TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џеј Ло покажа како се прави и носи совршена есенска боб-фризура без многу напор

Убавина и Здравје - 24.09.2020

2020 година е година на големи промени и немаше никаков недостаток кога станува збор за косата. Многу жени одлучија да направат драстични промени и да ја скратат косата што ја пуштаат со години.

Фризерите би сакале и вие да го знаете ова за вашата коса и фризурите

МакМода - 24.09.2020

Понекогаш жените имаат погрешна перцепција за работата на нивниот фризер. Иако цените понекогаш ни изгледаат претерани, и ние често сме незадоволни од изгледот откако ќе го нашуштиме фризерскиот салон, фризерите би сакале да ги знаете следниве ...

Топ 5 машки фризури кои жените ги обожаваат: Врвна класика

Фактор - 24.09.2020

Ги прашавме дамите какви фризури сакаат да носат нивните мажи ... Мажите навистина почнаа драстично да го менуваат изгледот. Минатата година беше полна со фризури како што се „Цезар„ и „Потколеница„ и овој тренд продолжува и во 2020 година.

5-те фризури со кои дамите над 40 години изгледаат многу постаро

Нане - 24.09.2020

Според професионалните стилисти и експерти за коса, постојат 5 фризури кои, доколку веќе сте над 40-годишна возраст, нивниот избор едноставно би ве направил да изгледате дополнително постаро, отколку што навистина сте.

Време е за промена: Три хит есенски фризури за тенка коса

Женски магазин - 24.09.2020

Фризури кои додаваат волумен, подмладуваат и се многу модерни. Фризурата не е условена само од обликот на лицето, туку и од густината и текстурата на косата, за што е потребна фризура на степени за да изгледа побујна.

Целиот наш живот, погрешно ја миеме косата (12 совети од лекар)

Lady - 24.09.2020

Таква едноставна и позната постапка како миење на косата, многумина од нас прават погрешно. Затоа решивме да разговараме со лекар и да откриеме кој е вистинскиот алгоритам за миење на косата.

Лесен и ефикасен рецепт: Шампон за брз раст на косата кој може да го направите дома

Женски магазин - 24.09.2020

Понудата на шампони за брз раст на коса е одлична, но постои и рецепт кој нема да ве чини многу и е еден од најефикасните меѓу дамите кои се борат со опаѓање на косата и бавен раст. Состојки: - 750 мл шампон од коприва - капки масло од зеленчук - ...

Татјана Лазаревска му честиташе годишнина на својот фризер со песна, а тој и направи иста фризура како на… неговиот ...

Вистина.мк - 24.09.2020

Поминаа неколку години откако македонската фолк пејачка и брачна двојка Татјана Лазаревска – Новица Василевски се преселија да живеат и работат во Австралија . Не им требаше многу време да се снајдат, здомат, ситуираат и адаптираат во едно од ...

Природни третмани за богата нега на коса што можете да ги направите дома

Убавина и Здравје - 23.09.2020

Иако фризурите и бојадисувањето на косата се нешто што секогаш е подобро да им се остави на професионалците, ние може да се грижиме за нега на коса дома. Добрата вест е дека храната што секогаш ја имаме дома често може да се користи за нега на коса.

Создаден првиот шлем за раст на косата

Фактор - 23.09.2020

Дали е ова решение за сите мажи кои ја губат косата ... Стравот од опаѓање на косата е многу чест кај мажите, особено кај оние кои имале подолга и погуста коса во својата младост, а подоцна влегле во проблем каде косата станува слаба и проретчена.

Инстаграм профил нуди инспирација за секојдневни фризури готови за 3 минути

Вистина.мк - 23.09.2020

Колку пати ви се случило да си кажете дека не знаете што веќе да ѝ направите на косата, бидејќи ви е здодевно веќе да ги правите истите фризури? Ние најдовме еден инстаграм профил, кој може да ви биде инспирација.