TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ураганот Ијан пристигна во Јужна Каролина, Бајден прогласи вонредна состојба

360 степени - 30.09.2022

Обилните врнежи од дожд и невреме ќе погодат милиони луѓе во и околу Јужна Каролина во следните 24 часа Ураганот Ијан стигна до копното во близина на Џорџтаун, Јужна Каролина околу 14 часот по локално време.

Милиони луѓе без струја, најмалку 19 мртви, ураганот Ијан се засили и се движи кон Јужна Каролина

А1 On

Ураганот Ијан повторно зајакна, се приближува до Јужна и Северна Каролина

24Инфо

Ураганот Ијан повторно зајакна, се приближува до Јужна и Северна Каролина

Курир

Ураганот Ијан повторно зајакна, се приближува до Јужна и Северна Каролина

24 Вести

ВИДЕО: Ураганот се засили и се приближува кон Јужна Карлона, расте бројот на жртви на Флорида

А1 On

Ураганот Ијан повторно зајакна, се приближува до Јужна и Северна Каролина

Фокус

Бриф ММС Сител Нетпрес Либертас Канал5 Н.Македонија Во Центар

Бајден: Ураганот Јан предизвика најголема штета досега

Макфакс - 30.09.2022

Американскиот претседател Џо Бајден изјави денеска дека ураганот Јан на Флорида предизвикал штета, која веројатно е меѓу најголемите во историјата и нареди да се преземат сите можни активности за да се спасат човечки животи.

(ВИДЕО) Ураганот Иjан уништи остров на Флорида

А1 On

Ураганот „Ијан“ се ближи кон Јужна Каролина – претседателот Бајден прогласи вонредна состојба

Deutsche Welle

Како доаѓа и како си заминува ураганот

Оff.net

„Беше брутално“: Најмалку 10 лица загинаа на Флорида за време на ураганот Ијан

Локално

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Ураганот Ијан остави пустош зад себе на Флорида, може да биде најсмртоносниот во историјата

360 степени

ФОТО| Бајден стравува од голем број мртви од ураганот

Нетпрес

Телма Фактор Press24 Во Центар Press24 Локално А1 On Таратур

Бајден објави вонредна состојба во Јужна Каролина

А1 On - 30.09.2022

Претседателот на САД денеска објави вонредна ситуација во Јужна Каролина, неколку часови пред плиближувањето на ураган Ијан до Чарлстон, што се очекува во пладневнитее часови. Од Белата куќа изјавија дека ќе распоредат федерална помош како ...

Бајден објави вонредна состојба во Јужна Каролина

Канал5

Бајден прогласи вонредна состојба во Јужна Каролина

Н.Македонија

Бајден објави вонредна состојба во Јужна Каролина

Во Центар

Бајден објави вонредна состојба во Јужна Каролина

MakPress

Ијан како бура продолжува кон Јужна Каролина и јужниот дел на Вирџинија

Глас на Америка - 30.09.2022

Американскиот национален центар за урагани соопшти дека ураганот Ијан се очекува да предизвика опасни по живот бранови и поплави долж брегот на сојузната држава Јужна Каролина подоцна во текот на денешниот ден и најверојатно ќе предизвика поплави и ...

Збунувачко видео по ураганот Иан: Ајкула плива среде улица на Флорида?

Точка

40.000 работници чекаат да ја приклучат Флорида на струја

Оff.net

(Видео) Ураганот Ијан се приближува кон Јужна Каролина, прогласена е вонредна состојба

Макфакс

Ураганот Иан во првиот налет поплави и уништи милиони домови

Телма

Најмалку 10 загинати во налетот на ураганот Ијан во Флорида, се стравува дека бројот ќе биде многу поголем

Сакам да кажам

УРАГАНОТ ИЈАН ЗАЈАКНА: Бурата се приближува до Јужна Каролина, расте бројот на жртви (ВИДЕО)

Фактор

Додај Гас Кумановски м. Точка Вечер Прес Р.С.Европа Во Центар Вечер Прес Вечер Прес

ВИДЕО: Ураганот речиси уништи некои градови на Флорида, има мртви, милиони се без струја

А1 On - 29.09.2022

Моќниот ураган Иан предизвика голема штета и речиси уништи некои градови во американската сојузна држава Флорида, а пријавени се и две загинати лица, изјави гувернерот Рон ДеСантис. 74-годишен човек од местото Волусиа е првата официјално пoтврдена ...

Ураганот Јан предизвика историска штета на државата Флорида

Кајгана

Видеа покажуваат како ураганот Јан ја разорува Флорида

Факултети

Ураганот „Иан“ направи до сега невидена пустош во Флорида, најмалку 6 загинати (ВИДЕО)

Канал5

ФОТО: Ураганот Иан предизвика историска штета на државата Флорида

Курир

ВИДЕО: Историска штета направи ураганот „Иан“ на Флорида

Слободен Печат

Го купил пред една недела: Ураганот Иан му го однесе новото „мекларен“ вредно милион долари

Република

Фокус Во Центар Опсервер Вечер Прес MakPress