TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крадливки од Бугарија доаѓаат и крадат во Македонија

МКД - 11.01.2019

Зачестија кражбите кои низ Македонија ги вршат жени кои доаѓаат од Бугарија. Вчера три Бугарки биле уапсени од страна на гостиварската полиција поради кражба. Според информациите на МВР, вчера во 12.40 часот поради постоење основи на сомнение за ...

Краделе кај ќе стигнат - уапсени три Бугарки

Сител - 11.01.2019

Три Бугарки биле уапсени од страна на гостиварската полиција поради кражба. Според информациите на МВР, вчера во 12.40 часот поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“ во Полициската станица Гостивар приведени се Н.Н.М.

Зачестија кражбите од бугарски државјани: Три лица приведени во Гостивар

ТВ21 - 11.01.2019

После случаите на кражби во Скопје на улицата Партизанска и во околината на „Сити Мол“, кога резултираше со приведување на четири женски лица од Бугарија, вчера нов случај на кражби од страна на бугарски државјани, овој пат во Гостивар.

Приведен крадец од Прилеп, украдените мобилни телефони во вредност од околу 400.000 денари вратени

iPortal - 10.01.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп, поднесе кривична пријава против Г.Д.(47) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“, казниво по член 236 од ...

Притворен сторител на серија кражби во автомобили во Гостивар

Опсервер - 10.01.2019

Полицијата рачисти серија провални кражби во автомобили, што изминативе две недели беа регистрирани во Гостивар. На осомничениот му определен притвор и од синоќа е во КПУ Скопје. Гостиварецот Б.С.

Гостиварчанец заврши во притвор: Крадел вредни предмети од возила

Фактор - 10.01.2019

30 годишен Гостиварчанец заврши во притвор откако полицијата го осомничи за дури 27 тешки кражби со провалување во автомобили. Како што соопштија од МВР Б.С. имал мерак на вредни предмети кои сопствениците ги оставале во возилата.

Тројца бугари уапсени во Гостивар

Опсервер - 12.01.2019

На 10.01.2019 година во 12.40 часот поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“ во Полициската станица Гостивар приведени се Н.Н.М.(49), М.Г.М.(47) и К.Д.Г.(39), сите од Република ...

Зачестија кражбите од бугарски државјани: Три лица приведени во Гостивар

4NEWS - 11.01.2019

После случаите на кражби во Скопје на улицата Партизанска и во околината на „Сити Мол“, кога резултираше со приведување на четири женски лица од Бугарија, вчера нов случај на кражби од страна на бугарски државјани, овој пат во Гостивар.

Притворен сторител на серија кражби во автомобили во Гостивар

А1 On - 10.01.2019

Полицијата расчисти серија провални кражби во автомобили, што изминативе две недели беа регистрирани во Гостивар. На осомничениот му определен притвор и од синоќа е во КПУ Скопје. Гостиварецот Б.С.

Гостиварската полиција уапси тројца бугарски државјани поради кражба

Gostivarpress.mk - 11.01.2019

Триесет и шестгодишната босанска државјанка М.П, вчера пријавила дека околу 11 часот, на бензинска пумпа на Стража, каде застанал автобусот со кој патувала од Охрид кон Гостивар, од чантата и бил украден паричникот со пари и лични документи.

Притворен сторител на серија кражби во автомобили во Гостивар

Канал5 - 10.01.2019

Полицијата рачисти серија провални кражби во автомобили, што изминативе две недели беа регистрирани во Гостивар. На осомничениот му определен притвор и од синоќа е во КПУ Скопје. Гостиварецот Б.С.

Притворен сторител на серија кражби во автомобили во Гостивар

24Инфо - 10.01.2019

Полицијата рачисти серија провални кражби во автомобили, што изминативе две недели беа регистрирани во Гостивар. На осомничениот му определен притвор и од синоќа е во КПУ Скопје. Гостиварецот Б.С.

Уапсен е крадецот на автомобили и уметнички слики во Гостивар

+инфо - 10.01.2019

Полицијата расчисти серија провални кражби во автомобили, што изминативе две недели беа регистрирани во Гостивар. На осомничениот му е определен притвор и од синоќа е во КПУ Скопје. Гостиварецот Б.С.

Притворен сторител на серија кражби во автомобили во Гостивар

Вечер - 10.01.2019

Полицијата рачисти серија провални кражби во автомобили, што изминативе две недели беа регистрирани во Гостивар и на осомничениот му определен притвор и од синоќа е во во затворот Скопје. Гостиварецот Б.С.

Притворен сторител на серија кражби во автомобили во Гостивар

Курир - 10.01.2019

Полицијата рачисти серија провални кражби во автомобили, што изминативе две недели беа регистрирани во Гостивар. На осомничениот му определен притвор и од синоќа е во КПУ Скопје. Гостиварецот Б.С.

Гостиварец провалил во 27 автомобили, украл уметнички слики, алат, кабли и лекови

Фокус - 10.01.2019

Полицијата расчисти серија провални кражби во автомобили, што изминативе две недели беа регистрирани во Гостивар. На осомничениот му определен притвор и од синоќа е во КПУ Скопје. Гостиварецот Б.С.

Притворен сторител на серија кражби во автомобили во Гостивар

Локално - 10.01.2019

Полицијата рачисти серија провални кражби во автомобили, што изминативе две недели беа регистрирани во Гостивар. На осомничениот му определен притвор и од синоќа е во КПУ Скопје. Гостиварецот Б.С.

Притворен сторител на серија кражби во автомобили во Гостивар

Либертас - 10.01.2019

Полицијата рачисти серија провални кражби во автомобили, што изминативе две недели беа регистрирани во Гостивар. На осомничениот му определен притвор и од синоќа е во КПУ Скопје. Гостиварецот Б.С.

Притворен гостиварец, провалувал во автомобили и крадел уметнички слики и опрема

МКД - 10.01.2019

Полицијата рачисти серија провални кражби во автомобили, што изминативе две недели беа регистрирани во Гостивар. На осомничениот му определен притвор и од синоќа е во КПУ Скопје. Гостиварецот Б.С.

Притворен сторител на серија кражби во автомобили во Гостивар

MTM - 10.01.2019

Полицијата рачисти серија провални кражби во автомобили, што изминативе две недели беа регистрирани во Гостивар. На осомничениот му определен притвор и од синоќа е во КПУ Скопје. Гостиварецот Б.С.

Гостиварец за две недели ограбил 27 атомобили

Република - 10.01.2019

Полицијата рачисти серија провални кражби во автомобили, што изминативе две недели беа регистрирани во Гостивар. На осомничениот му определен притвор и од синоќа е во КПУ Скопје. Гостиварецот Б.С.

Притворен сторител на серија кражби во автомобили во Гостивар

Слободен Печат - 10.01.2019

Гостиварецот Б.С. (30) е осомничен дека извршил 27 тешки кражби од кои најголемиот дел во јануари, со провалување во автомобили со кршење на стакла од вратите. Неговиот плен биле вредни предмети кои сопствениците ги оставале во возилата.

Притворен сторител на серија кражби во автомобили во Гостивар

Сител - 10.01.2019

Полицијата рачисти серија провални кражби во автомобили, што изминативе две недели беа регистрирани во Гостивар. На осомничениот му определен притвор и од синоќа е во КПУ Скопје. Гостиварецот Б.С.

Гостиварец за две недели ограбил 27 атомобили

Нетпрес - 10.01.2019

Полицијата рачисти серија провални кражби во автомобили, што изминативе две недели беа регистрирани во Гостивар. На осомничениот му определен притвор и од синоќа е во КПУ Скопје. Гостиварецот Б.С.