TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Џабе 45 поени на Харден, Хјустон загуби од Индијана

Gol.mk - 13.08.2020

Кошаркарите на Индијана Пејсерс го совладаа Хјустон во претпоследниот натпревар за двете екипи од регуларниот дел на НБА сезоната со 108-104 и ги задржаа шансите за влез во плеј-офот од четвртата позиција на Истокот.

Огромен хендикеп за Ракетите во пресрет на плејофот

Спортманија - 12.08.2020

Вестбрук неизвесен за првиот дел од разигрувањата во НБА лигата Хјустон рокетс ќе биде значително ослабен на стартот од плејофот во НБА лигата, откако потврдија повреда кај Расел Вестбрук.

Лилард игра во нестварна форма: Неговата последна тројка ги шокираше и коментаторите (Видео)

Дерби - 12.08.2020

Демијан Лилард игра во страшна форма по рестартот на сезоната и стана првиот играч на Портланд кој на два меча по ред постигнал над 50 поени, со тоа што изминатава ноќ го израмни и својот личен рекорд по постигнати поени на еден меч.

Милвоки ја прекина серијата порази

Телма - 12.08.2020

По два последователни Милвоки успеа да го совлада Вашингтон и да се зацврсти на првото место на Истокот. Портланд славеше во дуелот против Далас и повторно има минимална предност во однос на Феникс во трката за пласман во разигрувањето за ...

Лилард повторно стрелаше над 50, Феникс со 7-0 ќе брка историски плејоф

ММС - 12.08.2020

Додека некои од НБА кошаркарите кои се потсмеваа на Лилард и промашените слободни фрлања против ЛА Клиперс, а тие што се потсмеваа многу често се втора или трета виолина во своите тимови, скроени да освојат по некој прстен, ѕвездата на Блејзерси им ...

Видео: Маестралниот Лилард во кошот на Далас испорача 61 поен

Канал5 - 12.08.2020

Неверојатниот бек на Портланд Демијан Лилард ја обележи ноќта меѓу вторник и среда во НБА лигата. Предводникот на Блејзерси во големата драма против Далас учествуваше со рекордни 61 поени, Лилард погоди дури 9 тројки.

ВИДЕО: Јанис исклучен, „му удри глава“ на Мо Вокер од Вашингтон

А1 On - 12.08.2020

Првата ѕвезда на Милвоки и актуелен МВП од минатата сезона, Гркот Јанис Адетокумбо, беше исклучен на ноќешниот натпревар против Вашингтон Визардс, откако го удри со глава противничкиот играч Мо Вокер.

Грчкиот ѕвер со глава го нокаутира Вагнер, го очекува казна

Макфакс - 12.08.2020

Актуелниот МВП на НБА лигата, грчката ѕвезда на Милвоки бакс, Јанис Адетокумбо доби исклучување во првото полувреме против Вашингтон визардс по ударот со глава над Мориц Вагнер во втората четвртина.

Неверојатниот Лилард со 61 поен ги сруши Дончиќ и Далас 🎥

Спортски - 12.08.2020

Портланд во одличен натпревар го победи Далас со резултат 134:131. Во навистина неверојатна ноќ неверојатен беше Демијан Лилард. Далас беше тимот кој влезе подобро во натпреварот. Имаа осум поени предност, но Портланд со серија од 15:0 во ...

ЖЕШКО НА ТЕРЕНОТ: Адетокумбо како Зидан (ВИДЕО)

SportMedia - 12.08.2020

Еден од најголемите кандидати за МВП признанието се најде во центарот на вниманието. Јанис Адетокумбо на дуелот меѓу Милвоки и Вашингтон со глава го удри противничкиот кошаркар, Мо Венгер по само десет минути на теренот.

Крајно неспортски потег на Адетокумбо: Во стилот на Зидан, со глава нокаутираше противник (Видео)

Дерби - 12.08.2020

Кошаркарот на Милвоки Бакс, Јанис Адетокумбо се најде во центарот на вниманието во САД по еден негов неспортски потег. Иако периодот наназад Адетокмубо ги полнеше медиумите преку барата со своите феноменални партии, сега тоа го стори со еден потег ...

(ВИДЕО) Спектакл во режија на Лилард: 61 поен против Далас, се израмни со Чемберлен

Спортклуб - 12.08.2020

Демиен Лилард имаше уште една ноќ за паметење. Чудесниот кошаркар на Портланд Трејл Блејзерс го одведе својот тим до победа над Далас Маверикс со 134:131, притоа уфрлувајќи 61 поен во овој меч, израмнувајќи го притоа својот личен рекорд по бројот на ...

НБА: Адетокумбо со глава удри противнички кошаркар (видео)

OhridNews - 12.08.2020

Кошаркарот на Милвоки Бакс, Јанис Адетокумбо предвреме поради исклучување го заврши натпреварот со Вашингтон во рамките од НБА лигата. Адетокумбо во втората четвртина изнервиран од фаулот во напад со глава го удри противничкиот играч.

Дончиќ во сенка на одличниот Лилард, Портланд во борба за плеј-оф! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 12.08.2020

Кошаркарите на Портланд го совладаа Далас со 134:131 со неверојатна партија на Демиен Лилард и ја продолжија борбата за пласман помеѓу најдобрите осум екипи во Западната конференција. Двата тима одиграа еден навистина интересен натпревар, а херој во ...

Лилард не е од оваа планета, постигна 61 поен против Дончиќ и Далас

СуперСпорт - 12.08.2020

Портланд Трејл Блејзерс го совладаа Далас Маверикс со 134-131 во феноменален натпревар. Во една навистина неверојатна ноќ, Дамиен Лилард беше неверојатен. Далас беше тој што влезе во натпреварот подобро.

Спектакуларниот Лилард третпат сезонава даде 60 поени, па Портланд дојде на чекор до плејофот (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.08.2020

Демијан Лилард, ѕвездата на Портланд Трејлблејзерс одигра неверојатен меч и се израмни со легендарниот Вилт Чембрлен откако третпат сезонава успеа да даде над 60 поени, па со 61 поен, пет скока и осум аситенции го водеше својот тим до победа со ...

61 поен на Лилард во победата на Портлад над Далас

Сител - 12.08.2020

Демијан Лилард ја одбележа вечерта во НБА лигата, постигнувајќи 61 поен во победата на Потланд над Далас со 134-131, со која „Трејлблејзерси“ остануваат во најповолна ситуација за последното осмо место во Западната конфенерција кое носи плас,ман во ...

Адетокумбо со глава нокаутираше противник, му следува суспензија (Видео)

Спортманија - 12.08.2020

Ако најкорисниот играч во НБА добие забрана за настап на повеќе од еден натпревар, ќе го пропушти стартот на плејофот. Феникс санс реди само победи откако сезоната во НБА продолжи во необични услови во „балонот“ како што го нарекуваат комплексот ...

Лилард со неверојатни 61 поен за да обезбеди плејоф за Портланд

Макфакс - 12.08.2020

Демијан Лилард го израмни сопствениот личен рекорд со 61 поен, а беше и асистент до Хасан Вајтсајд за одлучувачкото забивање за Портланд трејлбејзерс да стигне до 134:131 победа над Далас Маверикс во Орландо.

Адетокумбо како Зидан – му удри глава на противнички играч (видео)

Екипа - 12.08.2020

Јанис Адетокумбо од некошаркарски причини се најде во центарот на вниманието на синоќешниот дуел меѓу Милвоки и Вашингтон, откако со глава удри противнички играч, потсетувајќи на легендарниот конфликт на Зинедин Зидан со Марко Матераци во финалето ...

Лилард е незапирлив, вакво нешто НБА не видела од времето на Вилт Чемберлен

Спортманија - 12.08.2020

Ако сакате да типувате на плус поени, Лилард е вашиот човек. Демиен Лилард од Портланд трејлблејзерс, уфрли 61 поен против Далас маверикс, што му е изедначување на личниот рекорд, и стана само вториот кошаркар во историјата на НБА после славниот ...

Лилард со неверојатна партија го доближи Портланд до плеј-офот

Дерби - 12.08.2020

Екипата на Портланд на крилата на Демиан Лилард славеше многу важна победа против Далас Маверикс со 134:131 и така се доближи до пласман на плеј-офот. Откако во претходното коло го предводеше тимот против Филаделфија со 51 поен, сега Демиан Лилард ...

Неверојатниот Лилард го одведе Портланд до осмата позиција на Запад (ВИДЕО)

Екипа - 12.08.2020

Со 61 поен, рекордни во кариерата, Демијан Лилард го предводеше Портланд до значајаната победа од 134-131 над Далас со кој тимот се проби на осмата позиција во Западната конференција и има најдобро место во пресрет на завршните рунди кои ќе ја ...

Лилард „експлодира“ со 61 поен за триумф на Портланд над Далас и пласман во плејофот

А1 On - 12.08.2020

Портланд забележа значаен триумф над Далас со 134:131 (38:31, 28:27, 32:37, 36:36) и успеа да избори пласман во плејофот од НБА лигата како осморангирана екипа во Западната конференција. Најзаслужен за победата на „Блејзерс“ е Дамјан Лилард, кој ...

Лилард го „затрупа“ Далас со 61 поен (ВИДЕО)

SportMedia - 12.08.2020

Портланд во феноменален натпревар го совлада Далас со 134-131. Маверикс подобро влегоа во мечот, имаа предност од осум поени, но Блејзерси со серија од 15-0 на крајот на првата четвртина направија пресврт и имаа позитива од 38-31.

Лилард со неверојатни 61 поен го предводеше Портланд до победа на Далас за осмо место на Западот (ВИДЕО)

МКД - 12.08.2020

Нова моќна партија на Лилард кој му донесе исклучително значајна победа на Портланд за место во плејофот, тие триумфираа над Далас со 134:131. Портланд сега е во пол позиција за последното место од Западот кое носи во плејофот.

Адетокумбо за удирањето на Вагнер: Постапив ужасно

Курир - 12.08.2020

Првата ѕвезда на НБА клубот Милвоки, Јанис Адетокумбо рече дека жали за својата постапка на натпреварот против Вашингтон одигран рано утрово. Во втората четвртина од средбата, Адетокумбо беше исклучен поради удар со глава на противничкиот играч Мо ...

ВИДЕО: Лилард постигна тројка која ретко се гледа !

Дриблинг - 12.08.2020

Лилард со 61 поен беше инспиратор на победата на Портланд против Милвоки со 134-131. На средбата Лилард погоди тројка од речиси половина терен и тоа во финишот на натпреварот, имаше и среќа бидејки вака ретко баскетот завршува во кош.

ВИДЕО: Спектакуларниот Лилард со 61 поен го нокаутира Далас и Дончиќ

Дриблинг - 12.08.2020

Неверојатен натпревар одиграа Портланд и Милвоки кој заврши со 134-131 за екипата на Блејзерс предводена од неверојатниот Лилард кој мечот го заврши со 61 поне. Лилард стана шестиот играч во историјата на НБА кој успеал да постигне 60 или повеќе ...

Со 61 поен, Лилард го предводеше Портланд до триумф над Далас

Опсервер - 12.08.2020

Орландо, 12 август 2020 () – Портланд забележа значаен триумф над Далас со 134:131 (38:31, 28:27, 32:37, 36:36), во обидот да избори пласман во плејофот од НБА лигата. Најзаслужен за победата на „Блејзерс“ е Дамјан Лилард кој уфрли 61 поен.

„Експлозија“ на Дамиан Лилард: Со 61 поен ги реши Дончиќ и Далас! (ВИДЕО)

Gol.mk - 12.08.2020

Портланд Блејзерс останаа во игра за пласман во плејофот откако во неверојатен дуел славеа над Далас Маверикс (132-131) во чии редови настапува словенечката НБА -сензација Лука Дончиќ. „Експлозија“ на овој натпревар имаше ѕвезда на Портланд, Дамиан ...

Со 61 поен, Лилард го предводеше Портланд до триумф над Далас

Sport M - 12.08.2020

Орландо, 12 август 2020 (МИА) – Портланд забележа значаен триумф над Далас со 134:131 (38:31, 28:27, 32:37, 36:36), во обидот да избори пласман во плејофот од НБА лигата. Најзаслужен за победата на „Блејзерс“ е Дамјан Лилард кој уфрли 61 поен.

Со 61 поен, Лилард го предводеше Портланд до триумф над Далас

Курир - 12.08.2020

Портланд забележа значаен триумф над Далас со 134:131 (38:31, 28:27, 32:37, 36:36), во обидот да избори пласман во плејофот од НБА лигата. Најзаслужен за победата на „Блејзерс“ е Дамјан Лилард кој уфрли 61 поен.

Лилард го предводеше Портланд до триумф над Далас

Нетпрес - 12.08.2020

Портланд забележа значаен триумф над Далас со 134:131 (38:31, 28:27, 32:37, 36:36), во обидот да избори пласман во плејофот од НБА лигата. Најзаслужен за победата на „Блејзерс“ е Дамјан Лилард кој уфрли 61 поен.

Со 61 поен, Лилард го предводеше Портланд до триумф над Далас

24 Вести - 12.08.2020

Портланд забележа значаен триумф над Далас со 134:131 (38:31, 28:27, 32:37, 36:36), во обидот да избори пласман во плејофот од НБА лигата. Најзаслужен за победата на „Блејзерс“ е Дамјан Лилард кој уфрли 61 поен.

Лилард со неверојатни 61 поени за да обезбеди плејоф за Портланд

Точка - 12.08.2020

Демијан Лилард го израмни сопствениот личен рекорд со 61 поен, а беше и асистент до Хасан Вајтсајд за одлучувачкото забивање за Портланд трејлбејзерс да стигнат до 134:131 победа над Далас маверикс во Орландо.

Адетокумбо за удирањето на Вагнер: Постапив ужасно

Опсервер - 12.08.2020

Орландо, 12 август 2020 () – Првата ѕвезда на НБА клубот Милвоки, Јанис Адетокумбо рече дека жали за својата постапка на натпреварот против Вашингтон одигран рано утрово. Во втората четвртина од средбата, Адетокумбо беше исклучен поради удар со ...

Адетокумбо за удирањето на Вагнер: Постапив ужасно

Sport M - 12.08.2020

Орландо, 12 август 2020 (МИА) – Првата ѕвезда на НБА клубот Милвоки, Јанис Адетокумбо рече дека жали за својата постапка на натпреварот против Вашингтон одигран рано утрово. Во втората четвртина од средбата, Адетокумбо беше исклучен поради удар со ...

Адетокумбо за удирањето на Вагнер: Постапив ужасно

Либертас - 12.08.2020

Првата ѕвезда на НБА клубот Милвоки, Јанис Адетокумбо рече дека жали за својата постапка на натпреварот против Вашингтон одигран рано утрово. Во втората четвртина од средбата, Адетокумбо беше исклучен поради удар со глава на противничкиот играч Мо ...

Крајно неспортски потег на Адетокумбо: Во стилот на Зидан, со глава нокаутираше противник

Точка - 12.08.2020

Кошаркарот на Милвоки Бакс, Јанис Адетокумбо се најде во центарот на вниманието во САД по еден негов неспортски потег. Иако периодот наназад Адетокмубо ги полнеше медиумите преку барата со своите феноменални партии, сега тоа го стори со еден потег ...

НБА: Триумф на Портланд над Далас, со 61 поен на Лилард

Денешен - 12.08.2020

Портланд забележа значаен триумф над Далас со 134:131 (38:31, 28:27, 32:37, 36:36), во обидот да избори пласман во плејофот од НБА лигата. Најзаслужен за победата на „Блејзерс“ е Дамјан Лилард кој уфрли 61 поен.

Адетокумбо: Постапив ужасно со Вагнер

Денешен - 12.08.2020

Првата ѕвезда на НБА клубот Милвоки, Јанис Адетокумбо рече дека жали за својата постапка на натпреварот против Вашингтон одигран рано утрово. Во втората четвртина од средбата, Адетокумбо беше исклучен поради удар со глава на противничкиот играч Мо ...

Со 61 поен, Лилард го предводеше Портланд до триумф над Далас

MakPress - 12.08.2020

Портланд забележа значаен триумф над Далас со 134:131 (38:31, 28:27, 32:37, 36:36), во обидот да избори пласман во плејофот од НБА лигата. Најзаслужен за победата на „Блејзерс“ е Дамјан Лилард кој уфрли 61 поен.

Адетокумбо за удирањето на Вагнер: Постапив ужасно

MakPress - 12.08.2020

Првата ѕвезда на НБА клубот Милвоки, Јанис Адетокумбо рече дека жали за својата постапка на натпреварот против Вашингтон одигран рано утрово. Во втората четвртина од средбата, Адетокумбо беше исклучен поради удар со глава на противничкиот играч Мо ...