TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mustang почна да вози на струја во Европа

24auto - 14.02.2020

Ford го лансираше својот нов и целосно електричен Mustang Mach-E во Европа со започнувањето на иницијативата „Go Electric“, чија цел е да ги запознае локалните потрошувачи со претстојната трансформација на марката и нејзината електрификација.

Електричниот Ford Mustang Mach-E е подготвен за Европа!

CARClub - 14.02.2020

Европската изведба на Mustang Mach-E добива ревидирана суспензија, како и рекалибрирано управување и погон на сите четири тркала – сите прилагодени за вкусовите на европските возачи. Според најавите, доколку го конфигурирате вашиот Mustang Mach-E со ...

Фото: Електричниот Мустанг пристигна во Европа

Канал5 - 14.02.2020

Првиот електричен кросовер со знакот на Мустанг ќе има автономија од 600 километри со полна батерија. Европската верзија на Електричниот Мустанг „Mach-E “ е претставена во Лондон во рамките на манифестацијата Форд „Go Electric“.

Mustang Mach-E со поинаков изглед и спецификации доаѓа во Европа

Авто Плус - 14.02.2020

Ford својот Mustang Mach-E пред европската јавност премиерно го претстави вчера во Лондон, а првите испораки се очекуваат кон крајот на годината Откако во Ford одлучија да им се приклучат на останатите производителите кои ќе го прескокнат ...

Како изгледа електричниот Mustang за Европа / ФОТО

Додај Гас - 14.02.2020

Првиот електричен кросовер на Ford ќе има автономија до 600 км со полни батерии Европската верзија на електричниот Mustang Mach-E, е претставена во Лондон, како дел од настанот на Ford под името „Go Electric“.

Ford Mustang Mach-E денес има европска премиера во Лондон

Automedia - 13.02.2020

Ford Mustang Mach-E, електричниот кросовер во стил на американската легенда, првпат се појави пред европската публика на настан посветен на погонот на струја во Лондон. Во врвната изведба, големиот Ford минува до 600 километри.

Новиот модел Audi R8 ќе има хибриден погон

Кајгана - 13.02.2020

Во одделот на Audi Sport ја најавија третата генерација на суперспортскиот модел R8 на чијшто мотор со внатрешно согорување ќе му асистираат електрични мотори. Конечната одлука сè уште не е донесена, но во последната изјава за медиуми од Audi ...

„Појачана“ верзија на Ford GT со карбонска серија на автомобилскиот саем во Чикаго

Таратур - 13.02.2020

На овогодинешното издание на автомобилскиот саем во Чикаго, Ford одлучи да стави акцент на нивниот модел GT и да ги претстави своите две специјални изданија. Додека неодамнешната премиера на Mustang Shelby GT 500 го доби целото внимание на ...

Ја видовте ECO понудата за Ford Focus и EcoSport?

CARClub - 13.02.2020

Нашите пријатели од Ford подготвија специјална ECO понуда за моделите Focus и EcoSport – кои се достапни по специјална, промотивна цена. Новиот Focus се нуди во Trend Edition опрема, која вклучува двозонски клима уред, 16-инчни алуминиумски тркала, ...