TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

,,Во ова лудо време бев духовно глув и нем!” Милан Станковиќ му се посвети на Бог, а говорите за верата го смируваат и ...

Во Центар - 21.03.2023

Милан Станковиќ се повлече од јавната сцена, а сè почесто мирот го наоѓа во манастирите каде што престојува. Пејачот се посветил на религијата, па бил виден и на едно црковно предавање во Невесиње, каде седел во првиот ред со монасите.

Oва е сестрата на Милан Станковиќ: Се занимава со одговорна работа, а пејачот некогаш се плашел за нејзиниот живот

Женски магазин - 21.03.2023

Пејачот Милан Станковиќ се здоби со популарност на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, каде ја освои публиката со својот глас, но и со својата енергија и специфичен стил. Многумина му предвидуваа успешна кариера, а пејачот почна да снима хитови.

МИЛАН СТАНКОВИЌ ЦЕЛ ВО ЦРНО И СО БРАДА Пејачот седи во прв ред со монасите (ФОТО)

+инфо - 21.03.2023

Пејачот и поранешна „Ѕвезда на Гранд“, Милан Станковиќ присуствуваше на предавање во манастирот во Невесиње. Пејачот и поранешна „Ѕвезда на Гранд“, Милан Станковиќ присуствуваше на предавање во манастирот во Невесиње.

Се повлече од естрадата за да му се посвети на Бога: Бев духовно слеп, глув и нем! (ФОТО)

Мастило - 21.03.2023

Популарниот пејач Милан Станковиќ се повлече од јавната сцена, а мирот се повеќе го наоѓа во манастирите каде што престојува. Пејачот се посвети на религијата, а неодамна е забележан на едно црковно предавање во Невесиње, каде седи во првиот ред со ...

Ова е мистериозната сестра на Милан Становиќ: Се крие од јавноста, а екс- пејачот своевремено стравуваше за нејзиниот ...

Вистина.мк - 21.03.2023

Пејачот Милан Станковиќ веќе извесно време е посветен на христијанството, а неодамна беше виден на едно црковно предавање во Невесиње. Милан и стана познат на јавноста за време на неговото учество на музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“, а ...

ФОТО | Милан Станковиќ сцената ја замени со манастир: Српскиот пејач стана искушеник меѓу монасите

Слободен Печат - 20.03.2023

Јавноста беше изненадена кога познатиот спрпски пејач Милан Станковиќ донесе одлука да се повлече од јавниот живот и да ја замени сцената со манастир.Новиот начин на живот на Станковиќ постојано ја заинтригира јавноста, а се шпекулираше дека станал ...

(Фото) Се повлече од сцената, пушти коса и најде нов живот во верата: Еве во кој манастир е Милан Станковиќ

Еспресо - 20.03.2023

Во последно време пјачот и поранешен натпреварувач во Ѕвездите на Гранд, Милан Станковиќ ретко се гледа во јавност, а уште од декември 2021 година се зборуваше дека се повлекол во манастир. Веста и самиот тогаш ја потврди Милан.

Пејачот Милан стана монах – се збогува со естрадата! Верувале или не!

Вечер Прес - 20.03.2023

Некогаш многу популарниот поп-пејач Милан Станковиќ, кој има и успешен настап на Песна на Евровизија со хитот „Ово је Балкан“, ја напушти естрадата. Стана монах! Наместо микрофон в рака, ќе носи крст.

„Татко ми убил човек поради долгови“ – Милан Станковиќ во прв ред со монасите

ММС - 20.03.2023

За актерот Милан Станковиќ на големо се шпекулира дека тој го продолжил животот во манастир. Милан често го посетува манастирот Невесиње, а сега присуствува на предавање во присуство на бројни верници и свештеници, што го потврдуваат и фотографиите ...

Сцената ја замени со манстир: Вака сега изгледа Милан Станковиќ – некогашната фолк ѕвезда, денес „искушеник“ меѓу ...

Вистина.мк - 20.03.2023

Фолк пејачот Милан Станковиќ во последните неколку години се повлече од јавниот живот и се посвети на црквата, а неколку пати се шпекулираше дека станал искушеник во манастирот Подмајне кај Будва.

ПЕЈАЧОТ ДЕФИНИТИВНО СИ ГО СМЕНИ ЖИВОТОТ ОД КОРЕН: Милан Станковиќ не личи на себе, во црно од глава до пети – еве како ...

Курир - 20.03.2023

Јавноста беше изненадена кога пејачот Милан Станковиќ донесе одлука да се повлече од јавниот живот и да ја замени сцената со црква. Новиот начин на живот на Станковиќ постојано ја заинтригира јавноста, а се шпекулираше дека станал искушеник во ...

Српскиот пејач Милан Станковиќ сцената ја замени со манастир, стана искушеник меѓу монасите

Репортер - 20.03.2023

Популарниот српски пејач Милан Станковиќ во последните неколку години се повлече од јавниот живот и се посвети на црквата, а неколку пати се зборуваше дека станал искушеник во манастирот Подмајне кај Будва.

„Татко ми убил човек поради долгови“: Шокантни детали од животот на Милан Станковиќ

Слободен Печат - 21.03.2023

Јавноста беше изненадена кога познатиот спрпски пејач Милан Станковиќ донесе одлука да се повлече од јавниот живот и да ја замени сцената со манастир. Новиот начин на живот на Станковиќ постојано ја интригира јавноста, а се шпекулираше дека станал ...