TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Возачот е виновен за автобуската несреќа кај Струма, утврдиле бугарските истражители

Независен - 25.01.2022

Бугарската националната истражна служба го затвори случајот за несреќата на автопатот Струма во која загинаа 45 лица, изјави за БГНЕС шефот на службата, Борислав Сарафов, а одговорноста за несреќата е на возачот кој управувал со автобусот.

Заврши истрагата за несреќата во Бугарија, Сарафов вели дека возачот е виновен

Deutsche Welle - 25.01.2022

Според бугарскиот обвинител Борислав Сарафов, причината за несреќата е губење контрола врз автобусот од страна на возачот. Бугарските истражители ја завршија на автопатот „Струма“ во Бугарија, кога на агенцијата во кој загинаа 45 македонски граѓани.

Возачот изгубил контрола врз автобусот- Бугарското обвинителство ја заврши истрагата за трагедијата на Беса Турс и ...

Телма - 25.01.2022

Шефот на истражната служба на бугарското обвинителство Борислав Сарафов во емисијата „Лице в Лице“ на бугарската БТВ изјави дека истрагата за несреќата со македонскиот автобус на 23-ти ноември лани е завршена.

Заклучок на бугарската истрага за несреќата на автобусот на „Беса транс“: Шоферот е виновен

Нова ТВ - 25.01.2022

Возачот на автобусот на „Беса транс“ е виновен за несреќата на автопатот „Струма“ во која загинаа 45 лица, објави Борислав Сарафов, заменик на бугарскиот главен обвинител на Бугарија, како финален заклучок од истрагата што се водеше во Бугарија .

Возачот на автобусот виновен за сообраќајната несреќа на автопатот Струма, утврдиле бугарските истражители

еМагазин - 25.01.2022

Возачот на автобусот на „Беса транс“ е виновен за несреќата во која загинаа 45 луѓе на автопатот Струма, е заклучокот на бугарските истражители. „Причината е губење контрола врз автобусот од страна на возачот.

Бугарската истрага утврди дека возачот на автобусот на „Беса Транс“ е виновен за несреќата со 45 загинати

Сакам да кажам - 25.01.2022

Бугарските истражители ја завршија истрагата за несреќата со автобусот на „Беса Транс“ во која загинаа 45 македонски граѓани, соопшти заменик-главниот обвинител Борислав Сарафов. Како што кажа Сарафов, возачот, кој е меѓу загинатите, е виновен за ...

Шоферот е виновен за автобуската несреќа, заклучија бугарските истражители

Слободен Печат - 25.01.2022

Истражниот тим во Бугарија кој спроведе истрага за несреќата на македонскиот автобус на „Беса транс“ на автопатот „Струма“Б, во која загинаа 45 луѓе. Заменик-главниот обвинител Борислав Сарафов рече дека заклучокот на истражителите е дека возачот на ...

Возачот на автобусот на „Беса транс“ е виновен за несреќата во која загинаа 45 лица

Република - 25.01.2022

Возачот на автобусот на туристичката агенција „Беса транс“, кој загина, е виновен за несреќата која се случи на 23 ноември во која загинаа 45 македонски државјани, покажа истрагата на бугарските истажители.

Бугарското обвинителство ја заврши истрагата: Возачот е виновен за автобуската несреќа

Локално - 25.01.2022

Бугарското обвинителство ја заврши истрагата за автобуската несреќа на автопатот Струма во која загинаа 45 македонски државјани. Заменик главниот обвинител Борислав Сарафов за „БТВ“ изјавил дека причина, според истрагата, е губењето на контрола врз ...

Бугарија ја заврши истрагата, еве кој е виновен за автобуската несреќа во која загинаа 45 луѓе

Курир - 25.01.2022

Истражниот тим во Бугарија кој спроведе истрага за несреќата на македонскиот автобус на „Беса транс“ на автопатот „Струма“Б, во која загинаа 45 луѓе. Заменик-главниот обвинител Борислав Сарафов рече дека заклучокот на истражителите е дека возачот на ...

За бугарските истражители, возачот на автобусот е виновен за несреќата во која загинаа 45 лица

Денешен - 25.01.2022

Истражниот тим во Бугарија кој спроведе истрага за несреќата на македонскиот автобус на „Беса транс“ на автопатот „Струма“Б, во која загинаа 45 луѓе. Заменик-главниот обвинител Борислав Сарафов рече дека заклучокот на истражителите е дека возачот на ...

Бугарските истражители: Шоферот е виновен за автобуската несреќа

Press24 - 25.01.2022

Истражниот тим во Бугарија кој спроведе истрага за несреќата на македонскиот автобус на „Беса транс“ на автопатот „Струма“Б, во која загинаа 45 луѓе. Заменик-главниот обвинител Борислав Сарафов рече дека заклучокот на истражителите е дека возачот на ...

Бугарија ја завршија истрагата, еве кој е виновен за автобуската несреќа во која загинаа 45 луѓе

Пулс24 - 25.01.2022

Истражниот тим во Бугарија кој спроведе истрага за несреќата на македонскиот автобус на „Беса транс“ на автопатот „Струма“Б, во која загинаа 45 луѓе. Заменик-главниот обвинител Борислав Сарафов рече дека заклучокот на истражителите е дека возачот на ...

Шоферот е виновен за автобуската несреќа, заклучија бугарските истражители

24Инфо - 25.01.2022

Истражниот тим во Бугарија кој спроведе истрага за несреќата на македонскиот автобус на „Беса транс“ на автопатот „Струма“Б, во која загинаа 45 луѓе. Заменик-главниот обвинител Борислав Сарафов рече дека заклучокот на истражителите е дека возачот на ...

Возачот на автобусот на „Беса транс“ е виновен за несреќата во која загинаа 45 лица

Zoom - 25.01.2022

Возачот на автобусот на туристичката агенција „Беса транс“, кој загина, е виновен за несреќата која се случи на 23 ноември во која загинаа 45 македонски државјани, покажа истрагата на бугарските истажители.

Завршена истрагата во Бугарија за несреќата на автобусот на „Беса транс“

Нетпрес - 25.01.2022

Заменик на главниот бугарски обвинител Борислав Сарафов изјави во вторникот дека заклучокот на истражителите е дека возачот на автобусот, кој исто така загина, е виновен за несреќата, повикувајќи се на истрагата на истражниот тим во Бугарија кој ...

Возачот на автобусот на „Беса Транс“ е виновен за несреќата со 45 загинати, заврши истрагата

Канал5 - 25.01.2022

Бугарските истражители ја завршија истрагата за несреќата со автобусот на „Беса Транс“ во која загинаа 45 македонски граѓани, соопшти заменик-главниот обвинител Борислав Сарафов. Како што кажа Сарафов, возачот, кој е меѓу загинатите, е виновен за ...

Заврши истрагата за несреќата со автобусот на „Беса Транс“ во која загинаа 45 лица – виновен е возачот на автобусот

Lider - 25.01.2022

Бугарските истражители ја завршија истрагата за несреќата со автобусот на „Беса Транс“ во која загинаа 45 македонски граѓани, соопшти заменик-главниот обвинител Борислав Сарафов. Како што кажа Сарафов, возачот, кој е меѓу загинатите, е виновен за ...

Бугарската истрага утврди дека возачот на автобусот на „Беса транс“ е виновен за несреќата со 45 загинати

24 Вести - 25.01.2022

Бугарските истражители ја завршија истрагата за несреќата со автобусот на „Беса транс“ во која загинаа 45 македонски граѓани, соопшти заменик-главниот обвинител Борислав Сарафов. Како што рече сарафов, возачот, кој е меѓу загинатите, е виновен за ...

ВОЗАЧОТ НА „БЕСА ТРАНС“ Е ВИНОВЕН ЗА НЕСРЕЌАТА ВО БУГАРИЈА Автобусот се движел брзо, ама не со брзина над дозволената

+инфо - 25.01.2022

Причина за несреќата е губење на контролата на возачот над автобусот. И високата, да речам, несоодветна брзина, која, сепак, не била над дозволената, изјави заменикот на бугарскиот главен обвинител, Борислав Сарафов.

Бугарската истрага за несреќата на автобусот на "Беса Транс" заклучи: Виновен е шоферот

Точка - 25.01.2022

Бугарските истражители ја завршија истрагата за сообраќајната несреќа на автобусот на "Беса Транс" во која загинаа 45 македонски граѓани, соопшти заменик главниот обвинител Борислав Сарафов.

Бугарско обвинителство: Возачот е виновен за автобуската несреќата на „Беса транс“

Фокус - 25.01.2022

Бугарското обвинителство ја заврши истрагата за автобуската несреќа на автопатот Струма во која загинаа 45 македонски државјани. Заменик главниот обвинител Борислав Сарафов за „БТВ“ изјавил дека причина, според истрагата, е губењето на контрола врз ...

Бугарско обвинителство: Возачот е виновен за автобуската несреќа на автопатот Струма

Н.Македонија - 25.01.2022

Бугарското обвинителство ја заврши истрагата за автобуската несреќа на автопатот Струма во која загинаа 45 македонски државјани. Заменик главниот обвинител Борислав Сарафов за „БТВ“ изјавил дека причина, според истрагата, е губењето на контрола врз ...

Возачот на автобусот на „Беса транс“ е виновен за несреќата , утврдија бугарските истражители

Кајгана - 25.01.2022

Бугарската националната истражна служба го затвори случајот за несреќата на автопатот Струма во која загинаа 45 лица, изјави за БГНЕС шефот на службата, Борислав Сарафов, а одговорноста за несреќата е на возачот кој управувал со автобусот.

Заврши истрагата за несреќата во Бугарија-возачот на „Беса транс“ загубил контрола над автобусот

Вечер Прес - 25.01.2022

Истражниот тим во Бугарија кој спроведе истрага за несреќата на македонскиот автобус на „Беса транс“ на автопатот „Струма“Б, во која загинаа 45 луѓе ги соопшти завршните резултати. Заменик-главниот обвинител Борислав Сарафов рече дека заклучокот на ...

Затворена истрагата: Возачот е виновен за автобуската несреќа кај Струма, изјавил Сарафов за БГНЕС

360 степени - 25.01.2022

Шефот на Националната истражна служба за БГНЕС додава дека сега останува да се изврши судска наредба во Северна Македонија и да се известат роднините на жртвите оти имаат право да направат увид во материјалите, пренесе вечерва МИА Бугарската ...

Сарафов соопшти дека возачот на автобусот на „Беса транс“ е виновен за несреќата

Фактор - 25.01.2022

Заменик бугарскиот главен обвинител Борислав Сарафов изјави дека возачот на автобусот на „Беса транс“ е виновен за несреќата на автопатот „Струма“ во која загинаа 45 луѓе. Ова е финален заклучок од истрагата што се водеше во Бугарија.

Бугарите ја открија причината за автобуската несреќа

Скопје1 - 25.01.2022

Шефот на истражната служба на бугарското обвинителство Борислав Сарафов во емисијата „Лице в Лице“ на бугарската БТВ изјави дека истрагата за несреќата со македонскиот автобус на 23-ти ноември лани е завршена.

Бугарско обвинителство: Возачот е виновен за автобуската несреќа кај Струма

Сител - 25.01.2022

Бугарската националната истражна служба го затвори случајот за несреќата на автопатот Струма во која загинаа 45 лица, изјави за БГНЕС шефот на службата, Борислав Сарафов, а одговорноста за несреќата е на возачот кој управувал со автобусот.