TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Директорот на „Модерна“: Со коронавирусот веројатно ќе живееме засекогаш

360 степени - 14.01.2021

Првиот човек на компанијата која произведува една од вакцините против ковид-19, се приклучи на се поголемата група здравствени експерти кои тврдат дека ковид ќе премине во ендемска болест Стефан Бансел, извршниот директор на американската ...

Светот ќе треба да живее со коронавирусот засекогаш

Expres

„КОВИД-19 ЌЕ ОСТАНЕ ЗАСЕКОГАШ со нас“: Шокантна изјава на директорот на Модерна, но има и добри вести!

Локално

Директорот на „Модерна“ шокира со изјавата: Корона вирусот ќе остане со нас засекогаш

Женски магазин

Директорот на „Модерна“ со шокантна изјава: Ќе живееме со коронавирусот, мислам засекогаш

Курир - 14.01.2021

Стефан Бансел, извршниот директор на американската компанијата „Модерна“,која произведува вакцина против коронавирусот, вели дека САРС-КоВ-2 нема да оди никаде, дека ќе биде тука, меѓу нас.

Песимистичка прогноза на директорот на „Модерна“: Ќе живееме со коронавирусот, мислам засекогаш

Опсервер

Директорот на „Модерна“: Засекогаш ќе живееме со коронавирусот

Слободен Печат

Директорот на „Модерна“ прогнозира: Ќе живееме со коронавирусот, мислам засекогаш

Сител

Песимистичка прогноза на директорот на „Модерна”: Ќе живееме со коронавирусот, мислам засекогаш

24Инфо

Песимистичка прогноза на директорот на „Модерна“: Ќе живееме со коронавирусот, мислам засекогаш

Независен

Ќе живееме со коронавирусот, мислам засекогаш, смета директорот на „Модерна“

+инфо

Нетпрес Република Фокус Либертас Скопје инфо Денешен еМагазин Вечер Прес

Директорот на „Модерна“: Светот ќе мора да живее со Ковид-19 засекогаш

Макфакс - 14.01.2021

Извршниот директор на компанијата „Модерна“, Стефан Бансел, изјави дека коронавирусот ќе биде присутен засекогаш. Многу водечки здравствени експерти сметаат дека постои голема веројатност дека Ковид-19 ќе стане ендемска болест, односно, дека ќе биде ...

Директорот на „Модерна“: Светот ќе мора да живее со Ковид-19 засекогаш

Денар

Директорот на „Модерна“ не е оптимист

Н.Македонија

Директорот на „Модерна“: Корона вирусот ќе остане со нас засекогаш

Канал5

Директорот на „Модерна“: Светот ќе мора да живее со Ковид-19 засекогаш

Centar

„Модерна“: Податоците за вакцината против COVID-19 кај мали деца најверојатно нема да бидат достапни до 2022 година

Pedijatar.mk - 14.01.2021

Испитувањето кај деца од 11 години и помлади ќе трае многу подолго, ќе започнеме со помала доза. Значи, не треба да ги очекуваме клиничките податоци во 2021 година, поверојатно е во 2022 година, изјави извршниот директор на компанијата Стефан Бансел ...

Лоша прогноза на директорот на една од компаниите кои произведуваат вакцина против Ковид-19

А1 On

ЗАСЕКОГАШ ќе живееме со овој вирус, вели директорот на „Модерна“

Вечер

Директорот на „Модерна“: Светот ќе мора да живее со Ковид-19 засекогаш

Вечер - 14.01.2021

Извршниот директор на компанијата „Модерна“, Стефан Бансел, изјави дека коронавирусот ќе биде присутен засекогаш. Многу водечки здравствени експерти сметаат дека постои голема веројатност дека Ковид-19 ќе стане ендемска болест, односно, дека ќе биде ...

Директорот на „Модерна“: Светот ќе мора да живее со Ковид-19 засекогаш

Точка

Директорот на „Модерна“: Светот ќе мора да живее со Ковид-19 засекогаш

MTM