TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Богоевски: Како може Ковачевски да седне на маса со Мицкоски, кога овој цела недела го прави неспособен и нелегитимен?

ТВ21 - 06.10.2022

Аналитичарот и поранешен пратеник Павле Богоевски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 праша како е можно премиерот Димитар Ковачевски да седне на маса со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кога цела недела го прави неспособен и ...

Богоевски: Села имаше барања кога се отвораше Уставот за името, тие беа главно националистички и не му поминаа

ТВ21 - 06.10.2022

Аналитичарот и поранешен пратеник Павле Богоевски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека кога се гласале уставните измени за името, Зијадин Села имал пакет барања кои му биле како услов за да ги поддржи уставните амандмани, ...

Рангеловиќ: Огнената група од ДУИ може да биде клучна за ЕУ, со уцени за уставните измени би добиле функционерски ...

ТВ21 - 06.10.2022

Аналитичарот Иво Рангеловиќ вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека т.н. „Огнена група“ не треба да се потцени со оглед на нејзината потенцијалност. „Немојте да се изненадите дека ако на крајот од денот во таа математика, која ...

Рангеловиќ: За мене уставните промени се завршена работа – Богоевски: Не е лесно да се соберат 80 пратеници

ТВ21 - 06.10.2022

Вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 гостуваат аналитичарите Фатон Алити, Иво Рангеловиќ и Павле Богоевски со кои разговараме на актуелни теми, меѓу кои и уставните измени според кои Бугарите, Хрватите и Црногорците би влегле во Уставот.

Богоевски: На Мицкоски и на Апасиев со референдумот не им е целта да ја послушаат волјата на народот

ТВ21 - 06.10.2022

Аналитичарот и екс пратеник Павле Богоевски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и на лидерот на Левица, Димитар Апасиев со иницијативата за референдум не им е целта да ја ...

Рангеловиќ: Мислам дека е веќе доцна за референдум

ТВ21 - 06.10.2022

„Според мене оваа иницијативата за референдум е задоцнета“, смета аналитичарот Иво Рангеловиќ. Тој во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека во овој момент нема никаква логика да се повикува на референдум, откако е прифатен Францускиот ...

Рангеловиќ: Стравувам дека ако ги ставиме Бугарите во Уставот, ќе има нов Рамковен договор

ТВ21 - 06.10.2022

Аналитичарот Иво Рангеловиќ вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека стравува оти ако се внесат Бугарите во Уставот, ќе има нов Рамковен договор за нив. „Откако ќе постојат, формално може да се повикате и да добиете некој нов ...

Рангеловиќ: Стравувам дека ако ги ставиме Бугарите во Уставот, ќе има нов Рамковен договор за нив

Република - 06.10.2022

Аналитичарот Иво Рангеловиќ вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека стравува оти ако се внесат Бугарите во Уставот, ќе има нов Рамковен договор за нив. вели Рангеловиќ.

Богоевски: Пратеничката Мираковска и вицепремиер Маричиќ денеска покажаа како се брани македонското достоинство

ТВ21 - 06.10.2022

Аналитичарот и поранешен пратеник Павле Богоевски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 порача дека пратеничката Соња Мираковска и заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ денеска во Стразбур покажале ...

Рангеловиќ: Стравувам дека ако ги ставиме Бугарите во Уставот, ќе има нов Рамковен договор за нив

Press24 - 06.10.2022

Аналитичарот Иво Рангеловиќ вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека стравува оти ако се внесат Бугарите во Уставот, ќе има нов Рамковен договор за нив. „Откако ќе постојат, формално може да се повикате и да добиете некој нов ...