TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Леброн се јави по убиството во Минеаполис: Сега сфаќате ли зошто?

TopSport - 27.05.2020

Смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд по последиците од апсењето предизвикаа нереди во Минеаполис, а „кралот“ Леброн Џејмс повторно се јави со порака да престане убивањето на Афроамериканците во САД.

ВИДЕО: Масовни протести во САД, жителите на Миниаполис излегоа на улица во знак на револт

А1 On - 27.05.2020

Големи судири помеѓу полицијата и афроамериканското население на улиците во Минесота, САД поради смртта на Афроамериканецот кој беше притиснат во делот на неговиот врат од локален полицаец.

Леброн полуде по новото полициско убиство на Афроамериканец (видео)

Екипа - 27.05.2020

Афроамериканската заедница во САД повторно збесна откако беше обелоденето видео од полицаец во Минеаполис како усмртува лице при апсење. Станува збор за 46-годишниот Џорџ Флојд, кој не даваше отпор при апсењето, но почина откако полицаецот три ...

Насилни протести во САД , откако полицаец уби афроамериканец седнувајќи му на врат (ВИДЕО)

Канал5 - 27.05.2020

Четворица полицајци во Минесота се отпуштени по смртта на еден афроамериканец, кому според видеото, полицаец му седнал на врат, јавува Би-Би-Си. Началникот на полицијата во Минеаполис Медијарија Арадондо изјави дека четворицата офицери сега се ...

Демонстранти се судрија со полицијата откако Афроамериканец почина при апсење во Минеаполис

Глас на Америка - 27.05.2020

Четири полицајци се отпуштени по смртта на Афроамериканец кој почина откако еден од полицајците го држел со нога приклештен на вратот Минеаполис отпушти четворица полицајци вклучени во апсењето во понеделникот на еден Афроамериканец, кој почина ...

Афроамериканец молел да не биде убиен, полицаецот го притискал со колената на вратот и тој починал

Макфакс - 27.05.2020

Смртта на Афроамериканец за време на апсење предизвика бес во Минеаполис, а неговото семејство предупредува на прекумерна и нехумана употреба на сила и расизам од страна на полицијата во тој град.

Вознемирувачка содржина: Полицаец крвнички клечел на вратот на Афроамериканец - мажот починал, граѓаните излегле на ...

Точка - 27.05.2020

Полицијата во Минеаполис употребила солзавец во судирот со неколку стотини граѓани кои протестирале поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој починал во понеделникот за време на приведување.

„Не можам да дишам“: Четири полицајци се отпуштени по смртта на Афроамериканец во Минесота (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 27.05.2020

Четири полицајци од Минесота се отпуштени по смртта на Афроамериканец кој еден од полицајците, како што се гледа на снимката, го држел со нога приклештен за врат, пишува Би-Би-Си. Шефот на полицијата во Минеаполис, Медариа Арадондо рекол дека ...

Афроамериканец починал после брутална интервенција на полицијата: Четворица се отпуштени (видео)

Локално - 27.05.2020

Нов случај на починато лице на американските улици уште еднаш ги разбранува духовите во афро-американската заедница, која постојано се жали на теророт на полицијата против нив. Џорџ Флојд, 46-годишник од Минеаполис, починал во болница, откако ...

Во САД судири со полицијата поради смрт на Афроамериканец (видео)

Опсервер - 27.05.2020

Минеаполис, 27 мај 2020 () – Полицијата во Минеаполис употреби солзавец за време на судирите со неколку стотици граѓани кои протестираа поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина во понеделникот, за време на полициското апсење во тој ...

Во САД судири со полицијата поради смрт на Афроамериканец

Вечер Прес - 27.05.2020

Полицијата во Минеаполис употреби солзавец за време на судирите со неколку стотици граѓани кои протестираа поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина во понеделникот, за време на полициското апсење во тој град.

Во САД судири со полицијата поради смрт на Афроамериканец (видео)

Либертас - 27.05.2020

Полицијата во Минеаполис употреби солзавец за време на судирите со неколку стотици граѓани кои протестираа поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина во понеделникот, за време на полициското апсење во тој град.

(Видео) Во САД судири со полицијата поради смрт на Афроамериканец

24Инфо - 27.05.2020

Полицијата во Минеаполис употреби солзавец за време на судирите со неколку стотици граѓани кои протестираа поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина во понеделникот, за време на полициското апсење во тој град.

ВИДЕО: Во САД судири со полицијата поради смрт на Афроамериканец

А1 On - 27.05.2020

Полицијата во Минеаполис употреби солзавец за време на судирите со неколку стотици граѓани кои протестираа поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина во понеделникот, за време на полициското апсење во тој град.

Вознемирувачко видео: Полицаец крвнички го пристиска со коленото на вратот, по што Афроамериканецот почина

Press24 - 27.05.2020

Смртта на Афроамериканец за време на апсење предизвика бес во Минеаполис, а неговото семејство предупредува на прекумерна и нехумана употреба на сила и расизам од страна на полицијата во тој град.

Во САД судири со полицијата поради смрт на Афроамериканец

MakPress - 27.05.2020

Полицијата во Минеаполис употреби солзавец за време на судирите со неколку стотици граѓани кои протестираа поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина во понеделникот, за време на полициското апсење во тој град.

Судири на улиците на САД поради смртта на Афроамериканецот чиј врат го притиснал полицаец со колено (ФОТО)

Локално - 27.05.2020

Полицијата во Минеаполис употреби солзавец за време на судирите со неколку стотици граѓани кои протестираа поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Тој почина во понеделникот за време на полициско апсење во тој град.