TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По две години НБА ѕвездата Букер се раздели од манекенката Кендел Џенер

Канал5 - 23.06.2022

Кендал Џенер и НБА ѕвездата Девин Букер наводно раскинале по двегодишна врска. Магазинот „Пипл“ пренесува дека манекенката и кошаркарот разговарале за својата иднина, но немале исти ставови и планови.

По две години врска раскинаа Кендал Џенер и Девин Букер: Откриена е причината за крајот на нивната љубов

Хаштаг - 23.06.2022

Наводно пред една недела, двојката ставила крај на врската... Врската на манекенката Кендал Џенер и НБА ѕвездата Девин Букер е завршена по две години, пренесува „Е! News“. Изворот за „E!“ кажал дека Кендал почувствувала дека патиштата им се ...

Кендал Џенер и Девин Букер раскинаа по две години врска: Откриена причината зошто

Локално - 23.06.2022

Врската помеѓу манекенката Кендал Џенер и НБА кошаркарот Девин Букер заврши по две години, пренесува „Е! News“. Извор за “Е!” рече дека Кендал чувствува дека нивните патишта се разидуваат, додека друг извор истакна дека моделот и спортистот ...

Клои Кардашјан, по раскинувањето со НБА-ѕвездата Тристан, сега љуби нов дечко, ги споила сестра ѝ Ким

Репортер - 22.06.2022

Американската ѕвезда Клои Кардашјан има нов дечко кого го запознала преку сестра си Ким, открива извор за People . Тој рече дека врската им е уште во рана фаза, но дека Клои се чувствува многу добро покрај него.

Клои Кардашијан има ново момче, отако раскина со НБА ѕвезда

Канал5 - 21.06.2022

Клои Кардашијан наводно има ново момче по раскинувањето со Тристан Томпсон. Нивната врска допрва започнува, но Клои се чувствува одлично со својот нов, мистериозен маж“, изјавил извор за магазинот People.

Се разделија Кендал Џенер и НБА кошаркарот Девин Букер: Љубовта згасна по две години љубов

Еспресо - 23.06.2022

Додека фановите ова лето очекуваа гламурозно запросување врската помеѓу манекенката Кендал Џенер и НБА кошаркарот Девин Букер заврши по две години, пренесува „Е! News“. Извор за “Е!” рече дека Кендал чувствува дека нивните патишта се разидуваат, ...