TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дел од средствата за хигиена ќе бидат со пониски цени за 13 проценти

Слободен Печат - 29.03.2023

Тоалетната хартија, влажните марамчиња и детските и пелените за возрасни ќе се продаваат по пониска цена, а министерот Бектеши апелира да се изгласаат законските измени за намалување на ДДВ од 18 на 5 отсто Владата ќе ги замрзне цените на ...

Бектеши: Тоалетната хартија, влажните марамчиња, пелените и хигиенските влошки ќе имаат замрзната цена и ќе бидат намалени за 13 отсто

360 степени

Бектеши: Се замрзнуваат и за 13 отсто се намалуваат цените на тоалетната хартија, влажните марамчиња, пелените и хигиенските влошки

Во Центар

Се замрзнуваат цените на хигиенските производи

4NEWS

Бектеши: Се замрзнуваат и за 13 отсто се намалуваат цените на тоалетната хартија, влажните марамчиња, пелените и хигиенските влошки

Press24

Поевтинуваат тоалетната хартија, влажните марамчиња, пелените и хигиенските влошки, најави Бектеши

Скопје инфо

Се замрзнуваат и за 13% се намалуваат цените на тоалетната хартија, влажните марамчиња, пелените и хигиенските влошки

Кајгана

Сител Факултети МКД ММС Опсервер

СЕ ЗАМРЗНУВА ЦЕНАТА НА ТОАЛЕТНАТА ХАРТИЈА, ВЛОШКИТЕ И НА ПЕЛЕНИТЕ Ќе бидат поевтини за 13% од оние што сте ги купиле на ...

+инфо - 29.03.2023

Одлуката е во согласност со анализите направени во Министерството за економија и податоците од Царинската управа. Владата денеска ја замрзнува цената на тоалетна хартија, влажните марамчиња, пелените за деца и возрасни (дајперси) и на хигиенски ...

Власта со нови мерки за заштита на буџетот на граѓаните – Се намалуваат цените на тоалетната хартија, влошките, влажни марамчиња, пелените…

Centar

Се замрзнуваат и се намалуваат за 13% цените на тоалетната хартија, влошките, влажни марамчиња, пелените

Frontline

Добра вест: Поевтинува тоалетната хартија, влажните марамчиња, влошките, пелените…

Вести плус

Се замрзнуваат и се намалуваат за 13% цените на тоалетната хартија, влошките, влажни марамчиња, пелените

Република

Бектеши: Се замрзнуваат и се намалуваат за 13% цените на тоалетната хартија, влошките, влажни марамчиња, пелените

Денар

Се замрзнуваат и се намалуваат за 13% цените на тоалетната хартија, влошките, влажни марамчиња, пелените

CivilMedia

Кумановски м. Фактор А1 On Бриф еМагазин OhridNews Мета Вести плус