TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НАСА објави фотографија од местото каде падна израелското летало на Месечината

Кајгана - 16.05.2019

Американската вселенска агенција НАСА објави фотографии од местото на Месечината каде се сруши израелското летало Beresheet. Леталото падна на површината на Месечината во текот на слетување изминатиот месец, а црно-белите фотографии го прикажуваат ...

НАСА: Месечината се намалува, регистрирани се потреси и пукање на кората

Репортер - 16.05.2019

Научниците од НАСА забележале дека во последните десет години Месечината драстично се оладила и собрала. Процесот на собирање го споредиле со зрно грозје. Тие велат дека забележале на земјиниот сателит големи потреси.

НАСА објави фотогафија од падот израелскиот слетувач на Месечината

24Инфо - 16.05.2019

Американската вселенска агенција НАСА објави фотографии од местото на падот на израелскиот Бершит месечев слетувач, на коишто се гледа темна дамка. Леталото се урна на Месечината минатиот месец.

НАСА ќе испрати жена-астронаут на Месечината во 2024 година

Факултети - 16.05.2019

Само 12 луѓе досега патувале до најсветлиот објект на нашето ноќно небо - Месечината. И сите астронаути што патувале биле мажи. Ако првата мисија беше мал чекор за човекот, тогаш следната ќе биде огромен скок за жените.

НАСА објавила фотографии од местото на падот на израелското вселенско летало: Добро ја “изгребавме“ Месечината

Точка - 16.05.2019

Американската вселенска агенција НАСА објавила фотографии од местото на Месечината на кое се срушило израелското вселенско летало „Beresheet“. Вселенското летало паднало на месечевата површина во текот на неговото слетување минатиот месец, а ...

Викиликс се одмаздува за апсењето на Асанж: Објави снимка од лажното слетување на Месечината ВИДЕО

+инфо - 15.05.2019

На таа снимка може да се види екипа сниматели и монтажери како разговараат, студио, рефлектори, авиони... На интернет се појавија снимки кои наводно покажуваат дека познатото видео за слетувањето на Месечината е лажно, односно дека не е снимено на ...

(Видео) Слетувањето на Месечината е снимено на Невада, тврди „Викиликс“

Репортер - 15.05.2019

Меѓународната непрофитна организација коjа издава преданија на приватни, тајни и доверливи медиуми од анонимни извори на известување и пропусти на вестите „Викиликс“, објави снимка од прочуеното слетување на Месечината, претставувајќи го настанот ...

Месечината се намалила за 50 метри и сѐ уште е тектонски активна

Факултети - 15.05.2019

Иако речиси сета вулканска активност на Месечината прекинала пред повеќе милијарди години и станува збор за мртов сателит на Земјата со ретка геолошка активност, таму повремено, како и на нашата и на другите планети, има потреси.

НАСА објави фотографија од местото каде падна израелското летало на Месечината

USB - 16.05.2019

Американската вселенска агенција НАСА објави фотографии од местото на Месечината каде се сруши израелското летало Beresheet. Леталото падна на површината на Месечината во текот на слетување изминатиот месец, а црно-белите фотографии го прикажуваат ...

Месечината се намалува

МКД - 14.05.2019

Студија на НАСА открива дека Земјиниот сателит продолжува да се лади и да се брчка. Месечината е споредувана со секакви нешта, но ова може да е првпат да се спореди со суво грозје. Аналогијата доаѓа од НАСА во однос на новата студија во Нејчр ...

НАСА објави фотогафија од падот израелскиот слетувач на Месечината

Опсервер - 16.05.2019

Американската вселенска агенција НАСА објави фотографии од местото на падот на израелскиот Бершит месечев слетувач, на коишто се гледа темна дамка. Леталото се урна на Месечината минатиот месец.

(Видео) „Викиликс“ објави снимка за која тврди е доказ за лажно слетување на Месечината

Макфакс - 15.05.2019

На интернет се појавија снимки кои наводно покажуваат дека познатото видео за слетувањето на Месечината е лажно, односно дека не е снимено на тој сателит. На снимката се гледаат космонаути, кои, наводно, шетаат по пустината Невада, а која треба да ...

(ВИДЕО) Асанж опасен од затвор- ВИКИЛИКС објави тајна снимка за лажно слетување на месецот!

Магазин - 14.05.2019

Најновата снимка која ја објави “Викиликс” прикажува делови од снимањето на „слетувањето на месецот„ На таа снимка можете да видите екипа со сниматели и монтажери како разговараат, студио, рефлектори, авиони, возила кои се многу гласни, иако во ...

НАСА: Месечината се смалува како грозје што се суши

Опсервер - 14.05.2019

Земјиниот природен сателит Месечината има свои геолошки својства и активност и на неа, повремено, како и на Земјата и другите планети, се случуваат потреси. Поради внатрешното ладење, последниве неколку стотици години, ова небесно тело се смалило за ...

НАСА: Месечината се намалува и има потреси

Кумановски м. - 15.05.2019

Иако скоро сета вулканска активност на Месечината престанала пред повеќе милијарди години и станува збор за мртов Земјин сателит со ретка геолошка ативност, на него повремено, како и на останатите планети, се случуваат потреси, велат научниците од ...

ВИКИЛИКС СЕ ОДМАЗДУВА – Објавија снимки од лажно слетување на Месечината (ВИДЕО)

Слободен Печат - 15.05.2019

На снимката се гледаат космонаути, кои, наводно, шетаат по пустината Невада, а која треба да го претставува Земјиниот сателит. Поради апсењето на Џулијан Асанж, Викиликс во знак на одмазда објави видео кое наводно покажуваа дека познатото видео за ...

НАСА објави фотогафија од падот на израелскиот слетувач на Месечината

А1 On - 16.05.2019

Американската вселенска агенција НАСА објави фотографии од местото на падот на израелскиот Бершит месечев слетувач, на коишто се гледа темна дамка. Леталото се урна на Месечината минатиот месец.

„Викиликс“ објави снимка за која тврди е доказ за лажно слетување на Месечината

Н.Македонија - 15.05.2019

На интернет се појавија снимки кои наводно покажуваат дека познатото видео за слетувањето на Месечината е лажно, односно дека не е снимено на тој сателит. На снимката се гледаат космонаути, кои, наводно, шетаат по пустината Невада, а која треба да ...

Научниците дадоа одговор зошто се намалува Месечината!

Иновативност - 15.05.2019

Земјиниот природен сателит Месечината има свои геолошки својства и активност и на неа, повремено, како и на Земјата и другите планети, се случуваат потреси. Поради внатрешното ладење, последниве неколку стотици години, ова небесно тело се смалило за ...

Месечината се смалува и веројатно предизвикува потреси (ВИДЕО)

PressingTV - 14.05.2019

Поради внатрешно ладење, последниве неколку стотици когини, Месечината се смалила за 50 метри, тврдат научници од НАСА кои велат дека земјиниот природен сателит има свои геолошки својства и активност и на неа, а повремено, како и на Земјата и ...

Научници од НАСА тврдат дека Месечината се смалува- ја споредуваат со зрно грозје што се суши

Магазин - 14.05.2019

НАСА предупредува дека Месечината се смалува како зрно грозје што се суши. Како што објави НАСА застрашувачки е тоа што земјиниот природен сателит Месечината има свои геолошки својства и активност и на неа, повремено, како и на Земјата и другите ...

Месечината се намалува поради повремени тектонски активности

Студенти - 16.05.2019

Иако скоро цета вулканска активност на Месечината престанала пред повеќе милијарди години и станува збор за мртов Земјин сателит со ретка геолошка ативност, на него повремено, како и на останатите планети се случуваат потреси, велат научниците од ...

НАСА објави фотографија од падот на израелското летало на Месечината

Факултети - 16.05.2019

Американската вселенска агенција НАСА објави фотографии од местото на падот на израелскиот слетувач на Месечината - „Бершит“ на кои се гледа темна дамка. Леталото се урна на Месечината минатиот месец.

„Викиликс“ објави снимка за која тврди е доказ за лажно слетување на Месечината

Точка - 15.05.2019

На интернет се појавија снимки кои наводно покажуваат дека познатото видео за слетувањето на Месечината е лажно, односно дека не е снимено на тој сателит. На снимката се гледаат космонаути, кои, наводно, шетаат по пустината Невада, а која треба да ...

НАСА со фотографии од падот на израелскиот слетувач на Месечината

+инфо - 16.05.2019

Американската вселенска агенција НАСА објави фотографии од местото на падот на израелскиот Бершит месечев слетувач, на коишто се гледа темна дамка. Леталото се урна на Месечината минатиот месец.

НАСА објави фотогафија од падот израелскиот слетувач на Месечината

MakPress - 16.05.2019

Американската вселенска агенција НАСА објави фотографии од местото на падот на израелскиот Бершит месечев слетувач, на коишто се гледа темна дамка. Леталото се урна на Месечината минатиот месец.