TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Она што денес се случува во Европа утре може да се случи во Источна Азија, рече Столтенберг

Глас на Америка - 31.01.2023

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ги истакна пошироките потенцијални ефекти од руската инвазија на Украина при посетата на Јапонија денес, велејќи дека „она што се случува денес во Европа може да се случи утре во Источна Азија“.

Јапонија и НАТО се заземаат за „цврст став“ кон Кина и Русија

Нетпрес

Столтенберг: За одбрана на демократијата потребни се посилни партнерства

Курир

Столтенберг: НАТО продолжува да го зајакнува партнерството со Јапонија

Локално

НАТО го зајакнува партнерството со Јапонија

4NEWS

Столтенберг: НАТО продолжува да го зајакнува партнерството со Јапонија

Кумановски м.

НАТО ќе продолжи да го зајакнува партнерството со Јапонија

Скопје1

24Инфо Опсервер А1 On МКД Frontline +инфо Либертас Денешен

Столтенберг ја повика Јужна Кореја да ѝ обезбеди директна воена поддршка на Украина

Глас на Америка - 30.01.2023

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ја повика Јужна Кореја да ѝ обезбеди директна воена поддршка на Украина, велејќи дека на Киев итно му треба оружје за да се бори против продолжената руска инвазија.

Столтенберг: Путин подготвува ново оружје, сака да ја контролира цела Украина

Локално

Столтенберг: Јужна Кореја да ја зголеми помошта за Украина

Макфакс

Столтенберг ја повика Јужна Кореја да ја зајакне воената поддршка за Украина

Курир

Шефот на НАТО побара Јужна Кореја да ја зголеми помошта за Украина

Локално

Столтенберг ја повика Јужна Кореја да ја зајакне воената поддршка за Украина

24Инфо

Столтенберг: Јужна Кореја да ја зголеми помошта за Украина

MTM

Точка Република Слободен Печат Нетпрес Скопје1 Канал5 Н.Македонија 360 степени