TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филип Хамонд: Смена на Меј нема да ги реши проблемите околу Брегзит

24Инфо - 24.03.2019

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле” против премиерката Тереза Меј и дека ќе бараат нејзина смена и избор на ...

„Спасување на брегзит“: Министрите се побунија против Тереза Меј, бараат таа да биде сменета

МКД - 24.03.2019

Министрите на британската влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и бараат таа да биде сменета, а преговорите за брегзит да ги заврши привремен премиер, јавија британските медиуми.

Тереза Меј соочена со притисок да поднесе оставка

Макфакс - 24.03.2019

Британската премиерка, Тереза Меј, е соочена со зголемен притисок од нејзината партија да поднесе оставка или да одреди датум за оставка со цел обезбедување на поддршка за нејзиниот план за брегзит.

Специјалци се распоредуваат во подземни бункери: Британците се подготвуваат за хаосот кој би настанал после Брегзит

Точка - 24.03.2019

Британските власти наредија започнување на операцијата „Редфолд“ која подразбира активирање на 3,500 високообучени припадници на специјалните сили при британската армија. Припадниците на специјалните единици при британската армија ќе бидат задолжени ...

Британски медиуми: Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит

Опсервер - 24.03.2019

Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит би ги завршил привремен премиер, јавуваат британските медиуми.

Times: Бунт против Тереза ​​Мај, 11 министри бараат нејзина оставка

Локално - 24.03.2019

Минатата ноќ, британските министри се побунија против премиерот Тереза ​​Мај, и се обидоа да ја отстранат и да се додели премиерската улога на нејзиниот заменик, Дејвид Лидингтон , објави Тајмс.

Последна шанса да се избегне хаосот наречен „брегзит“?

Н.Македонија - 23.03.2019

ЕУ ѝ даде рок од две недели на Тереза Меј да подготви алтернативен план за брегзит ако нејзиниот договор со Брисел наредната недела не добие поддршка од парламентот откако британската премиерка не успеа да ги убеди другите европски лидери дека може ...

Егзотични птици наместо Брегзит-главоболки

Deutsche Welle - 23.03.2019

И додека приказната околу излегувањето на Велика Британија од Европската унија сѐ повеќе се вжештува, секојдневието на британското кралството семејство продолжува непроменето. Така на пример Принцот Чарлс во моментов е на турнеја по карипските ...

Брегзит: што следува сега?

МКД - 22.03.2019

Планот на ЕУ за продолжување на рокот им ги менува калкулациите за брегзитот на „заминувачите“ и „останувачите“, вели Политико . Време е сите да кликнеме „рефреш“ на ова вечно брегзит-прашање.

Филип Хамонд: Смена на Меј нема да ги реши проблемите околу Брегзит

+инфо - 24.03.2019

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле“ против премиерката Тереза Меј и дека ќе бараат нејзина смена и избор на ...

ЕУ го одложи Брегзитот, Лондон е на потег

Сител - 22.03.2019

ЕУ се согласи да го одложи Брегзитот по 29 март. Лидерите на 27 те земји членики на Унијата одлучија ако британските пратеници го одобрат договор кој Меј го постигна со еворпксите партнери, Велика Британија ќе ја напушти Унијата на 22 мај.

Тереза Меј соочена со притисок да поднесе оставка

24Инфо - 24.03.2019

Британската премиерка, Тереза Меј, е соочена со зголемен притисок од нејзината партија да поднесе оставка или да одреди датум за оставка со цел обезбедување на поддршка за нејзиниот план за брегзит.

Британски медиуми: Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит

А1 On - 24.03.2019

Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит би ги завршил привремен премиер, јавуваат британските медиуми.

Филип Хамонд: Смена на Меј нема да ги реши проблемите околу Брегзит

1tv - 24.03.2019

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле“ против премиерката Тереза Меј и дека ќе бараат нејзина смена и избор на ...

Тереза Меј соочена со притисок да поднесе оставка

ММС - 24.03.2019

Британската премиерка, Тереза Меј, е соочена со зголемен притисок од нејзината партија да поднесе оставка или да одреди датум за оставка со цел обезбедување на поддршка за нејзиниот план за брегзит.

Британски медиуми: Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит

Сител - 24.03.2019

Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит би ги завршил привремен премиер, јавуваат британските медиуми.

Филип Хамонд: Смена на Меј нема да ги реши проблемите околу Брегзит

Н.Македонија - 24.03.2019

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле“ против премиерката Тереза Меј и дека ќе бараат нејзина смена и избор на ...

Тереза Меј под притисок да поднесе оставка

Канал5 - 24.03.2019

Британската премиерка, Тереза Меј, се наоѓа под притисок од нејзината партија да поднесе оставка или да одреди датум за оставка со цел обезбедување на поддршка за нејзиниот план за Брегзит.

Британски медиуми: Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит

Нова ТВ - 24.03.2019

Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит би ги завршил привремен премиер, јавуваат британските медиуми.

Филип Хамонд: Смена на Меј нема да ги реши проблемите околу Брегзит

MakPress - 24.03.2019

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле“ против премиерката Тереза Меј и дека ќе бараат нејзина смена и избор на ...

Тереза Меј соочена со притисок да поднесе оставка

Centar - 24.03.2019

Британската премиерка, Тереза Меј, е соочена со зголемен притисок од нејзината партија да поднесе оставка или да одреди датум за оставка со цел обезбедување на поддршка за нејзиниот план за брегзит.

Британски медиуми: Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит

Н.Македонија - 24.03.2019

Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит би ги завршил привремен премиер, јавуваат британските медиуми.

Нема бунт против Меј, тврдат британски министри

Р.С.Европа - 24.03.2019

Неколкумина британски министри, меѓу кои и министерот за финансии Филип Хамонд, денеска ги отфрлија како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле“ против премиерката Тереза Меј и дека ќе ...

Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит?

+инфо - 24.03.2019

Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит би ги завршил привремен премиер, јавуваат британските медиуми.

Филип Хамонд: Смена на Меј нема да ги реши проблемите околу Брегзит

А1 On - 24.03.2019

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле“ против премиерката Тереза Меј и дека ќе бараат нејзина смена и избор на ...

Британски медиуми: Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит

1tv - 24.03.2019

Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит би ги завршил привремен премиер, јавуваат британските медиуми.

Филип Хамонд: Смена на Меј нема да ги реши проблемите околу Брегзит

Либертас - 24.03.2019

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле“ против премиерката Тереза Меј и дека ќе бараат нејзина смена и избор на ...

„Телеграф“: Се бара смена на Меј за да се спаси Брегзит

Р.С.Европа - 24.03.2019

Британските медиуми објавија дека дел од министрите во британската Влада отворено се побуниле против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит да ги заврши привремен премиер.

Филип Хамонд: Смена на Меј нема да ги реши проблемите околу Брегзит

Вечер - 24.03.2019

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле“ против премиерката Тереза Меј и дека ќе бараат нејзина смена и избор на ...

Британски медиуми: Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит

Независен - 24.03.2019

Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит би ги завршил привремен премиер, јавуваат британските медиуми.

Филип Хамонд: Смената на Меј нема да ги реши проблемите околу Брегзит

Независен - 24.03.2019

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле“ против премиерката Тереза Меј и дека ќе бараат нејзина смена и избор на ...

“Телеграф“: За да се спаси Брегзит се бара смена на Меј

Пулс24 - 24.03.2019

Британските медиуми објавија дека дел од министрите во британската Влада отворено се побуниле против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит да ги заврши привремен премиер.

Филип Хамонд: Смена на Меј нема да ги реши проблемите околу Брегзит

Опсервер - 24.03.2019

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле“ против премиерката Тереза Меј и дека ќе бараат нејзина смена и избор на ...

Британски медиуми: Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит

MakPress - 24.03.2019

Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит би ги завршил привремен премиер, јавуваат британските медиуми.

Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит

Вечер - 24.03.2019

Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит би ги завршил привремен премиер, јавуваат британските медиуми.