TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Крива Паланка блесна – новогодишната магија се чувствува во градот!

ТВ21 - 08.12.2023

Жителите на Крива Паланка веќе се во можност да уживаат во претпразничната магија во пресрет на новогодишните празници. Блескава новогодишна атмосфера го осветли градот за нови насмевки, радост и незаборавни моменти за време на највеселите празнични ...

ФОТО Еден од најубаво накитените градови: Крива Паланка создаде новогодишна магија!

4NEWS - 08.12.2023

Жителите на Крива Паланка од пред неколку дена се во можност да уживаат во претпразничната магија во пресрет на новогодишните празници. Општо познато е дека неколку години по ред Крива Паланка е еден од најубаво накитените градови во Македонија.

Општина Центар започна со новогодишното украсување

24Инфо - 08.12.2023

Општина Центар започна со поставување новогодишни украси на дел од улиците и парковите во Општината. За разлика од Градот Скопје кој веројатно чека „5 до 12“ како ланската година да одлучи дали ќе го украси главниот град или дали можеби за тоа ќе ...

Дали Скопје треба да биде украсено во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници - еве што велат граѓаните!

Скопје инфо - 08.12.2023

На три недели до Новата година, македонската метропола сè уште не е украсена. Иако сите европски и балкански метрополи, но и повеќето македонски градови, и приватни локали блеснаа во новогодишно руво, централниот плоштад и фрекфентните улици и ...

Во Киев запалени новогодишни елки, Украина почна со славење на Божиќ според новиот календар

Во Центар - 08.12.2023

Новогодишни елки беа запалени на главните плоштади во Киев, бидејќи одоваа годин во Украин се почна со славење на Божиќ на 25 декември. Од почетокот на војната со Русија, ова е прв пат за многу Украинци да не го слават Божиќ на 7 јануари, што е ...

Јанчев: Започна новогодишното украсување на Кавадарци

Канал5 - 07.12.2023

Се подготвува нешто убаво. Започна новогодишното украсување на централното градско подрачје. Започнува празничната еуфорија и најубавиот период во годината Најдоцна до понеделник централното подрачје ќе биде целосно украсено.