TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иско сака да се обиде во друга лига

Опсервер - 24.11.2020

Мадрид, 24 ноември 2020 () – Франциско Аларкон, агент и татко на играчот за врска на Реал Мадрид, Иско, потврди дека неговиот син сака да се пресели во друга лига. – Во моментов немаме понуди, но Иско сака да се обиде да игра во друга лига.

Реал и Интер пред размена на фудбалери вредна – 100 милиони евра!

Sport M - 24.11.2020

Кристијан Ериксен и Иско, двајца офанзивни играчи за врска незадоволни од моменталниот статус во клубовите кои би сакале да ги заменат играчите, информира германскиот „Скај“. Европските гиганти Реал Мадрид и Интер се наоѓаат во сериозни преговори за ...

Касемиро ќе игра против Интер

TopSport - 24.11.2020

Во морето лоши вести што ги добива деновиве Зинедин Зидан, конечно за него дојде и една добра информација. Еден од клучните играчи на Реал, Касемиро, ќе биде во тимот против Интер во Лигата на шампионите.

Зидан конечно доби добри вести пред дербито со Интер!

СуперСпорт - 24.11.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан дозна добри вести пред дербито со Интер во рамки на Лигата на шампиони. На новото тестирање, Касемиро добил негативен резултат и тој ќе патува со екипата во Милано, каде што најверојатно ќе добие шанса во ...

Добри вести за Зидан пред натпреварот со Интер

Спортски - 24.11.2020

Зинедин Зидан доби добри вести пред натпреварот со Интер во рамките на ЛШ. Имено, на новото тестирање, Бразилецот Касемиро е негативен. Ќе патува со екипата и сигурно ќе добие шанса во овој важен натпревар за Кралевите.

Таткото на Иско потврди дека неговиот син сака да си замине од Реал: Нема да правиме проблем, но постои желба за….

Дерби - 24.11.2020

Угледните мадридски медиуми „Марка“ и „АС“ во изминативе неколку дена пишуваа за новопројавената желба на Иско Аларкон да го напушти Реал Мадрид, откако стана јасно дека има многу тешка задача да избие на врвот на листата на најселектирани фудбалери ...

Реал Мадрид во преговори со Интер за размена на двајца фудбалери!

СуперСпорт - 24.11.2020

Реал Мадрид во моментов се наоѓа во преговори со Интер за размена на фудбалери, кои се незадоволни во сегашните клубови. „Кралевите“ сакаат да се ослободат од Иско, кој не добива минутажа во екипата на Зинедин Зидан, додека Кристијан Ериксен е во ...

Реал десеткуван, шанса за Интер

Екипа - 24.11.2020

Зинедин Зидан има огромни проблеми со составот на Реал Мадрид за утрешното гостување против Интер откако неколку клучни фудбалери отпаднаа од комбинација за овој натпревар. Капитенот Серхио Рамос не успеа да се рехабилитира од повредата заработена ...

Реал Мадрид без Бензема, Рамос и Милитао ќе бара победа против Интер

Дриблинг - 24.11.2020

Без неколкумина стандардни од првиот тим, без капитенот, првиот напаѓач и без Милитао кој има Ковид-19, Реал Мадрид ќе му гостива на Интер во среда во 4 коло од групната фаза во ЛШ. Бензема има мала повреда на мускулот, повредени се и Одриозола, ...

Реал и Интер пред размена на фудбалери вредна – 100 милиони евра!

Sport 1 - 24.11.2020

Европските гиганти Реал Мадрид и Интер се наоѓаат во сериозни преговори за размена на двајца фудбалери, чија заедничка вредност изнесува 100 милиони евра, а кои се незадоволни од статусот што го уживаат во сегашните клубови.

Реал и Интер пред размена на играчи вредна 100 милиони евра!?

Слободен Печат - 24.11.2020

Станува збор за Кристијан Ериксен и Иско, двајца офанзивни играчи за врска незадоволни од моменталниот статус во клубовите кои би сакале да ги заменат играчите, информира германскиот „Скај“.

Бензема и Рамос нема да играат против Интер

Опсервер - 24.11.2020

Мадрид, 24 ноември 2020 () – Реал Мадрид на официјалната веб-страница го објави составот на тимот за натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Интер. Напаѓачот Карим Бензема и дефанзивецот Серхио Рамос не се вклучени во составот поради ...

Реал и Интер преговараат за размена на фудбалери

TopSport - 24.11.2020

Реал Мадрид и Интер ги започнале преговорите за размена на фудбалери, пишува германскиот „Скај Спорт“. Овој извор ги објави и имињата на фудбалерите кои треба да бидат вклучени во размената.

Кристијан Ериксен се сели во Германија?

Спортски - 24.11.2020

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен би можел да ја напушти Италија веќе во јануари. Ериксен премина во Интер од Тотенхем, но се помалку игра кај Антонио Конте и не е исклучено да дојде до трансфер веќе во јануарскиот преоден рок.

Интер го стави на трансфер листа, Дортмунд трпеливо чека

SportMedia - 24.11.2020

Интер размислува Кристијан Ериксен во јануари да го даде на позајмицца или пак да го продаде, без разлика тоа што пред година дена дојде како големо засилување од Тотенхем. Антонио Конте повеќе не смета на услугите на 28 годишниот фудбалер, кој во ...

Иско прв ќе си замине

Вечер Прес - 24.11.2020

Повремениот репрезентативец на Шпанија, Франциско Иско, ќе биде првиот фудбалер на Реал (М) кој ќе ја промени клупската средина за време на зимскиот преоден рок. Офанзивниот играч за врска не е задоволен од минутажата која ја има во актуелната ...

Ериксен и официјално на трансфер листа

Sport M - 23.11.2020

Еден од најдобрите играчи за врска, Кристијан Ериксен веројатно во блиска, но и далечна иднина нема да сака да се присетува во времето поминато во Интер. Пред една година пристигна како огромно засилување, за мала сума на пари, но на 33 меча запиша ...

Што му требаше да си оди од Тотенхем… Ериксен пред нова преселба

Спортклуб - 23.11.2020

Тотенхем сезонава се бори за шампионската титула во Премиер лигата, а Кристијан Ериксен не може да се избори за место во составот на Интер и најверојатно ќе си замине во јануарскиот преоден рок.

Иско ги изненадил сите во Реал

SportMedia - 23.11.2020

Иско во јануари може да го напушти Реал Мадрид после осум години. „Марка“ пишува дека неговата одлука ги изненадила челниците на клубт, кои очекувале да остане до крајот на договорот (2022 година).

Реал против Интер без Бензема

Sport M - 23.11.2020

Карим Бензема не тренираше со остатокот од тимот утрово. Имено, Французинот има болки во мускулите и остана да вежба во теретана. Очигледно тој нема да може да му помогне на тимот во среда во Милано против Интер, а Зидан треба да го има на ...

Реал Мадрид ќе игра против Интер без – Бензема!

СуперСпорт - 23.11.2020

Францускиот фудбалер Карим Бензема има болки во мускулите и остана да тренира во теретана, а ќе мора да отсуствува уште некое време од фудбалските терени. Реал Мадрид нема убави вести пред мечот против Интер во Лигата на шампиони, а тренерот Зинедин ...

Реал Мадрид остана без Бензема за дербито со Интер

Sport 1 - 23.11.2020

Шпанскиот шампион Реал Мадрид нема да може да смета на услугите на Карим Бензема во дербито во среда против Интер во Лигата на шампиони. Повредата на Бензема му направи проблеми на Зидан, кој не може да смета ниту на Лука Јовиќ бидејќи е позитивен ...

Дортмунд подготвени да му дадат шанса на Ериксен

TopSport - 23.11.2020

Борусија Дортмунд се најсериозната дестинација за данскиот фудбалер од средниот ред на Интер, Кристијан Ериксен веќе во јануари, тврди „Тутомеркато“. Германскиот клуб беше заинтересиран за Данецот уште во октомври, понудувајќи договор за позајмица, ...

Не се добри вестите за Реал Мадрид пред клучниот меч со Интер

Спортманија - 23.11.2020

Кралскиот клуб е во незавидна ситуација во Лигата на шампиони Карим Бензема денеска не тренирал со останатите играчи на Реал Мадрид што значи дека се намалуваат шансите тој да заигра на дуелот против Интер во Милано, во рамките од четвртото коло од ...

Бензема е „аут“ – проблем во најава за Зизу и Реал

Спортклуб - 23.11.2020

Карим Бензема утрово не тренирал со тимот на Реал и по се изгледа ќе биде отсутен за мечот против Интер во рамките на Лига шампиони. Францускиот фудбалер почувствувал болки во мускулите и останал под знак прашалник за овој меч, затоа што Зидан не ...

Реал ќе биде ослабен против Интер во среда

Спортски - 23.11.2020

Реал Мадрид против Интер ќе биде без Карим Бензема. Бензема утрово не тренираше со остатокот од екипата, Французинот има болки во мускулите и остана да работи во теретана. Како што стојат работите Французинот нема да биде во комбинација за ...

Бензема го пропушта Интер

TopSport - 23.11.2020

Карим Бензема, најдобриот стрелец на Реал Мадрид, претпладнево не тренирал со соиграчите. Бензема е повреден, денеска тој работел одвоено, по специјална програма. Реал се подготвуваат за натпреварот со Интер, во среда.

Марота за Ериксен: Не можеме да задржиме играч кој сака да замине

Спортски - 23.11.2020

Овие денови се појавија шпекулации дека Кристијан Ериксен може да го напушти Интер и да направи трансфер во јануарскиот преоден рок. И дека не станува збор само за медиумски шпекулации потврди спортскиот директор на Интер, Џузепе Марота која истакна ...

Реал и Интер преговараат за размена на фудбалери

Макфакс - 24.11.2020

Реал Мадрид и Интер ги започнале преговорите за размена на фудбалери, пишува германскиот „Скај Спорт“. Овој извор ги објави и имињата на фудбалерите кои треба да бидат вклучени во размената.

Реал и Интер преговараат за размена на фудбалери

Опсервер - 24.11.2020

Реал Мадрид и Интер ги започнале преговорите за размена на фудбалери, пишува германскиот „Скај Спорт“. Овој извор ги објави и имињата на фудбалерите кои треба да бидат вклучени во размената.

Реал и Интер преговараат за размена на фудбалери

MTM - 24.11.2020

Реал Мадрид и Интер ги започнале преговорите за размена на фудбалери, пишува германскиот „Скај Спорт“. Овој извор ги објави и имињата на фудбалерите кои треба да бидат вклучени во размената.

Реал и Интер преговараат за размена на фудбалери

Денар - 24.11.2020

Реал Мадрид и Интер ги започнале преговорите за размена на фудбалери, пишува германскиот „Скај Спорт“. Овој извор ги објави и имињата на фудбалерите кои треба да бидат вклучени во размената.

Бензема и Рамос нема да играат против Интер

Сител - 24.11.2020

Реал Мадрид на официјалната веб-страница го објави составот на тимот за натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Интер. Напаѓачот Карим Бензема и дефанзивецот Серхио Рамос не се вклучени во составот поради повреди, додека дефанзивецот ...

Бензема и Рамос нема да играат против Интер

Sport M - 24.11.2020

Реал Мадрид на официјалната веб-страница го објави составот на тимот за натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Интер. Напаѓачот Карим Бензема и дефанзивецот Серхио Рамос не се вклучени во составот поради повреди, додека дефанзивецот ...

Бензема и Рамос нема да играат против Интер

Кајгана - 24.11.2020

Реал Мадрид на официјалната веб-страница го објави составот на тимот за натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Интер. Напаѓачот Карим Бензема и дефанзивецот Серхио Рамос не се вклучени во составот поради повреди, додека дефанзивецот ...

Реал и Интер преговараат за размена на фудбалери

Точка - 24.11.2020

Реал Мадрид и Интер ги започнале преговорите за размена на фудбалери, пишува германскиот „Скај Спорт“. Овој извор ги објави и имињата на фудбалерите кои треба да бидат вклучени во размената.

Бензема и Рамос нема да играат против Интер

4NEWS - 24.11.2020

Реал Мадрид на официјалната веб-страница го објави составот на тимот за натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Интер. Напаѓачот Карим Бензема и дефанзивецот Серхио Рамос не се вклучени во составот поради повреди, додека дефанзивецот ...

Бензема и Рамос нема да играат против Интер

Либертас - 24.11.2020

Реал Мадрид на официјалната веб-страница го објави составот на тимот за натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Интер. Напаѓачот Карим Бензема и дефанзивецот Серхио Рамос не се вклучени во составот поради повреди, додека дефанзивецот ...

Бензема и Рамос нема да играат против Интер

Курир - 24.11.2020

Реал Мадрид на официјалната веб-страница го објави составот на тимот за натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Интер. Напаѓачот Карим Бензема и дефанзивецот Серхио Рамос не се вклучени во составот поради повреди, додека дефанзивецот ...

Бензема и Рамос нема да играат против Интер

Бриф - 24.11.2020

Реал Мадрид на официјалната веб-страница го објави составот на тимот за натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Интер. Напаѓачот Карим Бензема и дефанзивецот Серхио Рамос не се вклучени во составот поради повреди, додека дефанзивецот ...

Бензема и Рамос нема да играат против Интер

Кумановски м. - 24.11.2020

Реал Мадрид на официјалната веб-страница го објави составот на тимот за натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Интер. Напаѓачот Карим Бензема и дефанзивецот Серхио Рамос не се вклучени во составот поради повреди, додека дефанзивецот ...

Реал Мадрид: Бензема и Рамос нема да играат против Интер

Денешен - 24.11.2020

Реал Мадрид на официјалната веб-страница го објави составот на тимот за натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Интер. Напаѓачот Карим Бензема и дефанзивецот Серхио Рамос не се вклучени во составот поради повреди, додека дефанзивецот ...

Бензема и Рамос нема да играат против Интер

Алсат-М - 24.11.2020

Реал Мадрид на официјалната веб-страница го објави составот на тимот за натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Интер. Напаѓачот Карим Бензема и дефанзивецот Серхио Рамос не се вклучени во составот поради повреди, додека дефанзивецот ...

Фудбал: Пепе се извини за инцидентот со Алиоски, Реал Мадрид и Интер договараат размена

OhridNews - 24.11.2020

Најскапото засилување во историјата на Арсенал, Никола Пепе, преку својот профил на „Инстаграм“, се извини за непромислениот потег на натпреварот со Лидс, во меч од Премиер лигата. Пепе, предизвика инцидент, по еден дуел со македонскиот ...

Таткото на Иско потврди дека неговиот син сака да си замине од Реал: Нема да правиме проблем, но постои желба за…

Точка - 24.11.2020

Угледните мадридски медиуми „Марка“ и „АС“ во изминативе неколку дена пишуваа за новопројавената желба на Иско Аларкон да го напушти Реал Мадрид, откако стана јасно дека има многу тешка задача да избие на врвот на листата на најселектирани фудбалери ...

Бензема и Рамос нема да играат против Интер

MakPress - 24.11.2020

Реал Мадрид на официјалната веб-страница го објави составот на тимот за натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Интер. Напаѓачот Карим Бензема и дефанзивецот Серхио Рамос не се вклучени во составот поради повреди, додека дефанзивецот ...

Касемиро ќе игра против Интер

Макфакс - 24.11.2020

Во морето лоши вести што ги добива деновиве Зинедин Зидан, конечно за него дојде и една добра информација. Еден од клучните играчи на Реал, Касемиро, ќе биде во тимот против Интер во Лигата на шампионите.

Бензема и Рамос нема да играат против Интер

А1 On - 24.11.2020

Реал Мадрид на официјалната веб-страница го објави составот на тимот за натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Интер. Напаѓачот Карим Бензема и дефанзивецот Серхио Рамос не се вклучени во составот поради повреди, додека дефанзивецот ...

Касемиро ќе игра против Интер

Опсервер - 24.11.2020

Во морето лоши вести што ги добива деновиве Зинедин Зидан, конечно за него дојде и една добра информација. Еден од клучните играчи на Реал, Касемиро, ќе биде во тимот против Интер во Лигата на шампионите.

Иско сака да се обиде во друга лига

Кумановски м. - 24.11.2020

Франциско Аларкон, агент и татко на играчот за врска на Реал Мадрид, Иско, потврди дека неговиот син сака да се пресели во друга лига. – Во моментов немаме понуди, но Иско сака да се обиде да игра во друга лига.