TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Новиот ИК е составен од високо мотивирани луѓе кои ќе дадат идеи и додатна вредност во периодот што доаѓа

Телма - 12.01.2018

Вечерва Централниот комитет на ВМРО – ДПМНЕ избираше нов состав на Извршкиот комитет. По тој повод разговаравме со новиот партиски лидер Христијан Мицкоски. Запрашан за новиот состав на ИК, тој кажа дека станува збор за луѓе кои долги години ...

ВМРО-ДПМНЕ го избра новото партиско раководство

Сител - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ го избра новото партиско раководство. Централниот комитет на партијата вечерва му ја даде довербаа на екс директорот на ЈСП Игор Јанушев да биде нов Генерален секретар. Јанушев добро се познава со Мицковски со оглед на тоа што му беше ...

Мицковски ги исклучи Милошоски и Димовски од ИК, па кажа дека се перфектни луѓе

Фокус - 12.01.2018

Во новиот состав на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ нема место за Илија Димовски и Антонијо Милошоски. Претседателот на партијата и предлагач на Извршниот комитет, Христијан Мицковски по завршување на Централниот комитет негираше дека ги исклучил од ...

Мицкоски: Очекувам до крајот на овој месец, евентуално средината на февруари да заврши процесот за промена на статутот ...

Курир - 12.01.2018

Мицкоски кажа дека изборот на лидер не е дел кој треба да се менува во статутот, тој секако е демократски според него. Во вечерашното интервју на телевизија Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека промената на статутот на ...

Мицковски: Новите членови на ИК се силно мотивирани индивидуи

Фокус - 12.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски по заршувањето на Централниот комитет на партијата на кој беа избрани новите членови на Извршниот комитет рече дека тие ќе дадат дополнителна вредност на партијата.

(Видео) Мицкоски: Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

Макфакс - 12.01.2018

Силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од животот го поминале во партиските структури, искусни политичари. Вака лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски, ги опиша членовите на новиот состав на Извршниот комитет на ...

Мицкоски: Новиот ИК со силно мотивирани лица...

Н.Македонија - 12.01.2018

Мицкоски: Новиот ИК со силно мотивирани лица Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека новиот состав на Извршниот комитет на партијата избран на вечерашната седница на Централниот комитет го сочинуваат силно мотивирани лица кои ќе ...

Мицкоски: Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе, кои што ќе додадат вредност во самата ВМРО-ДПМНЕ во периодот ...

Курир - 12.01.2018

Тој кажа дека ова го очекува како човек кој што ги предложил, бидејќи во периодот кој што следува ВМРО-ДПМНЕ мора да застане против штетните политики на актуелната власт предводена од СДСМ, на сите полиња.

Тони Михајловски, Влатко Ѓорчев, Коце Трајановски, избран новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.01.2018

Актерот Тони Мијаловски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, ексградоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, претседателката на Унијата на жените, Даниела Рангелова, и претседателот на УМС, Владимир Нелоски, се помеѓу ...

Александар Николовски и Влатко Ѓорчев ќе бидат потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 12.01.2018

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, ќе ги предложи долгодишните пратеници Александар Николовски и Влатко Ѓорчев за нови потпретседатели на партијата, дознава Фокус од високи партиски извори.

Мицкоски: Ова е првичната структура на Извршниот Комитет, постои простор за негово зголемување со нови членови

Курир - 12.01.2018

По изборот на Извршниот Комитет и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски, кажа дека одлуката е негова како претседател на партијата и предлагач на овие имиња, истите да ги презентира пред Централниот Комитет.

Мицковски ги остава во Извршниот комитет Ѓорчев, Николовски, Трајановски, Димитирев, им нуди место на Попоски и ...

Фокус - 12.01.2018

Од досегашните членови, местата во новиот Извршен комитет во ВМРО-ДПМНЕ ќе ги задржат Влатко Ѓорчев, Александар Николоски, Александар Георгиев, Коце Трајановски, како и некои од лицата што влегоа во највисокот партиско тело во периодот меѓу ...

(Видео) Изјава на Христијан Мицкоски по Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет ги избра новите членови на Извршниот комитет, генералниот секретар и тројца потпретседатели на ...

Рангелова не ги видела предлозите, Маневски не коментира пред Централниот комитет

А1 On - 12.01.2018

Вечерва заседава Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се бираат нови членови на Извршниот комитет. Пред почетокот на седницата членовите не сакаат да коментираат околу изборот на новото раководство.

ВМРО-ДПМНЕ: Димовски и Милошоски во аут, Јанушев нов генерален секретар?

+инфо - 12.01.2018

Илија Димовски и Антонио Милошоски не се поканети на седницата и дека тоа значи дека тие нема да бидат дел од новото раководство. Вечерва заседава Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се избираат нови членови на Извршниот комитет.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе застане на здрави нозе

Фактор - 12.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека централниот комитет избрал нови членови на Извршен комитет за кои вели дека се луѓе кои ќе додадат вредност во партијата и се мотивирани. „Станува збор за силно мотивирани индивидуи.

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

Макфакс - 12.01.2018

Вечерва на седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани новите членови на Извршниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК.

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

А1 On - 12.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва избира нови членови на Извршниот комитет на ...

Ова се членовите на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

Членови на ИК се тројца претседатели на општински комитети- Иван Јорданов од Штип, Кирил Пецаков од Охрид и Орце Ѓорѓиевски од Кисела Вода. За членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, како што дознава КУРИР се избрани и: Владимир Нелоски, Даниела Рангелова, ...

Мицкоски најави амбициозна акција, ажурирање на членството и нови раководства во ОК на ВМРО-ДПМНЕ

Поглед - 12.01.2018

Она што го напомнева пред самиот ЦК е дека ова е приличната бројка на ИК и истиот ќе се проширува во блиска иднина. Ова е структура која ќе функционира во првичните две години, а потоа постои простор истиот да се прошири.

Милошоски и Димовски ни во ИК, ни во „прегратката“ на Мицкоски

Deutsche Welle - 12.01.2018

Станува збор за чистка, за Извршен комитет кој е правен по сугестија на почесниот претседател, и најчесто со „no name“ и послушни личности, велат извори од ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на вечерашниот избор на ИК.

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

Р.С.Европа - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ вечерва се очекува да одржи седница на Централниот комитет на која траба да бидат избрани нови членови на Извршниот комитет. Засега нема информации колку од актуелните членови на Извршниот комитет ќе останат во новиот состав.

(Во живо) ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

Вечер - 12.01.2018

Вечерва на седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани новите членови на Извршниот комитет на партијата. извор: ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

Алсат-М - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ вечер се очекува да одржи седница на Централниот комитет на партијата, на која треба да се избираат нови членови на Извршниот комитет. Извршниот комитет е политичко-извршен орган на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, чиј број се утврдува ...

Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ за избор на нов ИК

Канал5 - 12.01.2018

Доктори, професори, правници, економски, ова профилот на луѓе кои ќе се најдат во новиот извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Партиски извори за Канал 5 брифираат дека партијата во најголем дел ќе даде простор на нови имиња луѓе од внатрешноста но и ...

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.01.2018

Дел од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно го критикуваа процесот за избор на нов партиски лидер, не се повикани на седницата на Централниот комитет на партијата. Како што потврди за „Макфакс“ , Илија Димовски, тие воопшто не добиле ...

Потписниците не отвореното писмо во ВМРО-ДПМНЕ не се повикани на седницата на ЦК на која треба да се избере новиот ИК

Телма - 12.01.2018

Никој од потписниците на отвореното писмото во ВМРО-ДПМНЕ кои бараа одлагање на последниот партиски конгрес, не се повикани на седницата на Централниот комитет која треба да се одржи вечерва а на која треба да се избира нов Извршен комитет.

За Димовски и Милошоски нема да има место во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 12.01.2018

Пред денешното одржување на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој ќе се бира новиот Извршен комитет на партијата веќе е извесно дека во него нема да има место за некои од досегашните високи функционери, вклучувајќи ги и Илија Димовски и Антонио ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нов Извршен комитет

МРТ - 12.01.2018

Според најавите, во новиот Извршен комитет се очекува да влезат многу нови лица, а дел од постарите кадри да се повлечат. ВМРО-ДПМНЕ вечер ќе го избира новиот Извршен комитет на партијата.

Вечерва треба да се изберат нови членови на ИК на ВМРО ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК.

ВМРО - ДПМНЕ се подготви за чистка и подмладување

+инфо - 11.01.2018

Кај дел од членството, повторно се јавува сомнеж, дека проектот за демократизација и модернизација, ќе заврши само на подмачкување на фасадата Во најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ се подготвува чистка и повлекување на постарите кадри на чие ...

Мицкоски: Статутот ќе се менува - членовите ќе одлучуваат

Вечер - 12.01.2018

-Суштината е како ние структурите во пониските нивоа од партијата, како општинските комитети бидат избрани на директни, на непосредни избори од страна на членовите на партијата. Во вечерашното интервју на телевизија Телма, претседателот на ...

Мицкоски: Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

Вечер - 12.01.2018

Силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од животот го поминале во партиските структури, искусни политичари. Вака лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски ги опиша членовите на новиот состав на Извршниот комитет на ...

Мицкоски: Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе, кои ќе додадат вредност во самата ВМРО-ДПМНЕ

Република - 12.01.2018

Во интервју на телевизија Телма претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека новите потпретседатели на партијата Митко Јанчев, Владо Мисајловски и Александар Николоски долго време имаат поминато во партиските структури, почнувајќи од ...

Тони Михајловски, Влатко Ѓорчев, Коце Трајановски, избран нов Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

Актерот Тони Мијаловски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, екс градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, претседателката на Унија на жени, Даниела Рангелова и претседателот на УМС, Владимир Нелоски се помеѓу ...

Александар Николовски и Влатко Ѓорчев ќе бидат потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 12.01.2018

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, ќе ги предложи долгодишните пратеници Александар Николовски и Влатко Ѓорчев за нови потпретседатели на партијата, дознава Фокус од високи партиски извори.

Мицкоски: Извршниот комитет ќе се зголемува со нови членови

Република - 12.01.2018

По изборот на Извршниот Комитет и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски, кажа дека одлуката е негова како претседател на партијата и предлагач на овие имиња, истите да ги презентира пред Централниот Комитет.

Во новиот ИК на Мицковски ги нема Милошоски и Димовски. Еве кои се во игра!

iPortal - 12.01.2018

Од досегашните членови, местата во новиот Извршен комитет во ВМРО-ДПМНЕ ќе ги задржат Влатко Ѓорчев, Александар Николоски, Александар Георгиев, Коце Трајановски, како и некои од лицата што влегоа во највисокот партиско тело во периодот меѓу ...

(Во живо) Изјава на Христијан Мицкоски по Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет ги избра новите членови на Извршниот комитет, генералниот секретар и тројца потпретседатели на партијата. извор: ...

Рангелова не ги видела предлозите, Маневски не коментира пред ЦК

Вечер - 12.01.2018

Започна заседавањето на Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се очекува избрани нови членови на Извршниот комитет. Пред почетокот на седницата членовите не сакаа да коментираат околу изборот на новото раководство.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ наскоро ќе застане на здрави нозе и ќе ја формира следната Влада

Press24 - 12.01.2018

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Лидерот на партијата, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека централниот комитет избрал нови членови на Извршен комитет за кои вели дека се луѓе кои ќе ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе бира нови членови за во Извршниот комитет

Фактор - 12.01.2018

На седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва треба да бидат избрани новите членови на Извршниот комитет. Членовите ги номинира лидерот на партијата, а ги избира ЦК. ВМРО-ДПМНЕ треба да избере и нов генерален секретар, а можно е да бидат ...

Имињата на новите членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот Извршен комитет по предлог на претседателот Христијан Мицковски. Во Извршниот комитет се претседателите на општински комитети- Иван Јорданов од Штип, Кирил Пецаков од Охрид и Орце Ѓорѓиевски од Кисела Вода.

Милошоски и Димовски ни во ИК, ни во „прегратката“ на Мицкоски

Локално - 12.01.2018

Станува збор за чистка, за Извршен комитет кој е правен по сугестија на почесниот претседател, и најчесто со „no name“ и послушни личности, велат извори од ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на вечерашниот избор на ИК.

(Во живо) ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

Точка - 12.01.2018

Вечерва на седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани новите членови на Извршниот комитет на партијата. ВМРО ДПМНЕ Извршен ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет...

Н.Македонија - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет ВМРО-ДПМНЕ вечер се очекува да одржи седница на Централниот комитет на партијата, на која треба да се избираат нови членови на Извршниот комитет.

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

Дел од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно го критикуваа процесот за избор на нов партиски лидер, не се повикани на седницата на Централниот комитет на партијата. Како што потврди за „Макфакс“ , Илија Димовски, тие воопшто не добиле ...

Мкд.мк: Милошоски и Димовски не ги планираат во новиот ИК на ВМРО ДПМНЕ

Либертас - 12.01.2018

Пред денешното одржување на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој ќе се бира новиот Извршен комитет на партијата веќе е извесно дека во него нема да има место за некои од досегашните високи функционери, вклучувајќи ги и Илија Димовски и Антонио ...

Илија Димовски се жали дека нема никаква комуникација со новиот претседател на ВМРО ДПМНЕ

AKO - 12.01.2018

„Не сме консултирани, ниту, пак, сме повикани на разговор. Не сме поканети ни на седницата на Централниот комитет. Едноставно нема комуникација со новиот претседател“, изјави Димовски за МКД.мк, одговарајќи на прашањето дали ќе има место за старите ...

ВМРО ДПМНЕ избира нов Извршен, Димовски и Милошоски не се повикани

Нова ТВ - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ вечер ќе го избира новиот Извршен комитет на партијата. Предходно ќе биде свикaн Централниот комитет кој треба да одлучи кој ќе членува во извршното тело на партијата. Според најавите, во новиот Извршен комитет се очекува да влезат многу ...