TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Намирници и напивки што го чуваат здравјето на црниот дроб: Ако ги вклучите во исхраната, нема да имате причина за ...

Убавина и Здравје - 29.05.2020

Состојбата на црниот дроб може да се подобри со оваа храна и пијалаци Црниот дроб е многу посебен орган. Тој ја прочистува крвта и така нѐ ослободува од штетните хемикалии. Неговата моќ лежи во тоа што дури и кога е оштетен, можете во целост да се ...

Храна за здравје на црниот дроб – Го прочистува и штити

Gotvi.mk - 28.05.2020

Постојат намирници кои се добри за здравје на црниот дроб како и негово прочистување. Тука се лукот и кромидот. Тие треба да бидат незаменлив дел од вашите оброци неделно ниво. Јадете многу спанаќ и корисен е и сокот од лимон. Јадете и црвен кромид.