TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тито и залепи шамар на Јованка поради масерките – Кутијата број 36 крие тајни за сестрите, љубовниците на маршалот

ММС - 04.05.2021

Јосип Броз Тито почина на денешен ден во 1980 година, а познато е дека целиот живот беше опкружен со убави жени. Сепак, неговите бракови не беа среќни. Тито всушност бил несреќен и осамен човек.

Ова е најстарата фотографија на Тито: Имал само 19 години - ќе го најдете ли?

Хаштаг

Диктатор или борец за социјална правда – 41 година од смртта на Јосип Броз Тито

+инфо

Умре другарот Тито – Неговиот погреб погледан и од слетувањето на Месечината

ММС - 04.05.2021

– Умре другарот Тито, со овие едноставни зборови на водителот на Југословенската телевизија, на денешен ден пред 41 година заврши еден голем историски период на Балканот, а започна вовед на пропаст на Југославија и секоја од државите наследи ...

На денешен ден пред 41 година почина Тито

MTM - 04.05.2021

На денешен ден пред 41 година, доживотниот претседател на Социјалистичка Федеративна Република Југославија, Јосип Броз Тито, почина во Љубљана. Јосип Броз Тито почина на 4 мај 1980 година, во 15.05 часот, во Клиничкиот центар во Љубљана, три дена ...

(ВИДЕО) 41 година од смртта на Тито: Како изгледаше неговиот погреб, еден од најголемите во човековата историја

еМагазин

Најголемиот погреб на 20 век: Четириесет и една година година од смртта на Тито

Локално

На денешен ден пред 41 година почина Тито

Точка

На денешен ден пред 41 година почина Тито

Денар

НА ДЕНЕШЕН ДЕН ПОЧИНА ТИТО: По што го паметиме доживотниот претседател на СФРЈ

Фактор - 04.05.2021

Јосип Броз - Тито (српскохрватски и словенечки: Josip Broz - Tito , Кумровец, 7 мај 1892 - Љубљана, 4 мај 1980) — југословенски комунист и доживотен претседател на Социјалистичка Федеративна Република Југославија.

41 година од смртта на Тито: Како ќе изгледаше Југославија доколку се оствареше неговиот план?

Кумановски м.