TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рикардо: Ферари и Мерцедес веќе не се опција за мене

Стандард - 12.07.2018

Даниел Рикардо призна дека се приближува до нов договор со Ред Бул откако неговите опции за Ферари или Мерцедес веќе не се достапни. Од почетокот на својата кариера во Формула 1, Австралиецот беше дел од Ред Бул.

Кубица открива: Имав потпишано договор со Ферари за 2012!

TopSport - 11.07.2018

Полскиот Ф1 тркач, Роберт Кубица потврди дека имал договор со Ферари пред да му се случи страшната рели несреќа по која за малку ќе му беше ампутирана раката и која му ја наруши кариерата.

Рикардо: Не можам да видам подобра понуда од таа на Ред бул

TopSport - 11.07.2018

Даниел Рикардо е многу блиску до продолжување на договорот со Ред бул, откако очигледно нема опции во големите тимови. 29-годишниот Австралиец беше поврзуван со трансфер во Мерцедес или Ферари, но сега самиот признава дека тешко дека ќе има подобра ...

Хамилтон призна дека е глуп!

Вечер - 11.07.2018

Пилотот на Мерцедес, Британецот Луис Хамилтон, изјави дека е „глуп“ поради тоа што имплицирал дека возачот на Ферари, Финецот Кими Раиконен, намерно го удрил на трката за Големата награда на Велика Британија.

Ред Бул: Моторот на Ферари веќе е репер во Ф1

Стандард - 11.07.2018

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер го оцени многу високо моторот на Ферари и смета дека тој веќе ги надминал Мерцедес од првото место во Формула 1. Моторот на „сребрената стрела“ беше репер од почетокот на новата ера во Формула 1 во 2014 година.

Рикардо: Ферари и Мерцедес веќе не се опција за мене

Локално - 12.07.2018

Даниел Рикардо призна дека се приближува до нов договор со Ред Бул откако неговите опции за Ферари или Мерцедес веќе не се достапни. Од почетокот на својата кариера во Формула 1, Австралиецот беше дел од Ред Бул.

Вилнев знае кој е „бела мечка“ – Ако Кими го удреше Ботас, казната ќе беше 5 секунди!

Спортклуб - 11.07.2018

Поранешниот возач во Ф1 и шампион со Вилијамс – Рено, Жак Вилнев, смета дека доколку Кими Раиконен дирекно предизвика инцидент со Валтери Ботас наместо Луис Хамилтон, ќе добиел помала казна во бокс.

Кубица открива: Имав потпишано договор со Ферари за 2012!

Макфакс - 11.07.2018

Полскиот Ф1 тркач, Роберт Кубица потврди дека имал договор со Ферари пред да му се случи страшната рели несреќа по која за малку ќе му беше ампутирана раката и која му ја наруши кариерата.

Ред Бул: Моторот на Ферари веќе е репер во Ф1

Локално - 11.07.2018

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер го оцени многу високо моторот на Ферари и смета дека тој веќе ги надминал Мерцедес од првото место во Формула 1. Моторот на „сребрената стрела“ беше репер од почетокот на новата ера во Формула 1 во 2014 година.

Рикардо: Ферари и Мерцедес веќе не се опција за мене

Либертас - 12.07.2018

Даниел Рикардо призна дека се приближува до нов договор со Ред Бул откако неговите опции за Ферари или Мерцедес веќе не се достапни. Од почетокот на својата кариера во Формула 1, Австралиецот беше дел од Ред Бул.

Да беше Ботас, а не Хамилтон, казната ќе беше помала

Вечер - 11.07.2018

Поранешниот Шампион во Формула 1, Жак Вилнев, кој своевремено ги бранеше боите на Вилијамс и Рено, смета дека доколку Кими Раиконен дирекно предизвика инцидент со Валтери Ботас наместо Луис Хамилтон, ќе добиел помала казна во бокс.

Да не се случеше несреќата, Кубица ќе возеше за Ферари

Вечер - 12.07.2018

Полскиот пилот во Формула 1, Роберт Кубица (33), потврди дека имал договор со Ферари пред да му се случи страшната рели-несреќата поради која за малку ќе му беше ампутирана раката и која му ја наруши кариерата во најбрзиот циркус на денешницата.