TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Го фатиле со украден автомобил, па нападнал полицајци

24Инфо - 22.07.2019

Скопјанец украл џип вчера во центарот на Скопје, но бил фатен во Маџари, по што ги нападнал и полицјците, информираше МВР. -На 21.07.2019 полициски службеници го привеле О.А. (29) од Скопје поради извршена кражба на возило.

Украл возило, бил сопрен, па при приведувањето ги нападнал полицајците

ТВ21 - 22.07.2019

На 21.07.2019 полициски службеници го привеле О.А. (29) од Скопје поради извршена кражба на возило. Веднаш по добиена пријава од Е.К. Г. (33) дека во близина на трговски центар во Скопје му е одземено возило „БМВ Х5“, преземени се соодветни мерки и ...

Го фатиле со украден автомобил, па нападнал полицајци

iPortal - 22.07.2019

Скопјанец украл џип вчера во центарот на Скопје, но бил фатен во Маџари, по што ги нападнал и полицјците, информираше МВР. -На 21.07.2019 полициски службеници го привеле О.А. (29) од Скопје поради извршена кражба на возило.

Го фатиле со украден автомобилво Маџари, па нападнал полицајци

Press24 - 22.07.2019

Скопјанец украл џип вчера во центарот на Скопје, но бил фатен во Маџари, по што ги нападнал и полицјците, информираше МВР. Имено вчера полициски службеници го привеле О.А. (29) од Скопје поради извршена кражба на возило.

Скопјанец завршил во полиција: Украл возило и нападнал полицаец

Скопје инфо - 22.07.2019

Министерството за внатрешни работи денес информираше дека вчера, полициски службеници го привеле О.А. (29) од Скопје поради извршена кражба на возило. Веднаш по добиена пријава од Е.К. Г. (33) дека во близина на трговски центар во Скопје му е ...

Скопјанец украл „БМВ Х5“ и нападнал полициски службеник

Скопје1 - 22.07.2019

На 21.07.2019 полициски службеници го привеле О.А. (29) од Скопје поради извршена кражба на возило. Веднаш по добиена пријава од Е.К. Г. (33) дека во близина на трговски центар во Скопје му е одземено возило „БМВ Х5“, преземени се соодветни мерки и ...

„BMW X5“ украдено вчера во Скопје: Кога го фатиле, крадецот нападнал полицајци

Република - 22.07.2019

Во текот на вчерашниот ден полициски службеници го привеле О.А. (29) од Скопје поради извршена кражба на возило. Веднаш по добиена пријава од Е.К.Г. (33), дека во близина на трговски центар во Скопје му е одземено возило „БМВ Х5“, преземени се ...

Скопјанец украл „БМВ Х5“, полицијата го најде и го уапси

Курир - 22.07.2019

На 21.07.2019 полициски службеници го привеле О.А. (29) од Скопје поради извршена кражба на возило. Веднаш по добиена пријава од Е.К. Г. (33) дека во близина на трговски центар во Скопје му е одземено возило „БМВ Х5“, преземени се соодветни мерки и ...

Го фатиле откако украл возило во Скопје, па физички нападнал полицајци

Фокус - 22.07.2019

Дваесетидевет годишен скопјанец бил приведен, откако по претходна пријава, било констатирано дека украл автомобил во близина на трговски центар, па откако бил фатен, нападнал полициски службеници. „Вчера полициски службеници го привеле О.А.

Филмска бркотница во Скопје: Украл „БМВ Х5“ и ги нападнал полицајците кои го фатиле

еМагазин - 22.07.2019

На 21.07.2019 полициски службеници го привеле О.А. (29) од Скопје поради извршена кражба на возило, информира МВР. Веднаш по добиена пријава од Е.К.Г, (33)дека во близина на трговски центар во Скопје му е одземено возило „БМВ Х5“, преземени се ...