TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Redmi 9 на фотографија во живо, пристигнува со четири камери

USB - 29.03.2020

Се појави фотографија, која наводно го прикажува претстојниот Redmi 9 телефон. Redmi 9 би требало да биде достапен смартфон, а се очекува дека ќе има четири камери на задната страна. Изворот на фотографијата укажува на 13МP главна камера, 8MP ...

Xiaomi Mi 10 и Mi 10 Pro пристигнуваат во Европа

USB - 28.03.2020

Еден месец по објавата во Кина, Xiaomi Mi 10 и Mi 10 Pro официјално ќе пристигнат на европските пазари. Mi 10 ќе има почетна цена од 799 евра за 8GB / 128GB верзијата, а тука е и 6GB/256GB модел по цена од 899 евра.