TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО и Алијанса/Алтернатива – можна коалиција и покрај различните позиции

Алсат-М - 01.08.2021

Дали предизборното коалицирање за престојните локални избори помеѓу опозиционите партии може да ја загрози пресудата за „организатори на 27 – ми април“. ВМРО – ДПМНЕ и Алијанса на Албанците со две дијаметрално спротивни гледишта на одлуката, Трајко ...

ВМРО-ДПМНЕ/АА-ААА спремни за соработка на локалните избори – Азири не ја исклучува можноста за соработка во првиот круг

ТВ21 - 01.08.2021

На овие локални избори може да се очекува соработка помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Алијанса за Албанците – Алтернатива, тврди лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Не нè посочи точно во кој круг.

ВМРО-ДПМНЕ/АА-ААА спремни за соработка на локалните избори – Азири не ја исклучува можноста за соработка во првиот круг

Zoom - 01.08.2021

На овие локални избори може да се очекува соработка помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Алијанса за Албанците – Алтернатива, тврди лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Не нè посочи точно во кој круг.