TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Супер лига дилеми: Елитните судии може да и зададат клучен удар на УЕФА

Дерби - 19.04.2021

Формирањето на Супер лигата предизвика навистина многу реакции буквално од секој фудбалски фан, а додека едните најавуваат подобро натпреварување, од другата страна се множат заканите со казни и суспензии.

Многумина против фудбалската Супер Лига, УЕФА во петок одлучува дали ќе исфрли три тима од ЛШ

ТВ21

Член од извршниот одбор на УЕФА: Челси, Реал и Сити може да останат без полуфинале!

Дерби

Румениге објасни зошто Баерн не верува во европската Супер лига

Дерби

Двете португалски ѕвезди од Јунајтед и Сити и „свртеа грб“ на Супер лигата (Фото)

Дерби

УЕФА, Премиер лига, Ла Лига и Серија А се обединија против Супер лигата

Кајгана

Претседателот на УЕФА: Фудбалерите кои би играле во затворената Супер лига ќе имаат забрана за СП и ЕП

ТВ21

Expres Локално ММС Дриблинг +инфо Frontline Опсервер Либертас

УЕФА го потврди новиот формат на ЛШ: 36 тимови, 225 меча, а можен е и плеј-оф

Спортклуб - 19.04.2021

Еден ден откако 12 клубови објавија основање на Суперлига, УЕФА потврди дека Лигата на шампионите од 2024 година ќе прејде на нов формат на натпреварување. Додека светот се тресе поради создавање на натпреварување за оние најбогатите, Европската ...

УЕФА го потврди новиот формат на Лигата на шампионите

Дерби

И официјално: УЕФА го промовираше новиот формат во Лигата на Шампионите!

SportMedia

Револуција: УЕФА го претстави новиот формат на Лигата на шампиони!

СуперСпорт

УЕФА контра Суперлигата, нов формат на Лигата на шамионите од 2024 година

Слободен Печат

УЕФА потврди: Од 2024 нов формат во ЛШ, ќе учествуваат 36 екипи

Gol.mk

УЕФА го потврди новиот формат во Лигата на шампиони

Спортски

Sport M Курир +инфо Опсервер Република PressingTV Независен MakPress

Ерера и Озил со моќни изјави: Богатите ја крадат убавината на фудбалот

Екипа - 19.04.2021

Формирањето на Суперлигата направи вистински „бум“ во фудбалскиот свет. Сонот за лига на најдобрите ги подели мислите во светот, а меѓу оние кои застанаа во одбрана на ситемот кој функционира во моментот се и Андер Ерара и Месут Озил.

Oзил ја кажа вистината: Децата ја посакуваат ЛШ, а не некоја Суперлига

Спортклуб

По Орбан и италијанскиот премиер денеска ја поддржа УЕФА

Курир - 19.04.2021

Премиерот на Италија Марио Драги ја поддржа денеска Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) која жестоко се противи на формирање Супер лига од затворен тип во која би играле 20 финансиски моќни екипи како замена за постојната Лига на шампиони.

Италијанскиот премиер застана зад УЕФА

Frontline

Италијанскиот премиер застана зад УЕФА

Опсервер

Италијанскиот премиер застана зад УЕФА

+инфо

Италијанскиот премиер застана зад УЕФА

Либертас

По Орбан и италијанскиот премиер Драги денеска ја поддржа УЕФА

Нетпрес

Италијанскиот премиер застана зад УЕФА

MakPress

Најмалку две француски екипи ќе играат во новата Супер лига

24 Вести - 19.04.2021

Најмалку две француски екипи ќе играат секоја година во Супер лигата, јавија француски медиуми повикувајќи се на извор близок до клубовите кои го формираа новото натпреварување, не изнесувајќи, притоа, детали за кои екипи станува збор и врз кои ...

Најмалку две француски екипи ќе играат во новата Супер лига, јавуваат француски медиуми

Frontline

Во новата Суперлига ќе има место за најмалку две француски екипи

Република

Најмалку две француски екипи ќе играат во новата Супер лига

Опсервер

Најмалку две француски екипи ќе играат во новата Супер лига

MakPress

Три града под знак прашалник за домаќини за ЕП, ќе решава УЕФА

Курир - 19.04.2021

УЕФА ќе одлучува и околу конечните домаќинства на претстојното Европско првенство во фудбал. Се очекува на состанокот да се потврдат градовите кои ќе организираат натпреварите на континенталниот турнир ова лето.

Три града домаќини под знак прашалник за ЕП, ќе решава УЕФА

Нетпрес

УЕФА ќе одлучува за домаќинствата, три дестинации под знак прашалник

Gol.mk

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Опсервер - 19.04.2021

Поранешниот германски фудбалски репрезентативец и актуелен член на турскиот гигант Фенербахче, Месут Озил, меѓу првите играчи го крена гласот против формирањето на новото клупско натпреварување под името Супер лига, зад која станаа 12 финансиски ...

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Либертас

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Кајгана

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

MakPress

Перез ја испрати првата порака како претседател на Супер лигата: Ќе му помогнеме на фудбалот

Дерби - 19.04.2021

Неколку минути по полноќ, луѓето кои ја формираа европската Супер лига излегоа со официјално соопштение со кое потврдија дека се раѓа едно ново натпреварување кое ќе биде директна конкуренција на Лигата на шампионите, идеја која продолжува да се ...

Перез ја испрати првата порака како претседател на Супер лигата: Ќе му помогнеме на фудбалот

Курир

Постигнат договор за формирање на Суперлигата, претседалот на Реал избран за челник

Нетпрес

Перез ја испрати првата порака како претседател на Суперлигата: Ќе му помогнеме на фудбалот

Точка

Макрон и Џонсон против формирањето на Супер Лигата

Кајгана - 19.04.2021

Францускиот претседател Емануел Макрон и британскиот премиер Борис Џонсон не се согласуваат со одлуката за формирање европска Супер Лига, надвор од ингеренциите на УЕФА. Ниту еден француски клуб не го поддржа создавањето на Супер лигата, додека ...

Макрон и Џонсон против формирањето на Супер лигата

Опсервер

Макрон и Џонсон против формирањето на Супер лигата

Вечер Прес

Политика и фудбал: Maкрон и Џонсон против лигата на богатите

Република

Макрон и Џонсон против формирањето на Супер лигата

MakPress