TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зекирија Рамадани нов тренер на ФК Шкупи

Алсат-М - 14.03.2018

Само неколку часа откако го разрешија Ардијан Нухиу, екипата на Шкупи го промовираше Зекирија Рамадани за свој нов тренер. Фактички, Рамадани се враќа во Шкупи откако претходно ги водеше од 2014 до 2016 година. На столчето ќе седне на дуелот од 24.

Шкупи го објави наследникот на Нухиу

Дерби - 14.03.2018

Македонскиот фудбалски провлигаш, Шкупи експресно го реши прашањето околу новиот тренер и го објави наследникот на Ардијан Нухиу. Скопскиот состав се одлучи за проверено име кој е добро познато во Чаир-тоа е Зекиријa Рамадан.

Рамадан – нов тренер на Шкупи

Екипа - 13.03.2018

Зекиријa Рамадан е изборот на управата на Шкупи за нов шеф на стручниот штаб на прволигашот од Чаир, откако попладнево му беше врачен отказ на досегашниот тренер Ардијан Нухиу. Слабите игри во продолжението од сезонава му пресудија на Нухиу, а ...

ОФИЦИЈАЛНО: Зекирија Рамадан е нов тренер на Шкупи

Gol.mk - 13.03.2018

Само неколку часа откако му врачи отказ на Адријан Нухиу, прволигашот Шкупи го именува Зекиријa Рамадан за нов шеф на стручниот штаб. Новиот тренер, Рамадан се враќа во клубот од Чаир, откако ја водеше екипата на Шкупи во периодот од 2014 до 2016 ...

Шкупи веднаш најде нов тренер

SportMedia - 13.03.2018

Зекирија Рамадан е стратегот кој е наименуван за нов тренер на екипата на Шкупи. Рамадан доаѓа на местото на Ардијан Нухиу, кој споразумно го раскина договорот, откако не ги постигна посакуваните резултати.

Шкупи му врачи отказ на Ардиан Нухиу

МКД - 13.03.2018

Раководството на Шкупи незадоволно од резултатите во 2018 година му врачи отказ на тренерот Ардиан Нухиу. Во пролетниот дел од сезоната Шкупи освои шест бода на пет средби, тоа е учинок кое не е задоволително за челниците на клубот, па настрада ...

Скопскиот тим бара нов тренер: Нухиу ја заврши приказната со Шкупи!

Дерби - 13.03.2018

Тимот на Шкупи од денеска е во потрага по нов тренер, откако одлучи да ја прекине соработката со досегашниот предводник, Ардијан Нухиу. Клубот од Чаир сериозно се засили и освежи во зимскиот преоден рок, но резултатите во првите пет кола од ...

Шкупи бара нов тренер: Нухиу ги напушти чаирчани по слабите резултати!

Sport 1 - 13.03.2018

Иако сериозно се засилија, донесоа осум новајлии по доаѓањето на новиот спонзор, Шкупи не ги исполни очекувањата освојувајќи само шест бода во петте пролетни кола, по што европскиот настап како зацртана цел на чаирскиот прволигаш е доведен под знак ...

Шкупи се раздели со Нухиу

24Фудбал - 13.03.2018

Раководството на Шкупи не е задоволно од резултатите на тимот, па реши да се раздели со тренерот. Во пролетниот дел од сезоната Шкупи освои шест бода на пет средби, тоа е учинок кое не е задоволително за челниците на клубот, па настрада тренерот ...

Ардијан Нухиу си замина од тренерската клупа на Шкупи

SportMedia - 13.03.2018

Екипата на Шкупи спогодбено го раскина договорот со тренерот Ардијан Нухиу. Тимот од Чаир се засили во зимскиот преоден рок, но сепак резултатите на теренот се под очекувањата. Во последните пет меча, Шкупи освои само шест бодови.