TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Влада: Безбедносната ситуација во државава стабилна без индиции за можни нарушувања

Сител - 24.09.2023

Врз основа на информациите кои се споделени помеѓу безбедносно разузнавачките служби во Република Северна Македонија како и информациите добиени од службите на нашите сојузници во НАТО алијансата, ве информираме дека не постојат индиции кои ...

Влада: Безбедносната ситуација во државава стабилна без индиции за можни нарушувања

Бизнис Вести

Влада: Безбедносната ситуација во државава стабилна без индиции за можни нарушувања

Бриф

Влада: Безбедносната ситуација во државава стабилна без индиции за можни нарушувања

24Инфо

Безбедносната ситуација во Македонија е стабилна, нема индиции за можни нарушувања, уверува Владата

МКД

Влада: Безбедносната ситуација во државава стабилна без индиции за можни нарушувања

Expres

Влада: Безбедносната ситуација во државава стабилна без индиции за можни нарушувања

Канал5

ТВ21 Либертас Нетпрес Zoom 360 степени

Ковачевски: Апелирам на деескалација на настаните во Косово и продолжување на дијалогот

24Инфо - 24.09.2023

Со голема загриженост ја следиме ситуацијата во Косово, и сме во постојана комуникација и координација со нашите сојузници и стратешки партнери, објави вечерва на социјалните мрежи, премиерот Димитар Ковачевски.

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Бизнис Вести

Ковачевски: Сите институции задолжени за безбедноста будно ја следат состојбата по случувањата во Косово

Република

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Бриф

Ковачевски: Апелирам за деескалација на настаните во Косово и на продолжување на дијалогот

Lider

Ковачевски апелира за деескалација на случувањата во Косово и за продолжување на дијалогот

Нетпрес

Ковачевски апелира на деескалација во Косово и уверува дека безбедносната состојба во Македонија е стабилна

Опсервер

+инфо МКД Фактор