TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судот и доказите решаваат за правдата и неправдата, а не Мицкоски

Окно - 21.03.2019

Опозицискиот лидер, Христијан Мицкоски, во видео обраќањето до јавноста ја искажа и следната невистина: -Неправда е и додека други родители на патриоти тажат за 211-те години затвор за случајот со 27-ми април -Неправда е кога синот на Ченто, исто ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ зацрнува судбини на цели семејства

А1 On - 20.03.2019

„Власта две години ги гази и узурпира, правото, законите и институциите. Зоран Заев и Стево Пендаровски исплашени од се поизвесниот изборен пораз прибегнуваат кон монтирање на политички процеси.

Мицкоски обвинува за неправда, од СДСМ тврдат дека законите важат за сите

Р.С.Европа - 19.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ преку видео порака попладнево ја критикуваше власта поради тоа што станувала, како што рече, се понеправедна. Во обраќањето тој како неправда ја спомена амнестијата, менувањето на името на државата и како што рече, ...

Мицкоски: Да покажеме кичма, која тие сакаат да ја немаме, против секоја неправда донесена од оваа власт

Press24 - 19.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку својот Фејсбук профил објави видео во кое вели да покажеме кичма, која тие сакаат да ја немаме, против секоја неправда донесена од оваа власт.

Мицкоски: Да покажеме кичма, која тие сакаат да ја немаме, против секоја неправда донесена од оваа власт

Курир - 19.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку својот Фејсбук профил објави видео во кое вели да покажеме кичма, која тие сакаат да ја немаме, против секоја неправда донесена од оваа власт.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта две години ги гази и узурпира, правото, законите и институциите, а Заев и Пендаровски се исплашени ...

Курир - 20.03.2019

Власта две години ги гази и узурпира, правото, законите и институциите. Зоран Заев и Стево Пендаровски исплашени од се поизвесниот изборен пораз прибегнуваат кон монтирање на политички процеси.

Мицкоски: Неправдата каде било е закана за правдата секаде

24Инфо - 19.03.2019

Само слабите не се осудуваат да бидат праведни, а оваа власт од ден на ден е се послаба, но со тоа и се понеправедна. Неправдата било каде е закана за правдата секаде. Се поставува прашањето: што е неправда? -Неправда е кога Премиерот ќе каже дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Јакимовски и Чавков се жртви на политички монтирани случаи

Макфакс - 20.03.2019

Власта две години ги гази и узурпира, правото, законите и институциите. Зоран Заев и Стево Пендаровски исплашени од се поизвесниот изборен пораз прибегнуваат кон монтирање на политички процеси.

Мицкоски: Да покажеме кичма, која тие сакаат да ја немаме, против секоја неправда донесена од оваа власт

Канал5 - 19.03.2019

Само слабите не се осудуваат да бидат праведни, а оваа власт од ден на ден е се послаба, но со тоа и се понеправедна. Неправдата било каде е закана за правдата секаде. Се поставува прашањето: што е неправда? -Неправда е кога Премиерот ќе каже дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта две години ги гази, правото, законите и институциите

Нетпрес - 20.03.2019

Власта две години ги гази и узурпира, правото, законите и институциите. Зоран Заев и Стево Пендаровски исплашени од се поизвесниот изборен пораз прибегнуваат кон монтирање на политички процеси.

Мицкоски: Неправдата каде било е закана за правдата секаде

Вечер - 19.03.2019

Само слабите не се осудуваат да бидат праведни, а оваа власт од ден на ден е се послаба, но со тоа и се понеправедна. Неправдата било каде е закана за правдата секаде. Се поставува прашањето: што е неправда? -Неправда е кога Премиерот ќе каже дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Јакимовски и Чавков се жртви на политички монтирани случаи

24Инфо - 20.03.2019

Власта две години ги гази и узурпира, правото, законите и институциите. Зоран Заев и Стево Пендаровски исплашени од се поизвесниот изборен пораз прибегнуваат кон монтирање на политички процеси.

Мицкоски: Да покажеме кичма, која тие сакаат да ја немаме, против секоја неправда донесена од оваа власт

Република - 19.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави видео во кое побара да покажеме кичма, која тие сакаат да ја немаме, против секоја неправда донесена од оваа власт.

ВМРО ДПМНЕ: Власта направи неправда и со непотизмот кој метастазираше во општеството

Скопје1 - 20.03.2019

Власта две години ги гази и узурпира, правото, законите и институциите. Зоран Заев и Стево Пендаровски исплашени од се поизвесниот изборен пораз прибегнуваат кон монтирање на политички процеси.

Мицкоски: Неправда е кога синот на Ченто ќе треба 15 години да расте без родител

Фокус - 19.03.2019

Само слабите не се осудуваат да бидат праведни, а оваа власт од ден на ден е се послаба, но со тоа и се понеправедна. Неправдата било каде е закана за правдата секаде. Се поставува прашањето: што е неправда? -Неправда е кога Премиерот ќе каже дека ...

Мицкоски: Да покажеме „ кичма“ што тие сакаат да ја немаме

Нетпрес - 19.03.2019

Да покажеме „кичма“ којашто тие сакаат да ја немаме, против секоја неправда сторена од актуелната власт на СДСМ, порача во вторникот во видео порака лидерот на ВМРО-ДПМН, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Неправда е кога родителите на 4 деца се уште бараат правда за убијците на своите чеда кои остануваат ...

МКД - 19.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку видео објавено на својот Фејсбук профил истакна дека оваа власт од ден на ден е се послаба, но со тоа и се понеправедна. „Неправда е кога Премиерот ќе каже дека имало амнестија, поради пазар, односно ...

Мицкоски: Да покажеме кичма, која тие сакаат да ја немаме, против секоја неправда донесена од оваа власт

Скопје1 - 19.03.2019

Само слабите не се осудуваат да бидат праведни, а оваа власт од ден на ден е се послаба, но со тоа и се понеправедна. Неправдата било каде е закана за правдата секаде. Се поставува прашањето: што е неправда, истакна во најновото видео обраќање ...

Мицкоски: Да покажеме силен ‘рбет против секоја неправда донесена од оваа власт

Макфакс - 19.03.2019

Само слабите не се осудуваат да бидат праведни, а оваа власт од ден на ден е сè послаба, но со тоа и сè понеправедна. Неправдата каде и да било е закана за правдата секаде. Се поставува прашањето: Што е неправда?, праша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Мицкоски: Неправдата каде било е закана за правдата секаде

+инфо - 19.03.2019

Само слабите не се осудуваат да бидат праведни, а оваа власт од ден на ден е се послаба, но со тоа и се понеправедна. Неправдата било каде е закана за правдата секаде. Се поставува прашањето: што е неправда? – Неправда е кога Премиерот ќе каже дека ...

Мицкоски: Неправдата каде било е закана за правдата секаде

Сител - 19.03.2019

Само слабите не се осудуваат да бидат праведни, а оваа власт од ден на ден е се послаба, но со тоа и се понеправедна. Неправдата било каде е закана за правдата секаде. Се поставува прашањето: што е неправда? -Неправда е кога Премиерот ќе каже дека ...

Мицкоски: Да покажеме кичма, против секоја неправда донесена од оваа власт

Точка - 19.03.2019

Само слабите не се осудуваат да бидат праведни, а оваа власт од ден на ден е се послаба, но со тоа и се понеправедна. Неправдата било каде е закана за правдата секаде. Се поставува прашањето: што е неправда?, праша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Неправдата каде било е закана за правдата секаде

Опсервер - 19.03.2019

Само слабите не се осудуваат да бидат праведни, а оваа власт од ден на ден е се послаба, но со тоа и се понеправедна. Неправдата било каде е закана за правдата секаде. Се поставува прашањето: што е неправда? -Неправда е кога Премиерот ќе каже дека ...

Мицкоски: Неправдата каде било е закана за правдата секаде

Либертас - 19.03.2019

Само слабите не се осудуваат да бидат праведни, а оваа власт од ден на ден е се послаба, но со тоа и се понеправедна. Неправдата било каде е закана за правдата секаде. Се поставува прашањето: што е неправда? – Неправда е кога Премиерот ќе каже дека ...