TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: За нападот во Норвешка осомничен Данец, убиени пет лица

Курир - 14.10.2021

За смртта на пет лица кои се убиени во Норвешка во напад со лак и стрела, е осомничен 37 годишен државјанин на Данска, соопшти полицијата. Уште две лица, меѓу ки и полицаец кој не бил на должност, се повредени во нападот кој се случи вчера на разни ...

Пет лица загинаа, а две се повредени во напад со лак и стрела во Норвешка

Локално

За петкратното убиство во Норвешка е осомничен 37-годишен Данец

Независен

За петкратното убиство во Норвешка е осомничен 37-годишен Данец

24Инфо

Дански државјанин е осомничен за убиството на петте лица во Норвешка

Локално

За петкратното убиство во Норвешка е осомничен 37-годишен Данец

360 степени

Напаѓачот е уапсен: За петкратното убиство во Норвешка е осомничен 37-годишен Данец

Нова ТВ

Опсервер Фокус Вечер Прес Frontline ТВ21

ДАНЕЦ (37) ВО КРВАВ ПОХОД СО ЛАК И СТРЕЛА ВО НОРВЕШКА УБИ 5 ЛИЦА: Полицијата вооружена, дали е терористички напад?

Фактор - 14.10.2021

Полицијата не откри со какви обвиненија се соочува осомничениот, ниту го откри неговиот идентитет Откако во средата во норвешкиот град Конгсберг уби пет лица, а двајца беа повредени во напад со лак и стрела, 37-годишен маж беше уапсен и обвинет, ...

Норвешка: Приведен напаѓачот во Конгсберг, мотивите за нападот нејасни

Вечер Прес

(Видео) Маж со лак и стрела убил петмина и ранил двајца во Норвешкае

24Инфо

ВИДЕО: Маж со лак и стрела извршил напад во Норвешка, има повеќе загинати и повредени

Press24

Видео од нападот со лак и стрела во Норвешка – неофицијално има загинати

Република

Видео: Маж со лак и стрела извршил напад во Норвешка, има повеќе загинати и повредени

Либертас

Маж со лак и стрела извршил напад во Норвешка

Н.Македонија

Нетпрес 24Инфо MakPress

ФОТО+ВИДЕО: Норвежанец уапсен откако со лак и стрела убил и ранил неколку лица

Слободен Печат - 13.10.2021

Норвешката полиција уапси маж кој убил и ранил неколку лица со лак и стрела на улиците во Когсберг, пренесува Ројтерс. Човекот е уапсен откако повреди и уби неколку луѓе со лак и стрела, а неколку области биле евакуирани, а полицијата вели дека е ...

Норвешка: Убиени неколку луѓе со лак и стрела, повеќемина ранети

Вечер Прес

Норвешка: Убиени неколку луѓе со лак и стрела, повеќемина ранети

Република

Во Норвешка убиени неколку луѓе со лак и стрела

Lider

Во Норвешка убиени неколку луѓе со лак и стрела

MakPress