TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќерката на Трамп би можела да стане претседателка на Светската банка

Макфакс - 12.01.2019

Иванка Трамп, која е ќерка на американскиот претседател, Доналд Трамп, е една од кандидатите за претседателската фотелја во Светската банка. Како што пишува „Бизнис Инсајдер“, таа би можела да дојде на оваа позиција, по оставката на досегашниот ...

Иванка Трамп можен кандидат за нов претседател на Светска банка

Н.Македонија - 12.01.2019

Керката на америсканскиот претседател Доналд Трамп е еден од многуте кандидати кои се во трка за „прв човек“ на Светската Банка, пренесува „Индепендент“. Се смета дека Иванка Трамп е еден од можните наследници на Џим Јонг Ким, кој даде оставка на ...

Ќерката на Трамп , можна претседателка на Светската банка

Канал5 - 12.01.2019

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп , Иванка е кандидат за претседател на Светска банка. Според информациите на ,,Фајненшал Тајмс”, таа би дошла на раководното место на Свњетска банка по заминувањето на сегашниот претседател Џим Јонг ...

ИВАНКА ТРАМП ЌЕ СЕ БОРИ ЗА ФОТЕЛЈАТА ВО СВЕТСКА БАНКА: Која е првата ќерка на Трамп?

Фактор - 12.01.2019

Светот го обиколи веста дека ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп е кандидатка за претседател на Светска банка. Иванка, како што пишува Бизнис инсјадер, би го заменила претседателот на Светска банка во заминување Џим Јонг Ким.

Фајненшел Тајмс: Иванка Трамп и Ники Хејли кандидати за нов шеф на Светската банка

+инфо - 12.01.2019

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Хејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател на Светска банка, објави Фајненшал ...

Фајненшел Тајмс: Иванка Трамп и Ники Хејли кандидати за нов шеф на Светската банка

Слободен Печат - 12.01.2019

На 1 февруари актуелниот претседател на Светска банка си заминува од функцијата, а времен шеф е Кристалина Георгиева. Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Хејли се меѓу ...

Иванка Трамп е кандидатка за нов претседател на Светската банка

Таратур - 12.01.2019

Иванка Трамп, ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп и еден од неговите најблиски соработници во Белата куќа, е кандидатка за пополнување на престижното претседателско место на Светска банка.

Иванка Трамп и Ники Хејли меѓу кандидатите од САД за нов шеф на Светска банка, тврди „Фајненшал тајмс“

Курир - 12.01.2019

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Нејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател на Светска банка, објави Фајненшал тајмс. Весникот не прецизира извор за информацијата.

Иванка Трамп и Ники Хејли меѓу кандидатите од САД за нов шеф на Светска банка, тврди „Фајненшал тајмс“

Локално - 12.01.2019

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Нејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател на Светска банка, објави Фајненшал тајмс. Весникот не прецизира извор за информацијата.

Иванка Трамп, кандидатка од САД за шеф на Светска банка

Независен - 12.01.2019

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН и Ники Хејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател на Светска банка, објави „Фајненшал тајмс“. Весникот не прецизира извор за информацијата.

Иванка Трамп и Ники Хејли меѓу кандидатите од САД за нов шеф на Светска банка, тврди „Фајненшал тајмс”

24Инфо - 12.01.2019

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Нејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател на Светска банка, објави Фајненшал тајмс. Весникот не прецизира извор за информацијата.

Иванка Трамп и Ники Хејли меѓу кандидатите од САД за нов шеф на Светска банка, тврди „Фајненшал тајмс“

А1 On - 12.01.2019

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Нејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател на Светска банка, објави Фајненшал тајмс. Весникот не прецизира извор за информацијата.

Иванка Трамп и Ники Хејли меѓу кандидатите од САД за нов шеф на Светска банка, тврди „Фајненшал тајмс“

Сител - 12.01.2019

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Нејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател на Светска банка, објави Фајненшал тајмс. Весникот не прецизира извор за информацијата.

Иванка Трамп и Ники Хејли меѓу кандидатите од САД за нов шеф на Светска банка

1tv - 12.01.2019

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Нејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател на Светска банка, објави Фајненшал тајмс. Весникот не прецизира извор за информацијата.

Амбициите на Иванка Трамп водат кон престолот на Светска банка

Република - 12.01.2019

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Нејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател на Светска банка, објави Фајненшал тајмс. Весникот не прецизира извор за информацијата.

Фајненшел Тајмс: Иванка Трамп и Ники Хејли кандидати за нов шеф на Светската банка

Нетпрес - 12.01.2019

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Хејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател на Светска банка, објави Фајненшал тајмс. Весникот не прецизира извор за информацијата.

Иванка Трамп и Ники Хејли кандидати за нов шеф на Светската банка

ТВ21 - 12.01.2019

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Нејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател на Светска банка, објави Фајненшал тајмс. Весникот не прецизира извор за информацијата.

Иванка Трамп и Ники Хејли кандидати за нов шеф на Светската банка

4NEWS - 12.01.2019

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Нејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател на Светска банка, објави Фајненшал тајмс. Весникот не прецизира извор за информацијата.

Иванка Трамп и Ники Хејли меѓу кандидатите од САД за нов шеф на Светска банка, тврди „Фајненшал тајмс“

Вечер - 12.01.2019

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Нејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател на Светска банка, објави Фајненшал тајмс. Весникот не прецизира извор за информацијата.

Иванка Трамп и Ники Хејли меѓу кандидатите од САД за нов шеф на Светска банка, тврди „Фајненшал тајмс“

Опсервер - 12.01.2019

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Нејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател на Светска банка, објави Фајненшал тајмс. Весникот не прецизира извор за информацијата.