TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вајнстин пак пред суд за силување, сега му се заканува доживотна казна

Кајгана - 22.07.2021

Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин пред судот во Лос Анџелес се изјасни за невин за силување и сексуален напад врз пет жени. Вајнстин првпат се појавува на судењето во Лос Анџелес, каде ќе одговара по обвинение за сексуален напад на пет ...

Вајнстин: Не сум виновен за силувањата (ФОТО)

Курир - 22.07.2021

Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин вчера на суд во Лос Анџелес изјави дека не е виновен за силување и сексуално злоставување на пет жени, објавува јавното обвинителство. Вајнстин прв пат се појави на судење.

Вајнстин се изјасни за невин за силувањата во Лос Анџелес

Независен - 22.07.2021

САД – Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин вчера пред Судот во Лос Анџелес се изјасни за невин, за силување и сексуални напади врз пет жени, соопшти канцеларијата на државниот обвинител.

Вајнстин на суд во Лос Анџелес: Не сум виновен!

Локално - 22.07.2021

Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин пред судот во Лос Анџелес се изјасни за невин по четири точки за силување и уште седум точки за сексуален напад. Замениците на шерифот го доведоа 69-годишниот Вајнстин на суд со инвалидска количка.

Вајнстин се изјасни за невин за силувањата во Лос Анџелес

Опсервер - 22.07.2021

– Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин вчера пред Судот во Лос Анџелес се изјасни за невин, за силување и сексуални напади врз пет жени, соопшти канцеларијата на државниот обвинител.

Вајнстин се изјасни за невин за силувањата во Лос Анџелес

Либертас - 22.07.2021

– Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин вчера пред Судот во Лос Анџелес се изјасни за невин, за силување и сексуални напади врз пет жени, соопшти канцеларијата на државниот обвинител.

Вајнстин се изјасни за невин за силувањата во Лос Анџелес

Вечер Прес - 22.07.2021

– Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин вчера пред Судот во Лос Анџелес се изјасни за невин, за силување и сексуални напади врз пет жени, соопшти канцеларијата на државниот обвинител.

ПРЕД СУДОТ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС: Вајнстин се изјасни за невин за силувањата

Денешен - 22.07.2021

Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин вчера пред Судот во Лос Анџелес се изјасни за невин, за силување и сексуални напади врз пет жени, соопшти канцеларијата на државниот обвинител.

Холивудскиот продуцент, осуден за силување e пренесен во Калифорнија: Го чека ново судење

Локално - 21.07.2021

Вајнштајн беше осуден на 23 години затвор во Њујорк во февруари 2020 година за сексуално злоставување и силување, а по него се трага во Лос Анџелес под обвинение за напад на пет жени во периодот од 2004 до 2013 година, пренесува Ројтерс.