TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожар во студентскиот дом „Гоце Делчев“

Дневник - 01.12.2013

Незначителна материјална штета била предизвикана во пожарот што вчера изутрината избувнал во помошна просторија во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје.

Лице во алкохолизирана состојба го подметнало пожарот во Гоце

Факултети - 01.12.2013

Државниот студентски центар од Скопје испрати известување во врска со настанатиот пожар на 1.12.2013 година во студентскиот дом “Гоце Делчев“ - Скопје На ден 1.12.2013 година во 3:30 часот во ...

Колку се безбедни студентските домови во Македонија?

Факултети - 01.12.2013

Последниве неколку години во студентските домови во Македонија избувнаа неколку пожари во кои за среќа немаше сериозно повредени и жртви. Но дали треба да се случи да има повредени и жртви за ...

Пијан маж го подметнал пожарот во студентскиот „Гоце Делчев“?

+инфо - 01.12.2013

Вработените во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во врска со синоќешниот пожар кој изби во приземните простории на блокот В, како причинител посочија пијан маж, кој се обидел да влезе во студентскиот ...

Кој го подметна пожарот во студентскиот дом „Гоце Делчев“?

Sky - 01.12.2013

Утринава во студентскиот дом „Гоце Делчев“ вработените забележале пожар во приземните простории во блокот В. Од страна на вработените веднаш е пристапено кон негово гаснење а во исто време е ...

Повторно се запали студентскиот дом „Гоце Делчев“

А1 On - 01.12.2013

Пожар избувнал изутринава околу 4 часот во помошна просторија во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Повредени нема, а причинета е само материјална штета.

Пожар во студентскиот дом Гоце Делчев во Скопје

Press24 - 01.12.2013

Пожар избувнал изутринава околу 4 часот во помошна просторија во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Повредени нема, а причинета е само материјална штета.

СПУКМ апелира да нема повеќе пожари во „Гоце“

Радио МОФ - 01.12.2013

Студентскиот парламент на Универзитетот ,,Св. Кирил и Методиј” издаде соопштение во врска со синоќешниот пожар во студентскиот дом „Гоце Делчев“ , во кое се „апелира“ ова да не се повтори, а ...

Пак се запали студентскиот дом „Гоце Делчев“

Либертас - 01.12.2013

Пожар избувна синоќа во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Повредени нема, причинета е само материјална штета. Пожарот избувнал во помошна просторија на приземјето во блок В, а Противпожарната ...

Пијаница го запалил „Гоце Делчев“?

Република - 01.12.2013

Вработените во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во врска со синоќешниот пожар кој изби во приземните простории на блокот В, како причинител посочија пијан маж, кој се обидел да влезе во студентскиот ...

Нов пожар во студентскиот дом „Гоце Делчев“, нема повредени

Радио МОФ - 01.12.2013

Пожар избувна синоќа во студентскиот дом „ Гоце Делчев “ во Скопје – повредени нема, а причинета е само материјална штета, објави Плусинфо. Огнената стихија започнала во помошна просторија на ...

Пожар во студентскиот дом „Гоце Делчев“, нема повредени

Алфа - 01.12.2013

Пожар избувнал изутринава околу 4 часот во помошна просторија во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Повредени нема, а причинета е само материјална штета.

Студентскиот парламент на УКИМ апелираше да се преземе се за да нема пожари по студентските домови

Локално - 01.12.2013

Студентскиот парламент на УКИМ издаде соопштение во врска со синоќешниот пожар во студентскиот дом „Гоце Делчев“ , во кое се „апелира“ ова да не се повтори, а студентите „се охрабруваат“ да дадат ...

Пожар во студентскиот дом „Гоце Делчев“, нема повредени

Канал5 - 01.12.2013

Пожар избувнал изутринава околу 4 часот во помошна просторија во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Повредени нема, а причинета е само материјална штета.

Пожар во студентскиот дом „Гоце Делчев“, нема повредени

Lider - 01.12.2013

Пожар избувнал изутринава околу 4 часот во помошна просторија во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Повредени нема, а причинета е само материјална штета.

Пожар во студентскиот дом „Гоце Делчев“, нема повредени

Курир - 01.12.2013

Пожар избувнал изутринава околу 4 часот во помошна просторија во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Повредени нема, а причинета е само материјална штета.

Спречен пожар во студентскиот дом „Гоце Делчев“

Телма - 01.12.2013

Пожар избувнал изутринава околу 4 часот во помошна просторија во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Повредени нема, а причинета е само материјална штета.

Пожар во студентскиот дом „Гоце Делчев“, нема повредени

МК News - 01.12.2013

Пожар избувнал изутринава околу 4 часот во помошна просторија во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Повредени нема, а причинета е само материјална штета.

Пожар во студентскиот дом „Гоце Делчев“, нема повредени

Телеграф - 01.12.2013

Пожарот е причинет од човечки фактор, но се уште не постојат подетални податоци Пожар избувнал изутринава околу 4 часот во помошна просторија во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје.

Повторно пожар во студентскиот дом „Гоце Делчев“

Утрински - 01.12.2013

Пожар избувнал изутринава околу 4 часот во помошна просторија во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Повредени нема, а причинета е само материјална штета.

Пожар во студентскиот дом „Гоце Делчев“

Н.Македонија - 01.12.2013

Пожар избувнал изутринава околу 4 часот во помошна просторија во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Повредени нема, а причинета е само материјална штета Според информациите од полицијата ...

Пожар избувнал во студентскиот Гоце Делчев

Сител - 01.12.2013

Пожар избувнал изутринава околу 4 часот во помошна просторија во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Повредени нема, а причинета е само материјална штета.

Избувна пожар во студентскиот дом „Гоце Делчев“, повредени нема

Бриф - 01.12.2013

Пожар избувнал изутринава околу 4 часот во помошна просторија во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Повредени нема, а причинета е само материјална штета.

Пожар во студентскиот дом „Гоце Делчев“, нема повредени

Алсат-М - 01.12.2013

Пожар избувнал изутринава околу 4 часот во помошна просторија во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Повредени нема, а причинета е само материјална штета.

Пожар во студентскиот дом „Гоце Делчев“, нема повредени

Нетпрес - 01.12.2013

Во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје избувнал пожар избувнал изутринава околу четири часот во помошна просторија. Повредени нема, а причинета е само материјална штета.

Студентскиот парламент жали за пожарот во студентскиот „Гоце Делчев“

+инфо - 01.12.2013

Студентскиот парламент на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ денеска со соопштение изрази жалење за пожарот кој синоќа избувна во студентскиот дом Гоце Делчев во Скопје, јави А1он.

Повторно избувнал пожар во студентскиот дом "Гоце Делчев" во Скопје

Факултети - 01.12.2013

Како што пренесува порталот плусинфо, пожар избувнал синоќа во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје, повредени нема, причинета е само материјална штета.

Пожар во Студентскиот дом „Гоце Делчев“

24 Вести - 01.12.2013

Пожар избувнал синоќа во Студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје, повредени нема, причинета е само материјална штета. Како што објави порталот Плусинфо, огнената стихија започнала во помошна ...

ГАЛЕРИЈА Пак се запали студентскиот „Гоце Делчев“, Сојузот на студенти во зимски сон!

+инфо - 01.12.2013

Пожар избувна синоќа во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје, повредени нема, причинета е само материјална штета. Огнената стихија започнала во помошна просторија на приземјето во блок В, ...

По втор пат годинава гореше во студентскиот дом „Гоце Делчев“

Локално - 01.12.2013

Пожар избувна синоќа во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје, повредени нема,а причинета е само материјална штета-информира Плусинфо . Пожарот започнал во помошната просторија во пеиземјето во ...

Пожар во Студентскиот дом „Гоце Делчев“

Таратур - 02.12.2013

Пожар избувна овој викенд во Студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Повредени нема, причинета е само материјална штета. Како што објави порталот Плусинфо, огнената стихија започнала во помошна ...

СТАНИЦА:СТУДЕНТСКА 2.0 [Целодневен настан за студентите]

Радио МОФ - 28.11.2013

Изберете си превоз и симнете се на Станица:Студентска ! - со овој повик, следниот четврток (5 декември), во новиот дел на Универзитетска библиотека Младински образовен форум ја организира втората ...