TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тод бара Ферари да го изгубат правото на вето

А1 On - 14.03.2018

Претседателот на ФИА, Жан Тод верува дека Ферари треба да го изгубат правото да наметнуваат вето кога не сакаат некој предлог за промена од страна на раководството на Формула 1. „Скудерија“ има право да ги сопре иновациите во Правилникот, кои не им ...

Алонсо: Ќе ја освојам третата титула со Мекларен пред да се пензионирам

Екипа - 13.03.2018

Фернандо Алонсо најави дека нема намера да го замени Мекларен со друг тим и дека најверојатно тука и ќе ја заврши кариерата. Но, пред да стави крај, има цел со Мекларен да ја освои третата шампионска титула во Формула 1.

Алонсо не верува дека Хонда ќе направи „пресврт“

TopSport - 13.03.2018

Фернандо Алонсо ги забележал импресивните перформанси на Хонда со тимот на Торо росо во текот на зимското тестирање, но предупредува дека тоа не е некој знак дека проблемите на јапонскиот гигант се надминати.

Хорнер: Ф1 не смее да биде заложник на Ферари

Точка - 13.03.2018

Кристијан Хорнер смета дека е погрешно што Ферари ја држи Формула 1 како заложник со своите закани дека ќе го напушти спортот доколку не се променат правилата од 2021 година. Актуелниот Конкорд договор истекува на крајот од 2020 година, а ...

„Размислував да го напуштам Формула 1 шампионатот“

Sport 1 - 13.03.2018

Поранешниот шампион Фернандо Алонсо призна дека размислувал да се откаже од Формула 1 (Ф1) и да се посвети на освојување на тројната титула, која покрај триумфот во Монако подразбира и победа во трките во Индијанаполис 500 и 24 часа Ле Ман.

Булие: Ни требаше последниот ден

Точка - 13.03.2018

Тркачкиот директор на Мекларен, Ерик Булие, смета дека одличниот последен ден на Фернандо Алонсо било токму тоа што му требало на тимот пред почетокот на сезоната. Предсезонските тестови на тимот беа проследени со многу технички и механички проблеми ...

Тод бара Ферари да го изгубат правото на вето

Канал5 - 14.03.2018

Претседателот на ФИА, Жан Тод верува дека Ферари треба да го изгубат правото да наметнуваат вето кога не сакаат некој предлог за промена од страна на раководството на Формула 1. „Скудерија“ има право да ги сопре иновациите во Правилникот, кои не им ...

Алонсо бил пред напуштање на Формула 1

Стандард - 13.03.2018

Двократниот светски шампион, Фернандо Алонсо минатата сезона бил многу близу до напуштање на Формула 1, откри тој. Причините беа, се разбира, слабите резултати на тимот трета година по ред, откако соработката со Хонда во овој период се покажа како ...

Алонсо не верува дека Хонда ќе направи „пресврт“

Макфакс - 13.03.2018

Фернандо Алонсо ги забележал импресивните перформанси на Хонда со тимот на Торо росо во текот на зимското тестирање, но предупредува дека тоа не е некој знак дека проблемите на јапонскиот гигант се надминати.