TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пијан мелничанец се обидел да силува жена во Негорци

ММС - 14.01.2020

Жител на селото Мелница е осомничен дека на 12 јануари се обидел да силува жена во селото Негорци. Тој во пијана состојба отишол во домот на жената и започнал разговор со неа за нејзината ќерка, која тој наводно сакал да ја земе за жена.

Жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

ТВ21 - 14.01.2020

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против лице осомничено дека се обидело да стори кривично дело – Силување од член 186 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот законик.

Обид за силување во Негорци, сторителот пронајден по еден час

Фокус - 12.01.2020

Денес меѓу 14:00 и 14:30 часот во село Негорци во семејната куќа врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело “Обид за силување”, информираа попладнево од СВР Струмица.

Обид за силување во Негорци, сторителот пронајден по еден час

А1 On - 12.01.2020

Денес меѓу 14:00 и 14:30 часот во село Негорци во семејната куќа врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело „Обид за силување”, информираа попладнево од СВР Струмица.

Обид за силување во Негорци, сторителот пронајден по еден час

Локално - 12.01.2020

Денес меѓу 14:00 и 14:30 часот во село Негорци во семејната куќа врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело “Обид за силување”, информираа попладнево од СВР Струмица.

Обид за силување во Негорци, сторителот пронајден по еден час

Република - 12.01.2020

Денес меѓу 14:00 и 14:30 часот во село Негорци во семејната куќа врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело “Обид за силување”, информираа попладнево од СВР Струмица.

Обид за силување, сторителот пронајден и уапсен по еден час

МКД - 12.01.2020

Врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело "Обид за силување". Денес меѓу 14:00 и 14:30 часот во село Негорци во семејната куќа врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело “Обид за силување”, информираа ...

Обид за силување во Негорци, сторителот пронајден по еден час

Сител - 12.01.2020

Денес меѓу 14:00 и 14:30 часот во село Негорци во семејната куќа врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело “Обид за силување”, информираа попладнево од СВР Струмица.

Драма во Негорци: Влегол да ја силува домаќинката, но не успеал

24Инфо - 12.01.2020

Денес меѓу 14:00 и 14:30 часот во село Негорци во семејната куќа врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело “Обид за силување”, информираа попладнево од СВР Струмица.

Обид за силување во Негорци, сторителот пронајден по еден час

ММС - 12.01.2020

Денес меѓу 14:00 и 14:30 часот во село Негорци во семејната куќа врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело “Обид за силување”, информираа попладнево од СВР Струмица.

Обид за силување во Негорци, сторителот пронајден по еден час

MakPress - 12.01.2020

Денес меѓу 14:00 и 14:30 часот во село Негорци во семејната куќа врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело “Обид за силување”, информираа попладнево од СВР Струмица.

Влегол во куќа во Негорци и се обидел да ја силува, го фатиле по еден час

+инфо - 12.01.2020

Денес меѓу 14:00 и 14:30 часот во село Негорци во семејната куќа врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело “Обид за силување”, информираа попладнево од СВР Струмица.

Обид за силување во Негорци, фатен сторителот

Слободен Печат - 12.01.2020

Денес меѓу 14:00 и 14:30 часот во село Негорци во семејната куќа врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело „Обид за силување“, информираа попладнево од СВР Струмица.

Обид за силување во Негорци, сторителот пронајден по еден час

4NEWS - 12.01.2020

Денес меѓу 14:00 и 14:30 часот во село Негорци во семејната куќа врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело “Обид за силување”, информираа попладнево од СВР Струмица.

Обид за силување во Негорци, сторителот пронајден по еден час

Вечер Прес - 12.01.2020

Денес меѓу 14:00 и 14:30 часот во село Негорци во семејната куќа врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело “Обид за силување”, информираа попладнево од СВР Струмица.

Обид за силување во Негорци, сторителот уапсен

Курир - 12.01.2020

Во текот на денeшниот ден, меѓу 14 и 14.30 часот, во село Негорци во семејната куќа непознат сторител се обидел да ја силува врз Ј.Т., информираат од СВР Струмица. – По пријавувањето на настанот веднаш се преземени итни службени мерки и активности ...

Обид за силување во Негорци, сторителот пронајден по еден час

Опсервер - 13.01.2020

Денес меѓу 14:00 и 14:30 часот во село Негорци во семејната куќа врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело “Обид за силување”, информираа попладнево од СВР Струмица.

Жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

Канал5 - 14.01.2020

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против лице осомничено дека се обидело да стори кривично дело – Силување од член 186 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот законик.

Поведена истражна постапка против лицето осомничено за обид на силување во Негорци

Слободен Печат - 14.01.2020

Осомничениот жител на селото Мелница, општина Чашка, на 12 јануари со употреба на сила се обидел да присили на обљуба една жена од селото Негорци. Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против лице осомничено дека се ...

Жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

Скопје1 - 14.01.2020

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против лице осомничено дека се обидело да стори кривично дело – Силување од член 186 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот законик.

Драма во Негорци: Пијан и влегол дома и се обидел да ја силува- ја удирал по главата и телото, ја спасиле соседите

Press24 - 14.01.2020

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против лице осомничено дека се обидело да стори кривично дело – Силување од член 186 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот законик.

Пијан маж се обидел да силува жена, за чија ќерка сакал да се ожени

Фокус - 14.01.2020

Жител на Чашка е под истрага бидејќи пред два дена пијан се обидел да силува жена од селото Негорци, чија ќерка сакал да ја земе за жена. Тој и физички ја нападнал жената, а соседите успеале да ја одбранат.

Педофил барал од неа да му ја даде ќерката за жена, откако го одбила, се обидел да ја силува

Република - 14.01.2020

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на сила се обидел да присили на обљуба жена од селото Негорци.

Пијан дошол да ја земе за жена ќерката, па се обидел да ја силува мајката

24Инфо - 14.01.2020

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против лице осомничено дека се обидело да стори кривично дело – Силување од член 186 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот законик.

ОЈО отвори истрага против жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

Локално - 14.01.2020

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на сила се обидел да присили на обљуба жена од селото Негорци.

Претходно осудуван насилник од Чашка, пијан се обидел да силува жена од Негорци

Макфакс - 14.01.2020

Гевгелиското основното јавно обвинителство поведе истрага против жител на селото Мелница во општина Чашка, кој пијан се обидел да силува жена од Негорци. Настанот се случил на 12 јануари откако осомничениот се опил со 1,66 промили алкохол во крвта и ...

ОЈО отвори истрага против жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

А1 On - 14.01.2020

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на сила се обидел да присили на обљуба жена од селото Негорци.

ОЈО отвори истрага против жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

Сител - 14.01.2020

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на сила се обидел да присили на обљуба жена од селото Негорци.

Пијан маж се обидел да силува жена од село Негорци

МКД - 14.01.2020

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на сила се обидел да присили на обљуба жена од селото Негорци.

ОЈО отвори истрага против жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

Опсервер - 14.01.2020

– Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на сила се обидел да присили на обљуба жена од селото Негорци.

Пијан маж се обидел да силува жена од село Негорци

iPortal - 14.01.2020

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на сила се обидел да присили на обљуба жена од селото Негорци.