TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пандев пред почетокот на Европското првенство: Ова можеби се моите последни натпревари, горд сум…

Дерби - 11.06.2021

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев дефинитивно заслужи својата богата фудбалска кариера да ја круниса со настап на едно големо натпреварување со Македонија. Тој сон му се исполни, па за два дена Гоче со капитенската ...

Пандев ѝ се обрати на нацијата: Можеби ова се моите последни мечеви...

Gol.mk - 11.06.2021

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев , пред стартот на Европското првенство (ЕП) испрати порака до нацијата и посочи дека бара безрезервна поддршка на континенталниот собир.

Пандев: Бидете со нас, ова можеби се мои последни мечеви!

Фокус - 11.06.2021

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев вечерва преку емотивна објава на Инстаграм и се обрати на нацијата. Напиша дека оваа генерација фудбалери ја обедини цела Македонија и ги повика граѓаните да навиваат за нив.

Пандев: Сакам како капитен да се обратам на целата нација, оваа генерација... (ФОТО)

24Фудбал - 11.06.2021

Горан Пандев пред самиот почеток на Европското првенство преку својот инстаграм профил се обрати до македонската јавност. Капитенот има нешто да каже пред почетокот на Европското првенство на кое настапува Македонија.

Пандев: Можеби ова се моите последни мечеви, сонот го остваривме, одиме по историја!

Sport 1 - 11.06.2021

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев кој задутре од 18 часот на Националната Арена во Букурешт, капитенски ќе ја поведе нашата селекција на историското деби на големата сцена емотивно ѝ се обрати на целата македонска ...

„За почит е тоа што Пандев на 38 години е толку спремен за големо натпреварување“

Спортски - 11.06.2021

Македонскиот капитен Горан Пандев најголемите клупски успеси ги имаше под водство на Жозе Мурињо во редовите на Интер. Пандев под водство на Мурињо стигна до титулата во Лигата на шампионите.

Вечниот „ГРАНДЕ ПАНДЕВ“ – Легенда, Мит, Икона!

Екипа - 11.06.2021

Горан Пандев е најголемата икона на македонскиот фудбал. Личноста која е синоним за фудбалската игра кога ќе се спомне Македонија во Европа, фудбалерот за кого, како што велат и многумина, вредеше да се чека толку години дебитантскиот настап на едно ...

Пандев: Сакам да се обратам на целата нација... (ФОТО)

МКД - 11.06.2021

Горан Пандев пред самиот почеток на Европското првенство преку својот инстаграм профил се обрати до македонската јавност. Капитенот има нешто да каже пред почетокот на Европското првенство на кое настапува Македонија.

Гранде Пандев со порака до нацијата: Оваа генерација е најсветото нешто, генерација која ја обедини Македонија (ФОТО)

Екипа - 11.06.2021

Долго очекуваното Европско првенство започнува денеска, а учество во него за прв пат во историјата ќе има и Македонија. Атмосферата во нашиот тимот е најдобро можно ниво, а во претсрет на денешното отварање порака до нацијата има и големиот Горан ...

Капитенот со порака: Бидете со нас, навивајте за Македонија!

SportMedia - 11.06.2021

Македонија својот прв настап на ЕУРО 2020 ќе го има во недела, и тоа во Букурешт против Австрија. Секако дека кога станува збор за нас ние секогаш имаме големи очекувања, а најмногу од нашиот капитен Горан Пандев.

Мурињо: Почит за играчи како Пандев, максимално е подготвен за ЕП на 38 години

Gol.mk - 11.06.2021

Горан Пандев ги доживеа најголемите клупски успеси кога беше дел од Интер. Во тие моменти тренер му беше Жозе Мурињо со кого калчолигашот ја освои Италија и цела Европа. Португалецот од наредната сезона се враќа во Серија и ќе ја води Рома.

Пандев: Јас не сум фудбалски бог, играњето за Македонија за мене е светост

Gol.mk - 11.06.2021

Сонот на Горан Пандев е остварен. Македонија ќе игра на едно Европско првенство во фудбал, и тоа со „Гранде Пандев“ како лидер. Нашата најдобра фудбалска селекција се подготвува за историскиот момент в недела на „Националната Арена“ во Букурешт, а ...

Пандев: Имаме победнички менталитет, знаеме за што сме способни

SportMedia - 11.06.2021

Првата ѕвезда во нашата фудбалска репрезентација, Горан Пандев е оптимист пред почетокот на Еуро 2020. Пред неделниот дуел со Австрија од групата „Ц“, Пандев е оптимист дека може да очекуваме добар резултат.

Црвено-жолтите имаат шанси да ја поминат групната фаза

Н.Македонија - 11.06.2021

Македонија ќе дебитира на едно големо фудбалско натпреварување, на голема радост на љубителите на фудбалот, воопшто на спортот во нашата земја. Долго посакуваната цел е постигната, ветеранот Горан Пандев, кој веќе си обезбеди место во аналите на ...

Пандев: Знаеме дека сите навивачи живеат со нас!

Денар - 11.06.2021

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев во интервју за МТВ пред стартот на Европското првенство, вели дека сите во тимот се подготвени да го дадат мојот максимум и дека знаат дека навивачите се зад нив.