TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Паника во Хаваи по лажно предупредување за надоаѓачка ракета

Сакам да кажам - 13.01.2018

Аларм за надоаѓачка ракета предизвика паника меѓу жителите во американската држава Хаваи во сабота наутро по локално време, пред да биде прогласен за лажен. Корисниците на мобилни телефони добија порака, која што гласеше: „Закана од балистичка ...

Лажна тревога на Хаваи за ракетен напад

Нетпрес - 13.01.2018

Американската воена команда за Пацификот објави во саботата дека немало ракетна закана за Хаваи, откако тамошните жители примиле по грешка испратена порака на нивните мобилни телефони за непосреден напад.

Тревога на Хаваи: „Доаѓаат ракети, ова не е вежба“

Sky - 13.01.2018

На Хаваи неколку моменти владеела вистинска збрка откако луѓето ширум островите добиле порака со предупредување за ракетен напад. Набрзо откако стигнала пораката, прогласена е лажна тревога.

„Ким лансираше ракета, ова не е вежба“ - паника поради лажна тревога во Хаваи

Press24 - 13.01.2018

На Хаваи завладеа вистинска паника откако луѓето ширум островот добија порака за предупредување за ракетен напад. Повеќе лица, меѓу нив и пратеничката од Демократската партија, Тулси Габард, објавија на социјалните мрежи фотографија и текст во кој ...