дерби - 12.10.2018

Легендарниот спринтер од Јамајка, Јусеин Болт полека се наметнува со своите игри во дресот на австралискиот тим Сентрал Коуст Маринерс. Болт е сериозен во намерата да стане фудбалер по неговото повлекување од атлетиката и веќе имаше неколку тест ...

Бидна и тоа, Усеин Болт го постигна првиот гол како професионален фудбалер

Оff.net - 12.10.2018

Најбрзиот спринтер на светот имаше епизодни, повеќе комерцијални проби во Манчестер Јунајтед и Борусија Дортмунд а дека сериозно сака професионално фудбал покажа во австралиски Централ Коуст Маринерс за кого го постигна првиот ...

Болт ги постигна првите голови во професионалната кариера (видео)

Канал5 - 12.10.2018

Најбрзиот човек на светот, Усеин Болт го постигна првиот гол во професионалната кариера. Поточно, момчето од Јамајка постигна два гола во триумфот на неговиот тим Централ Коуст Маринерс над второлигашот Макартур Саут Вест јунајтед со 4-0.

Усеин Болт ги постигна првите голови во професионалната фудбалска кариера! (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.10.2018

Централ кост маринерс со убедливи 4-0 славеа на гостувањето Марактур јунајтед, а два од погодоците беа дело на Усеин Болт. Спринтерската легенда, Усеин Болт од неодамна реши да го промени спортот, стана фудбалски напаѓач, а денешниот ден ќе го ...

ВИДЕО: Тргна фудбалската одисеја на Болт – два гола со фантастична рутина

Спортклуб - 12.10.2018

Усеин Болт го постигна првиот гол, односно два во неговиот нов спорт, во фудбалот, каде сакаше да се проба. Во пријателски наптревар на неговиот Централ Кост Маринерс, Јамајканецот успеа да постигне два гола и да докаже дека и тоа како има ...

Болт ги постигна првите голови во профи кариерата (Видео)

TopSport - 12.10.2018

Најбрзиот човек во светот, Јусеин Болт, го постигна првиот гол во својата професионална кариера. Болт постигнал два гола во победата 4:0 на неговиот тим Централ Коуст Маринерс, над второлигашот Макартур Саут Вест јунајтед.

Вистинска мајсторија: Болт го постигна својот прв гол во кариерата

СуперСпорт - 12.10.2018

Легендарниот спринтер Усаин Болт го постигна првиот гол во неговата професионална фудбалска кариера. Тој настапува за екипата на Central Coast Mariners од Австралија и постигна гол на пријателскиот натпревар против Macarthur South West United.

Каква мајсторија: Болт го постигна првиот гол во кариерата (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.10.2018

Најбрзиот човек Јусеин Болт во светот реши да се посвети на фудбалот, а по неколку неуспешни обиди во европските клубови, замина во Австралија, каде што го постигна првиот гол во професионалната фудбалска кариера.

ВИДЕО: Усаин Болт двоен стрелец – први погодоци во кариерата на легендарниот спринтер

Спортски - 12.10.2018

Легендарниот спринтер Усаин Болт ги постигна своите први погодоци во кариерата Бол т кој настапува во дресот на австралиската екипа, Централ Кост Маринерс, постигна погодок во пријателскиот натпревар против Мекартур Соут Вест Јунајтед.

Јусеин Болт двоен стрелец во триумфот на својата екипа (видео)

OhridNews - 12.10.2018

Атлетската легенда Јусеин Болт ги постигна првите погоци во фудбалска кариера. Јамајканецот два пати стрелаше прецизно за својот тим Централ Маринерс во триумфот над Макартур Јунајтед. Болт после натпреварот не го криеше задоволството од погодоците.