TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одбојкарите поразени од Египет на стартот на МИ

Екипа - 27.06.2022

Македонската одбојкарска репрезентација доживеа пораз на стартот на машкиот турнир на Медитеранските игри кои се одржуваат во алжирскиот град, Оран. „Црвено-жолтите“ во првиот натпревар загубија од Египет со максимални 0-3, по сетови (23-25, 23-25 и ...

МИ 2022: Одбојкарите тргнаа со убедлив пораз од Египет

SportMedia - 27.06.2022

Македонската одбојкарска репрезентација со убедлив пораз од 0:3 (23:25, 23:25, 20:25) го почна настапот на Медитеранските Игри во Оран, Алжир. Во првото коло од групата „А“, нашите одбојкари немаа сили за изненадување против селекцијата на Египет, ...

Одбојкарките поразени од Египет на Ми во Алжир

Сител - 26.06.2022

По подолга пауза женската одбојкарска репрезентација на Македонија се појави на меѓународната сцена и тоа на Медитеранските игри во Алжир каде е поразена од од Египет со 1-3 , по сетови 20-25, 25-11, 19-25 и 23-25.

Македонските одбојкарки поразени на стартот од Медитеранските игри

МКД - 26.06.2022

Женската одбојкарска репрезентација на Македонија загуби од Египет со 1-3 (20-25, 25-11, 19-25 и 23-25) во сетови на отворањето на Медитеранските игри. Двете репрезентации играа со многу осцилации.

Македонските одбојкарки поразени од Египет на МИ во Оран

Вечер Прес - 26.06.2022

Македонската женска одбојкарска репрезентација попладнево загуби од Египет во својот прв настап на Медитеранските игри во Алжир. Египетските одбојкарки беа подобри во првиот сет со 25:20. Македонките возвратија посилно во вториот сет со убедливи ...

Македонските одбојкарки со пораз од Египет ги почнаа Медитеранските игри

Sport 1 - 26.06.2022

Женската одбојкарска репрезентација на првиот настап на Медитеранските игри загуби од Египет со 1-3 во сетови, односно 20-25, 25-11, 19-25 и 23-25. Египет го почна одлично првиот сет и создаде предност од 13-1, по што Македонија почна да се буди и ...

Одбојкарките поразени од Египет на почетокот од Медитеранските игри

Телма - 26.06.2022

Во првиот настап на Медитеранските игри во Оран, македонската женска одбојкарска репрезентација е поразена од Египет со 3:1. Македонските одбојкарки пружија силен отпор во соочувањето со противникот и откако го загубија првиот сет со 25:20 во ...

Женската репрезентативна одбојка се врати со пораз од Египет

Екипа - 26.06.2022

Женската одбојкарска репрезентација на Македонија по пауза од десет години повторно се врати на големите натпреварувања. Одбојкарките во еден неизвесен натпревар загубија од Египет со 3-1 по сетови (20-25, 25-11, 19-25 и 23-25) во 1.

Пораз за македонските одбојкарки во првиот ден на МИ

Спортманија - 26.06.2022

Женската одбојкарска репрезентација на Македонија загуби од Египет со 3-1 (25-20, 11-25, 25-19, 25-23) во сетови во првиот ден на Медитеранските игри. Ова беше прв натпревар на нашата селекција по пауза од една деценија на големите натпреварувања.

МИ 2022 – Оран: Македонските одбојкарки поразени од Египет!

SportMedia - 26.06.2022

По голема борба сепак женската одбојкарска селекција на Македонија денеска беше поразена на стартот на Медитеранските игри во Оран (Алжир), и тоа селекцијата на Египет со резултат 1:3 во сетови.

МИ 2022: Одбојкарките утре против Египет прават кам-бек на меѓународната сцена

SportMedia - 25.06.2022

Женската сениорска одбојкарска репрезентација на Македонија утре ќе го има историското враќање на меѓународната сцена. По пауза од повеќе од една деценија, нашите сениорки утре во 13 часот по македонско време ќе го одиграат првиот меч на ...

Пораз на одбојкарките на првиот ден на МИ

Курир - 26.06.2022

Женската одбојкарска репрезентација на Македонија загуби од Египет со 3-1 (25-20, 11-25, 25-19, 25-23) во сетови во првиот ден на Медитеранските игри. Ова беше прв натпревар на нашата селекција по пауза од една деценија на големите натпреварувања.

Македонските одбојкарки поразени од Египет на МИ во Оран

Опсервер - 26.06.2022

Македонската женска одбојкарска репрезентација попладнево загуби од Египет во својот прв настап на Медитеранските игри во Алжир. Египетските одбојкарки беа подобри во првиот сет со 25:20. Македонките возвратија посилно во вториот сет со убедливи ...

МАКЕДОНСКИТЕ ОДБОЈКАРКИ ПОРАЗЕНИ Египќанките победија, утре играме со Тунис

+инфо - 26.06.2022

Македонските одбојкарки утре во 2.коло ќе се соочат со селекцијата на Тунис. Овој натпревар почнува во 13 часот. Три часа претходно (од 10 часот) на теренот ќе се појави и машката македонска репрезентација, противник е селекцијата на Египет.

Македонските одбојкарки поразени од Египет на МИ во Оран

Lider - 26.06.2022

Македонската женска одбојкарска репрезентација попладнево загуби од Египет во својот прв настап на Медитеранските игри во Алжир. Египетските одбојкарки беа подобри во првиот сет со 25:20. Македонките возвратија посилно во вториот сет со убедливи ...

Македонските одбојкарки поразени од Египет на МИ во Оран

MakPress - 27.06.2022

Македонската женска одбојкарска репрезентација попладнево загуби од Египет во својот прв настап на Медитеранските игри во Алжир. Египетските одбојкарки беа подобри во првиот сет со 25:20. Македонките возвратија посилно во вториот сет со убедливи ...