TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Пеп му е јасно по поразот, Сити е подготвен за трансферот на летото

Слободен Печат - 18.04.2021

Поразот од Челси во полуфиналето во ФА Купот може да биде вовед во најголемиот трансфер во историјата на англискиот фудбал. Манчестер сити и Пеп Гвардиола го загубија првиот трофеј сезонава откако во полуфиналето на ФА Купот загуби со минимални 1:0 ...

Гвардиола призна дека покрај трофејот во ФА Купот го загуби и најдобриот играч

Дриблинг

Гвардиола беше обвинет по елиминацијата од Челси, па порача: Очајни сте

Дерби

Пеп во очај: Нема финале во ФА купот, а му се повреди и „мозокот“ на тимот!

SportMedia

Поразот од Челси е сигнал за Сити и Пеп: На лето планираат „трансфер на сезоната!“

Спортклуб

Гвардиола ги исплаши фановите на Сити со својата прва изјава за повредата на Де Брујне

Дерби

Проблеми за Гвардиола, без клучниот играч против ПСЖ?

Слободен Печат

Екипа Дерби

Пеп во очај, неговиот „мозок“ на тимот се повреди, ќе ги промаши натпреварите против ПСЖ?

Sport M - 18.04.2021

Манчестер Сити вчера беше поразен од Челзи со 1:0 во полуфиналето од ФА купот, па остана без шанса да го освои овој трофеј. На Челзи му беше доста голот на Хаким Зиех за финалето, а денес Сините ќе дознаат дали Лестер или Саутемптон ќе се соочат со ...

Шок за Пеп: Му се повреди “мозокот“ на тимот, ќе ги пропушти натпреварите против ПСЖ?

Спортски

Гвардиола остана без „мозокот“ на екипата за дуелите против ПСЖ во ЛШ?

СуперСпорт

Гвардиола остана без една од најголемите ѕвезди за двомечот со ПСЖ?

Sport 1

Гвардиола ем загуби, ем остана без Де Бруине

Екипа

Тухел ја доби тактичката битка со Гвардиола, Сити нема да испише нова историја во фудбалска Англија (Видео)

Дерби

Пеп во очај – му се повреди „мозокот“ на екипата: Ги пропушта дуелите со ПСЖ!?

Спортклуб

Гвардиола за поразот од Челзи: Не е лесно да се игра со тим што брани осум играчи

Опсервер - 18.04.2021

– Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола ја кажа причината за елиминацијата од Челзи во полуфиналето на ФА купот. – Игравме добро во последните 15 минути. Се обидовме се од себе да најдеме можност за гол, но честитки за Челзи за победата.

Гвардиола за поразот од Челзи: Не е лесно да се игра со тим што брани осум играчи

Курир

Гвардиола: Честитки за Челзи, не е лесно да се игра со тим што брани осум играчи

Денешен

Тухел посебно горд по победата над Сити – има причина за тоа!

Спортклуб - 18.04.2021

Томас Тухел истакна дека е посебно горд на своите избраници по победата над Манчестер Сити во полуфиналето од ФА Купот. „Сините“ се пласираа во финалето, откако единствениот гол на натпреварот го постигна Хаким Зијеш во 55-та минута од натпреварот, ...

Откако го нанижа и Пеп: Неверојатната статистика на Тухел против пет врвни тренери (Фото)

Дерби

На Тухел може само да му позавидат: Германецот има неверојатна статистика со Челси!

СуперСпорт

ФОТО: Тухел го препороди Челси, неверојатна статистика на Германецот по пласманот во финалето на ФА Купот

Дриблинг