TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ со сочна пцовка кон навивач: „Молчи бе, п**ка ти матер“ (ВИДЕО)

Gol.mk - 14.05.2022

Новак Ѓоковиќ е на чекор до ново финале во Рим, откако во четвртфиналната преметка со Оже-Алиасим одигра квалитетно и славеше со 2-0 во сетови. Покрај сигурната победа, Ноле во одредени моменти од натпреварот одново ги покажа своите слаби страни и ...

Ѓоковиќ полуде на еден навивач на трибините: Ќути бе, п..ка ти материна (видео)

Екипа

Ѓоковиќ полуде и ја „поздрави“ со пцовка публиката во Рим

TopSport

Ѓоковиќ ги загуби нервите: Молчи бе, пи*ка ти матер! (Видео)

СуперСпорт

Ова е неговата најлоша страна: Ѓоковиќ со пцовки кон недисциплиниран навивач

Спортклуб

Ѓоковиќ збесна, испрати сочна пцовка кон публиката во Рим!

SportMedia

Во прекрасен меч во Рим, Ѓоковиќ ја впиша 999-та победа во кариерата

Нетпрес

Слободен Печат Екипа TopSport Макфакс Макфакс Република Точка

Не сум повреден, јас сум играч кој живее со повреда

Вечер Прес - 13.05.2022

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, загуби во осминафиналето на мастерс турнирот во Рим од Денис Шаповалов, но си замина од „вечниот град“ со поголем проблем од поразот – повредата. Шпанецот имаше очигледни проблеми со стапалото, а тоа ќе му направи ...

Надал: Јас не сум повреден спортист, туку спортист кој постојано живее со повреди

TopSport

Надал: Тешко ми е - болките во стапалото ми ја одзема сета желба!

Sport 1

Надал: Повторно имам болки, живеам со повреда и често сум несреќен

Gol.mk

Шаповалов по победата над Надал: Беше тешко да се гледа како страда

Дерби

Надал со сериозни проблеми, повредите ме мачат, желбата за игра е се помала

Фактор

Надал: Ме мачат повреди, секој ден ми е тежок, јас сум спортист кој живее со болка

СуперСпорт

Спортски Независен Во Центар TopSport Спортманија Точка Спортклуб Макфакс